تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

طرح توجیهی تولید انواع آبمیوه طبیعی و کنسانتره | هزینه احداث کارخانه کنسانتره میوه 1400

معرفی طرح توجیهی تولید انواع آبمیوه طبیعی و کنسانتره
ایران یکی از کشورهایی است که به لحاظ شرایط اقلیمی و همچنین نوع خاک در بهترین موقعیت قرار دارد؛ به همین علت کشاورزی و تولید محصولات باغی یکی از مزیت‌های ایران محسوب می‌شود. بنابراین اگر از مزیت‌های صنعت کشاورزی به درستی بهره‌برداری کرد، می‌توان شاهد رشد و توسعه صنعت آبمیوه و کنسانتره در کشور بود.
هدف از تهیه طرح توجیهی تولید انواع آبمیوه طبیعی و کنسانتره برآورد هزینه احداث کارخانه کنسانتره میوه و  درآمد کارخانه کنسانتره میوه  بر اساس قیمت های سال 1400 می باشد , در این طرح قیمت ماشین آلات کنسانتره میوه , هزینه احداث کارخانه کنسانتره میوه , برآورد مواد اولیه و هزینه های حقوق و دستمزد و ... مورد بررسی قرار گرفته است , همچین شاخص های مالی طرح ز حمله نقطه سر به سر , نرخ بازدهی طرح , برآورد نرخ تورم و .. نیر محاسبه شده اند. ظرفیت تولید کنسانتره میوه و آبمیوه  800 هزار پاکت در سال پیش بینی شده است.

 

 طرح توجیهی تولید انواع آبمیوه طبیعی و کنسانتره


آیا تا به حال به این فکر کرده اید که آب میوه ها چگونه درست می شود؟


چگونه یک کارخانه آب میوه راه اندازی کنیم؟
با بهبود سطح زندگی و آگاهی از سلامتی، مصرف آب میوه در حال رشد است و بازار آب میوه رونق می گیرد. بسیاری از مردم می خواهند در تجارت تولید آب میوه نقشی داشته باشند . برای راه اندازی یک کارخانه آب میوه نه تنها به پول، کارگاه، ماشین آلات، کارکنان، بلکه به دانش بازار، مدیریت و مقررات نیاز دارید. در اینجا من  چند نکته پایان یادآوری می کنم. که به شما در راه اندازی یک کارخانه آب میوه کمک می کند .


1-    بازار هدف  را تعیین کنید
آب میوه انواع مختلفی دارد: آب میوه تازه، آب میوه غلیظ،  آب سرد فشرده و نوشیدنی های میوه ای. سلیقه مشتریان همیشه تغییر می کند. این یک روند واضح است که مردم بیشتر به سلامتی اهمیت می دهند، آب میوه ای که طبیعی تر باشد مسلما بیشتر مورد پسند است. آب میوه های خالص و آب میوه های مرغوب توسط افراد بیشتری پذیرفته می شود. دسته بندی های جدید مانند نوشیدنی های انرژی زا، نوشیدنی های ارگانیک و اسموتی ها نیز فرصت های خوبی  برای سرمایه گذاری هستند و طرفداران خاص خود را دارند.
محدوده کسب و کار خود را مشخص کنید
شما می توانید کل کسب و کار آب میوه، از جمله احداث باغ و کاشت میوه ، پیش خرید میوه، استخراج آب میوه، تغلیظ و استریل کردن، مخلوط کردن و پر کردن آب میوه، توزیع و فروش را اداره کنید. اما اکثر متخصصان صنعت آب میوه تنها در بخشی از این صنعت مشغول هستند. بسیاری از صاحبان کارخانه های آب میوه , میوه ها را خریداری می کنند و آنها را به آب میوه غلیظ  و  کنسنتره تبدیل می کنند و به تولید کنندگان آبمیوه می فروشند. تولید کنندگان نوشیدنی آبمیوه عمدتاً در ترکیب آبمیوه، بسته بندی و برندسازی فعالیت می کنند.

طرح توجیهی تولید انواع آبمیوه طبیعی و کنسانتره


2- آب میوه غلیظ در بشکه
آب میوه غلیظ در بشکه ها بسته بندی می شود و به تولید کنندگان نوشیدنی آبمیوه فروخته می شود

3-تامین کنندگان مواد اولیه را بیابید
برای راه اندازی یک کسب و کار آب میوه، به عرضه پایدار میوه، بطری، مواد تشکیل دهنده و غیره نیاز دارید. اگر باغ ندارید، باید با بازار کشاورزان محلی یا تامین کنندگان میوه تماس بگیرید و قرار داد ببندید. برخی از تامین کنندگان میوه فقط انواع خاصی از میوه ها مانند پرتقال را عرضه می کنند، برخی دیگر می توانند انواع میوه ها را عرضه کنند. شما باید کیفیت و قیمت و هزینه حمل و نقل را مقایسه کنید.


4- ساخت کارگاه کارخانه آب میوه گیری
می توانید کارخانه آب میوه گیری را اجاره یا خریداری کنید. کارگاه باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند مواد اولیه و محصولات را ذخیره کند، خط تولید آب میوه و کارخانه آبمیوه پرکنی داشته باشد و به کارکنان اجازه دهد تا آزادانه کار کنند و حرکت کنند. اگر فضای کافی در دسترس است، یک حمام و محل استراحت برای کارکنان فراهم کنید.

طرح توجیهی تولید انواع آبمیوه طبیعی و کنسانتره

فرآیند تولید آب میوه

خرید و نصب خط تولید آب میوه

خط تولید آب میوه از دستگاه سورت میوه، دستگاه شستشوی میوه، دستگاه پوست کن و عصاره گیری میوه، دستگاه تفاله میوه، دستگاه آبمیوه گیری، دستگاه هموژنایزر و گاززدا و ... تشکیل شده است. سپس می توانید از پاستوریزه برای از بین بردن باکتری ها و یک غلیظ کننده برای تهیه آب میوه غلیظ استفاده کنید. اگر قصد دارید محصول نهایی آب میوه را تهیه کنید، باید آب میوه را با مقداری مواد افزودنی مخلوط کنید و با دستگاه آبمیوه پرکن آن را در بطری ها پر کنید. آب میوه های مختلف به تجهیزات مختلفی نیاز دارند.

یک خط تولید با راندمان بالا می تواند در هزینه تولید صرفه جویی کند و سود بیشتری را به همراه داشته باشد. یک سیستم کنترل موجودی می تواند به شما در ردیابی موجودی مواد خام و محصولات و یک سیستم بارکد برای تسهیل ذخیره سازی و بازیابی کمک کند.

 

طرح توجیهی تولید انواع آبمیوه طبیعی و کنسانتره
 

ماشین آلات آب میوه کارخانه

بازاریابی، توزیع و فروش
محصولات خود را برای فروش به خرده فروشان بازاریابی کنید، مانند فروشگاه های رفاه، رستوران، سوپرمارکت ، فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی، پارک ها و غیره
. همچنین، می توانید نمایندگی هایی را که مسئولیت توزیع و فروش در مناطق خاصی را بر عهده دارند، بیابید. اگر فقط آبمیوه غلیظ را به تولیدکنندگان نوشیدنی آبمیوه می فروشید، بهتر است با چندین تولید کننده بزرگ همکاری طولانی مدت برقرار کنید.
محصولات خود را از طریق وب سایت، تلویزیون، رسانه، تبلیغات در فضای باز، برنامه ریزی رویداد و نمایشگاه تجاری برندسازی کنید. طراحی بسته های جذاب و سلیقه های جدید برای جذب مشتری نیز بی تاثیر نیستند.

مدیریت کارخانه آب میوه گیری
یک طرح تجاری  (طرح توجیهی )تهیه کنید که شامل هزینه تولید، هزینه نیروی کار، هزینه مدیریت، سود مورد انتظار است. تامین کنندگان بالقوه مواد خام و کانال های توزیع را فهرست کنید. رقبا، مشتریان هدف و محصولات موجود را تجزیه و تحلیل کنید. بخش تولید، بازاریابی و مدیریت را ترتیب دهید. به هر بخش و کارکنان وظایف و اهداف خاصی اختصاص دهید.

راه اندازی یک کارخانه آب میوه آنقدرها که به نظر می رسد پیچیده نیست. همانطور که در بالا ذکر کردم، می توانید در بخش هایی از تولید آب میوه شرکت کنید. می توانید بدون در نظر گرفتن بسته بندی یا بازاریابی، آبمیوه غلیظ استریل شده درست کنید و به تولیدکنندگان نوشیدنی آبمیوه بفروشید.
همچنین می توانید از یک کارخانه کوچک که نیاز به مدیریت زیادی ندارد شروع کنید و به تدریج آن را افزایش دهید.

هر سال،  در کشور ما میوه های زیادی تولید می شود که بخش اعظم آن در کشور و برای مصرف مردم توزع می شود  و بخشی از آن صادر می شود .
ولی مازاد تولید باید به محصولی که ماندگاری بالایی داشته باشد مثل نگهداری به شکل آبمیوه و کنسانتره تبدیل شود . بنابراین  این بخش از تولید میوه با به صورت فرآوری شده (آبمیوه و کنسانتره ) به فروش می رسد.

, هزینه احداث کارخانه کنسانتره میوه

 

فهرست مطالب موجود در طرح توجیهی تولید انواع آبمیوه طبیعی و کنسانتره 1400 :
برآورد هزینه لازم برای تهیه زمین برای تولید آبمیوه
برآورد محوطه سازی
برآورد هزینه ساخت و ساز و یا تعمیر ساختمان
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل

برآورد مواد اولیه تولید آبمیوه
برآورد آب ،برق ،سوخت
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد کارگر

برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل برای تولید آبمیوه

برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه :
برآورد هزینه تولید سالیانه
برآورد قیمت تمام شده
قیمت فروش بره ها
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

 طرح بسیار کامل است و همه مطالبی که در بالا گفته شد در طرح موجود است.
طرح  شامل 40 صفحه فایل ورد و پی دی اف و آپدیت سال 1400  است.

 

نویسنده

سمیه ملکی
قیمت:   59000تومان

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران

دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه