تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

نوشتن طرح توجیهی با کامفار ⭐️ آموزش نرم افزار کامفار pdf

نوشتن طرح توجیهی با کامفارCOMFARIII

نگارش طرح توجیهی با کامفار

طرح های سرمایه گذاری از جنبه های مختلفی مورد ارزیابی قرار می گیرند.مطالعات امکان سنجی را می توان به بخش های زیر تقسیم کرد:

مطالعات امکان سنجی

مطالعات ریسک

مطالعات اقتصادی

مطالعات مالی

مطالعات فنی

مطالعات بازار

طرح توجیهی Feasibility study  جهت تصمیم گیری مدیران ،افراد یا سازمان ها برای اجرا یا عدم اجرای یک طرح کاربرد دارد.

طرح توجیهی کامفار با ارائه شاخص های اقتصادی و تحلیل های مالی که بر اساس فرمول ها و استاندارد های مهندسی و مدیریت مالی و حسابداری تهیه می شود ،افق روشنی برای سرمایه گذاری ،استقراض ،دریافت وام های بانکی ،توسعه پروژه موجود و در نهایت اجرا یا عدم اجرای پروژه پیش روی مدیران و سرمایه گذاران قرار می دهد.

لازم است پیش از اقدام به سرمایه گذاری تمامی جوانب طرح از جمله مطالعات فرصت و مطالعات مالی –اقتصادی با دقت انجام شود تا از بروز اشتباه و ضررهای احتمالی جلوگیری به عمل آید.

این نرم‌افزار برای تجزیه و تحلیل اقتصادی و مالی، به‌طور خاص برای ارزیابی امکان‌پذیری پروژه‌های صنعتی، طراحی شده است.

    هدف:

 (  کامفار3)  COMFAR III در اصل برای انجام تجزیه و تحلیل اقتصادی و مالی پروژه‌های صنعتی استفاده می‌شود.

    ویژگی‌ها:

        این نرم‌افزار به ارزیابی مالی-اقتصادی پروژه‌ها با در نظر گرفتن عواملی نظیر هزینه‌های سرمایه‌گذاری، هزینه‌های عملیاتی، درآمدها و تأمین مالی کمک می‌کند.

   انجام طرح توجیهی با نرم افزار کامفار

بخش ها:

        به‌طور معمول، این نرم‌افزار از بخش های مختلفی تشکیل شده است که برخی از جنبه‌های تجزیه و تحلیل پروژه را پوشش می‌دهند؛ از جمله تجزیه و تحلیل سرمایه‌گذاری، تجزیه و تحلیل مالی، تجزیه و تحلیل ریسک و تجزیه و تحلیل حساسیت.

    کاربران:

   COMFAR III معمولاً توسط نهادهای دولتی، توسعه‌دهندگان پروژه، بان ها و مؤسسات مالی و مشاوران در پروژه‌های توسعه صنعتی استفاده می‌شود.

    روش های تحلیل:

        این نرم‌افزار از روش‌های استاندارد تجزیه و تحلیل مالی و اقتصادی برای ارزیابی مالی و پروژه‌های صنعتی استفاده می‌کند.

نوشتن طرح با کامفار3

به طور کلی نرم افزار کامفار3 برای ارزیابی های اقتصادی پروژه از لحاظ مالی اقتصادی کاربرد دارد،بانک ها و موئسسه های مالی برای پرداخت تسهیلات به افراد نیازمند برآورد دقیق محاسبات مالی توسط این نرم افزار هستند و هر آنچه گفته شد اشاره به کلیات این نرم افزار بود

در ادامه به صورت دقیق تر به بیان قابلیت ها و کارایی نرم افزار کامفار خواهیم پرداخت

    تجزیه و تحلیل جامع:

   COMFAR III به کاربران امکان انجام تجزیه و تحلیل جامع اقتصادی و مالی پروژه‌های صنعتی را می‌دهد. این موارد شامل ارزیابی امکان‌پذیری، سودآوری و پایداری مالی پروژه‌های پیشنهادی می‌شود.

    تجزیه و تحلیل سرمایه‌گذاری:

        این نرم‌افزار به تجزیه و تحلیل جنبه‌های سرمایه‌گذاری یک پروژه به کمک فاکتورهایی نظیر سرمایه‌گذاری اولیه، هزینه های تولید،هزینه‌های عملیاتی و درآمدهای مورد انتظار، کمک می‌کند.

    تجزیه و تحلیل مالی:

        این موارد شامل بخش های تجزیه و تحلیل مالی مفصل است و به کاربران کمک می‌کند تا پایداری مالی پروژه را در طول عمر پروژه ارزیابی کنند. این شامل محاسبه معیارهای مالی کلان مانند ارزش خالص حاضر (NPV)، نرخ بازده داخلی (IRR) و دوره بازگشت سرمایه می‌شود.

    تجزیه و تحلیل ریسک:

  COMFAR III معمولاً ویژگی‌های تجزیه و تحلیل ریسک را دربرمی‌گیرد، به کاربران این امکان را می‌دهد تا تأثیر پتانسیل عدم قطعیت‌ها بر نتایج پروژه را ارزیابی کنند. این شامل تجزیه و تحلیل حساسیت برای درک اینکه تغییرات در پارامترهای کلیدی چگونه بر امکان‌پذیری پروژه تأثیر می‌گذارد، می‌شود.

    تجزیه و تحلیل حساسیت:

        این نرم‌افزار امکان تجزیه و تحلیل حساسیت را فراهم می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد که بررسی کنند چگونه تغییرات در پارامترهای ورودی (مثل هزینه‌ها و درآمدها) بر تجزیه و تحلیل کلی پروژه تأثیر می‌گذارد. این کمک می‌کند تا عوامل حیاتی مؤثر بر نتایج پروژه شناسایی شوند.

    رابط کاربری کابرب پسند:

        در حالی که تجزیه و تحلیل اقتصادی و مالی ممکن است پیچیده باشد، COMFAR III به طور معمول رابط کاربری کاربرپسند ارائه می‌دهد تا وارد کردن داده‌های پروژه و تفسیر نتایج را ساده کند.

    گزارش‌ها و مستندات:

        این نرم‌افزار معمولاً گزارشات بازخورد جزئیات اقتصادی و مالی پروژه تولید می‌کند. این مستندات برای نهادهای پروژه، سرمایه‌گذاران و تصمیم‌گیران ارزشمند هستند.

      استانداردهای بین‌المللی:

        COMFAR III به منظور تطابق با استانداردهای بین‌المللی در تجزیه و تحلیل اقتصادی و مالی طراحی شده است که این ابزار را به یک ابزار مهم برای سازمان‌های درگیر در پروژه‌های توسعه صنعتی در سراسر جهان می‌سازد

   انجام طرح با نرم افزار کامفار3

جهت سفارش و نگارش طرح توجیهی با نرم افزار کامفار مطابق استانداردهای نظام بانکی با سرکار خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.

09015516984

 

   

نویسنده

سمیه ملکی

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران

دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه