تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

طرح توجیهی تولید قطعات بتنی 1400 | طرح توجیهی محصولات بتنی پیش ساخته

معرفی طرح:
هدف از تهیه و نگارش این طرح برآورد هزینه های اولیه برای راه اندازی یک کارگاه تولید قطعات بتنی است , همه هزینه ها از جمله هزینه های ساخت و آماده سازی کارگاه و همچنین هزینه های مربوط به خرید تجهیزات و ابزار کار و هزینه های مواد اولیه و حقوق دستمزد و ... و همچنین برآورد میزان درآمد و سود کارگاه تولید قطعات بتنی که همه این اطلاعات برای سرمایه گذار و کارآفرین بسیار مهم می باشند , اطلاعات و محاسبات همه بر اساس قیمت های سال 1400 حاسبه شده است و طرح دارای فایل ورد و پی دی اف می باشد. در این طرح تیرچه ,نیوجرسی,بلوك ,کفپوش و جدول به عنوان محصولات تولیدی طرح در نظر گرفته شده اند.

طرح توجیهی تولید قطعات بتنی

بتن و قطعات بتنی

بتن یک ماده همه کاره است و کاربردهای آن فراوان است. ویژگی مقاوم بودن و  سخت بتن ، آن را به مصالح پایه ایده آل برای ساخت ساختمان ، زیرساخت های شهری و محصولات مختلف پیش ساخته تبدیل می کند.
 بتن و قطعات بتنی برای ساختمان های خانگی و تجاری ساختمانهای بتنی استفاده می شود , در برابر آتش مقاوم هستند و مصرف انرژی را کاهش می دهند در حالی که کیفیت هوای داخلی بهتر را ارائه می دهند.
 مصالح ساختمانی بتنی به طور گسترده ای برای ساخت خانه ها و ساختمانه ای تجاری و همچنین وسایل مربوطه مانند راهروها و ستونها استفاده می شود. بتن عایق گرمای داخل دیوارها را حفظ می کند و مصرف انرژی را تا 40 درصد کاهش می دهد. ساختمان های بتنی نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارند و بیشتر دوام می آورند ، در حالی که کیفیت هوای داخلی بهتر را ارائه می دهند. از دیگر مزایای آن می توان به مقاومت در برابر آتش ، باد و طوفان اشاره کرد.


سازه های بتنی
بتن یک سازه در زیرساخت های شهری است ، از ساخت و ساز های کوچک شهری گرفته تا آسمان خراش های بلند در همه آنها بتن بکار رفته است ,  بتن و قطعات بتنی را می توان در هر نقطه ای مشاهده کرد بدون تعجب زیرا این ماده رایج ترین مصالح ساخته شده در جهان است. بتن بسته به مرحله پخت آن ، یک مصالح ساختمانی فوق العاده همه کاره است. این شامل سنگدانه ها و سنگ های مخلوط با سیمان است. پس از مدت زمان معینی ، به یک توده سنگ مانند تبدیل می شود. پس از سفت شدن ، استحکام و دوام فوق العاده ای پیدا می کند - برای نگه داشتن پل ها ، آسمان خراش ها و سدها کافی است.
تولید بتن در کارخانه یا محل کار تولید می شود. تجهیزات می توانند از ابزار دستی گرفته تا ماشین آلات صنعتی بزرگ متفاوت باشند. مقیاس تولید هر چه باشد ، اجزای بتن باید کاملاً مخلوط ، قالب ریزی و در محدوده زمانی خاصی شکل می گیرند. هر گونه اختلال می تواند بر تمامیت و ظاهر محصول نهایی تأثیر بگذارد.


قطعات بتنی به طور معمول یک مایع چسبناک است که در قالب ها ریخته می شود تا شکل دلخواه را به دست آورد. با این حال ، بتن همچنین می تواند به شکل غیر سیال باشد. که این مورد برای تولید محصولات بتنی پیش ساخته ترجیح بهتر است.

طرح توجیهی تولید قطعات بتنی


تولید بتن در مقیاس کوچک
مقادیر کمتری از بتن در محل کار با استفاده از میکسر حجمی یا میکسر دسته ای متحرک ساخته می شود. این میکسرها به عنوان مینی کارخانه های بتن عمل می کنند و قادر به تولید انواع مختلف بتن هستند. آنها برای ساخت و سازهایی به حداقل بتن نیاز دارند ، مناسب هستند


 انواع بتن
 ده ها نوع بتن برای نیازهای ساختمانی و و تولید قطعات بتنی و ساخت مصنوعات بتنی در بازار موجود است. در زیر چند نوع رایج از بتن مورد استفاده در زیرساخت های مدرن ذکر شده است.


بتن معمولی
بتن معمولی یکی از رایج ترین انواع بتن است. مخلوط معمولی شامل سیمان ، ماسه و سنگدانه های درشت مخلوط با مقدار مشخصی آب است.


 بتن با کارایی بالا
 بتن با کارایی بالا در مقایسه با بتن معمولی از استحکام ، کارایی و دوام بالاتری برخوردار است. این دارای قدرت بیشتری در مقایسه با بتن معمولی است. می تواند در محیط های سخت مقاومت کند و در برابر خزش و انقباض مقاوم است که ترک خوردگی را به حداقل می رساند.


 بتن آرمه
بتن آرمه از انواع مختلف فولاد به عنوان آرماتور استفاده می کند. ترکیب بتن (با مقاومت فشاری بالا) و فولاد (با مقاومت کششی بالا) به بتن مسلح خواص استحکام منحصر به فردی می بخشد. بتن مسلح این ظرفیت را دارد که انواع مختلفی از تنش ها را در هر نوع ساختمانی تحمل کند.


بتن پیش ساخته
بتن پیش ساخته بتن را در قالب های کنترل شده در قالب می ریزد. هنگامی که کاملاً محکم و سفت می شوند ، آنها به محل ساخت و ساز منتقل می شوند. مرحله پخت تحت شرایط کنترل شده ای اتفاق می افتد که دما و رطوبت کنترل می شود. پخت بخار گاهی برای تولید محصولات پیش ساخته با استحکام بالا و زمان پخت کمتر استفاده می شود.


بتن سبک
بتن سبک هر نوع بتنی با تراکم کمتر از 240 کیلوگرم در متر مربع است. این شامل بتن سنگدانه سبک ، بتن فوم دار و بتن هوادهی اتوکلاو شده است. بتن سبک معمولاً توانایی های حرارتی و مقاومت در برابر آتش را بهبود می بخشد. با این حال ، بیشتر مستعد خزش و کوچک شدن است.


دلایل و اهمیت استفاده از قطعات بتنی
قطعات بتنی جز مصالح با نیاز به نگهداری کم است :
برخلاف اکثر مصالح ساختمانی دیگر ، بتن نیاز به نگهداری بسیار کمی دارد. طبیعت کم نگهداری آن بدین معناست که معمولاً در سدها ، پل ها و تونل ها استفاده می شود. همچنین باعث شده است که به طور فزاینده ای برای صاحبان مشاغل و ساخت و سازها  انتخاب شود.
بتن مانند فولاد زنگ نمی زند و مانند چوب قالب را جذب نمی کند. هنگامی که برای کفپوش استفاده می شود ، نیاز به نگهداری کمتری نسبت به سنگ یا پرسلن دارد.


 همه کاره است و شکل دادن به آن آسان است:
 برای اکثر مردم ، بزرگترین مزیت استفاده از بتن تطبیق پذیری آن است. قالب گیری ، رنگ آمیزی ، شکل دادن و رنگ آمیزی آسان است. انواع مختلفی از تکمیل ها و بافت های ممکن وجود دارد. این بدان معناست که بتن اغلب مصالح ساختمانی گران قیمت و با نگهداری بالا به نظر می رسد. اما برخلاف این مواد ، برچسب قیمت و نگهداری بالایی ندارد.


 قطعات بتنی یک انتخاب مقرون به صرفه است:
 در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی ، بتن یک انتخاب ارزان قیمت است. به طور قابل توجهی ارزان تر از موادی مانند فولاد ، آلومینیوم یا چوب است. معمولاً به صورت محلی تولید می شود ، بنابراین هزینه حمل و نقل زیادی وجود ندارد. و نیازهای کم نگهداری و طول عمر طولانی آن نیز به مقرون به صرفه بودن آن کمک می کند.

این یک انتخاب دوستدار محیط زیست است

بسیاری از مردم وقتی می فهمند که بتن یک مصالح ساختمانی سازگار با محیط زیست است ، شگفت زده می شوند. تقریباً همیشه به صورت محلی تولید می شود که باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در اثر حمل و نقل می شود. تولید بتن انتشار CO2 کمتری نسبت به سایر مصالح ساختمانی ایجاد می کند. طول عمر بالای آن به این معنی است که نیازی به تعویض مکرر ندارد و در صورت خرابی می توان آن را بازیافت کرد تا بتن جدید ایجاد شود.

این یک مصالح ساختمانی با مصرف انرژی بالا است

در مقایسه با سایر محصولات ساختمانی ، بتن دارای جرم حرارتی بالایی است. این بدان معناست که به حفظ دمای هوای ثابت در داخل کمک می کند. یک مطالعه نشان داد که دیوارهای بتنی نیاز گرمایش و سرمایش در خانه را بیش از 17 درصد کاهش می دهد.


نحوه تولید بتن
بتن چگونه کار می کند

در گذشته ، بتن عمدتا برای پی خانه و کف گاراژ ساخته می شد. امروزه بتن در مکانهای متنوع تری نسبت به گذشته مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجا که در برابر باد ، آب و آتش مقاوم است ، این ماده ایده آل برای خانه ها است. این واقعیت که قوی و مقرون به صرفه است ، برای ساخت و ساز مسکونی نیز مفید است.

دو ویژگی دیگر به محبوبیت آن در ساخت و ساز مسکونی کمک می کند. اول ، این ماده در درجه اول از مواد محلی ساخته شده است و اغلب از اجزای بازیافتی استفاده می کند. ثانیاً ، بتن از نگهداری کمی برخوردار است. اگرچه بتن نیاز به مراقبت خاصی دارد ، اما نسبت به چوب ، کاشی یا آجر تقاضای کمتری دارد.

برخی از قطعات بتنی که با استفاده از بتن ساخته می شود:
تیرچه
نیوجرسی
بلوك
کفپوش
جدول
 که در این طرح تیرچه ,نیوجرسی,بلوك ,کفپوش و جدول به عنوان محصولات تولیدی طرح در نظر گرفته شده اند.


قطعات پیش ساخته چه مزایایی دارند؟
•    زیبایی و ظرافت ساخت بالا
•    طراحی مشتری پسند
•    استحکام و کیفیت بالا در تولید
•    زمان ساخت پایین
•    سرعت اجرای بالا و نصب سریع قطعات
•    امکان جابجایی و تغییرات مورد نظر بعد از نصب
•    انعطاف پذیری بالا (امکان تقسیم بندی فضای داخلی به شکل دلخواه)
•    کاهش هزینه تولید (تمرکز روی مراحل ساخت در کارخانه)
•    اقتصادی و مقرون به صرفه
•    بهبود کیفیت قطعات (دقت در کنترل کیفیت تولید صنعتی)
•    شرایط بهتر تولید (کنترل مداوم کیفیت و مقاومت بتن)
•    افزایش کارایی نیروی انسانی (شرایط مناسب کارخانه جهت برنامه ریزی و بهینه سازی خط تولید)
•    افزایش بهره وری تجهیزات (استفاده مکرر از تجهیزات)
•    کاهش تاثیر شرایط آب و هوایی در ساخت
•    فعالیت های تولیدی جهت دار
•    عایق بسیار خوب صدا و انرژی (درصورت استفاده از لایه های پلاستوفوم در ویارها)

خلاصه طرح

1-عنوان فعاليت:

احداث کارگاه تولید قطعات بتنی

2-ظرفيت :

5500 تن در سال

3-مجري طرح:

..............

4-محل اجرا :

..............

5-اشتغال طرح :

14نفر

6-سرمايه ثابت طرح :

27354.39میلیون ریال معادل دو میلیارد و هفتصد و سی و پنج میلیون و چهارصد و سی و نه هزارتومان

7-سرمايه در گردش :

5213.50میلیون ریال معادل پانصد و بیست و یک میلیون و سیصد و پنجاه هزارتومان

8-سرمايه گذاري کل طرح :

32567.89میلیون ریال معادل سه میلیارد و دویست و پنجاه و شش میلیون و هفتصد و هشتاد و نه هزارتومان

9-ميزان زمين طرح :

3000متر مربع

10-ميزان زمين بنا :

288متر

11-ميزان تسهيلات مورد نياز :

26054.31میلیون ریال معادل دو میلیارد و ششصد و پنج میلیون و چهارصد و سی و یک هزارتومان

12-نوع تسهيلات :

وام 5 ساله

13-نقطه سربه سر :

49.66%

14-مدت برگشت سرمايه :

4سال

15-نرخ بازدهي سرمايه :

33.47%

16-تورم :

30%

17-نرخ تنزیل :

%25

18- بهره برداری

10 سال از سال 1401 الی 1411

 
لیست محصولات طرح تولید قطعات بتنی

فهرست مطالب موجود در طرح توجیهی احداث تولید قطعات بتنی نگارش سال  1400:

برآورد محوطه سازی
برآورد هزینه ساخت و ساز و یا تعمیر ساختمان ها
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل برآورد مواد اولیه لازم برای تولید قطعات بتنی
برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی
برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل تولید قطعات بتنی
 برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه :
برآورد هزینه تولید سالیانه
برآورد قیمت تمام شده
قیمت فروش محصولات بتنی
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری تولید قطعات بتنی
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

طرح بسیار کامل است و همه مطالبی که در بالا گفته شد در طرح موجود است.  در 33 صفحه فایل ورد و پی دی اف
طرح نگارش سال 1400 است.

 

طرح توجیهی تولید قطعات بتنی پیش ساخته سال 1402 ( doc+pdf)  

نویسنده

سمیه ملکی
قیمت:   59000تومان

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران

دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه