تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

دانلود رایگان طرح توجیهی بسته بندی حبوبات لوبیا جدید ویرایش 93

 

طرح کسب و کار
(Business Plan)

بسته بندی به عنوان  ابزار کار آمد سالهاست که مورد نظر کارشناسان علم بازاریابی قرار گرفته است . استفاده از انواع مختلف بسته بندی ضمن اینکه قابلیت نگهداری بهتری را به کالا می بخشد در کسب بالاتری از بازار برای کالای مورد نظر نیزموثر است .
نظریه پردازان بازاریابی ، دو نقش مهم برای بسته بندی متصور هستند که عبارتند از نقش Protective  ونقش Promotive  . چنانکه از واژه به کار گرفته شده برای این نقش  ها نیز بر می آید نقش نخست به وجه نگهداری و دوام حاصل از بسته بندی و نقش دوم به جنبه آگاهی دهنده و پیش برنده بسته بندی اشاره دارد.

ازدیگر سو توجه ناکافی به موازین بسته بندی بهداشتی موجب گشته است که محصولات مختلف غذایی کشور علیرغم دارا بودن  کیفیت بسیار خوب در بدو تولید به دلیل پیدایش پاره ای آلودگی های ثانویه ویا عرضه در اندازه ها واشکالی خارج از استاندارد یا پسند بازار هدف نتوانند به بازار های جهانی راه یافته و مسیر را برای افزایش سطح تولید داخلی هموار نمایند. بدیهی است با اجرای طرح های فرآوری و بسته بندی بهداشتی ، محصولات غذایی تولیدی کشور، قابلیت رقابت با محصولات مشابه خارجی را در بازار های جهانی خواهند داشت .

همچین با توجه به بازار تقاضای مطلوب داخلی برای انواع ادویه جات ، حبوبات و سایر محصولات غذایی گرانول یا پودری ، لزوم به توجه بیشتر به بسته بندی این مواد به منظور افزایش سهولت دسترسی ( عرضه ) و نگهداری مشخص تر می شود. ضمن اینکه پرداختن به این موضوع دارای توجیه مناسب اقتصادی بوده و با اجرای این طرح ، می توان بستر مناسبی را برای اشتغال نیروهای ماهر و نیمه ماهر فراهم آورد.

    بررسی روندهای بازار

با توجه به نیاز خانواده ها به مصرف حبوبات  بسته بندي  از جمله لوبيا  توجه به بهداشت آن در هنگام برداشت محصول و مخصوصا زماني كه جهت مصرف مي خواهند از بازار خريد كنند   و توجه دولت و حمايت افراد جامعه از اين طرح به عنوان طرح رعايت بهداشت به با بسته بندي  . تقاضا هر روزه بیشتر شود و این طرح پس زدگی نخواهد داشت.
اهمیت بسته بندی حبوبات

    ساختار بازار

با توجه به تنوع محصولات بسته بندی مواد غذایی این طرح درواقع یک طرح تولیدی است كه با توجه به بازار مصرف لوبيا كه بسيار زياد و چشم گير است دارای رقبایی می باشد و هم داراي مزيت و معايبي نسبت به ساير شركتهاي مواد بسته بندي است  كه بايستس اين شرايط براي در دست گرفتن آنها و تضعيف ضعفها و تقويت نقاط قوت بتوانيم دربازار بسته بندي حبوبات بالاخص لوبيا حرفي براي گفتن داشته باشيم.

طرح توجیهی بسته بندی لوبیا
 فهرست جدول های طرح کارآفرینی بسته بندی حبوبات لوبیا

4-نوع فعالیت : طرح توجیهی بسته بندی خشکبار
5- زمین :
6- محوطه سازی :
7- ساختمان سازی :
8-ماشین آلات و تجهیزات (مشخصات فنی آنها)
10- تاسیسات عمومی و تجهیزات با مشخصات فنی آنها:
-وسایل حمل و نقل داخل و خارج کارخانه:
12-مواد اولیه و بسته بندی:
13-آب ، برق ، سوخت مصرفی :
14-برآورد هزینه تعمیرات و نگهداری :
15- برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی :
هزینه های سرمایه ای :
16-بر آورد هزینه ثابت:
-هزینه قبل از بهره برداری:
17-برآورد سرمایه در گردش :
18-نحوه سرمایه گذاری کل : (جدید و قدیم)
19-برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه
20 -هزینه تولید سالیانه:
21-قیمت تمام شده محصول:
22-قیمت فروش محصولات:
-درصد فروش در نقطه سربه سر

25-ارزش افزوده خالص  و نا خالص و نسبت های آن :

 
طرح توجیهی بسته بندی حبوبات سال 97

طرح توجیهی بسته بندی حبوبات pdf + word | طرح توجیهی بسته بندی حبوبات سال 99

نویسنده

سمیه ملکی
قیمت:   رايگان

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران

دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه