تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

بهترین شغل های 10 سال آینده ایران | شغل های جدید و پردرآمد در ایران

ایران به چه شغل هایی نیاز دارد ؟ شغل های جدید و پردرآمد در ایران کدامند؟

* کدام مشاغل در صدر مشاغل فهرست آینده تا سال 2030 قرار خواهند گرفت و چه نقش هایی احتمالاً در آینده به عنوان مدعیان برتر ظاهر خواهند شد؟

* حتما برای شما هم سوال است که بهترین شغل های 10 سال آینده ایران کدام هستند و با توجه به شرایطی که ایران دارد , نیازهای شغلی پنج سال آینده ایران کدام هستند ؟


* از  کار از خانه گرفته تا مشاور تناسب اندام و حسابرس تا کسب و کارهای آنلاین و بسیاری مشاغل دیگر ؟


* کدام کسب و کارها بیشتری تقاضا را خواهند داست و بیشترین درآمد را به کارآفرینان خواهند رساند ؟
 

به دنبال یک ایده تجاری عالی در سال 1401 هستید؟

با ما در این مقاله همراه باشید!!

 

در ادامه ایده هایی  معرفی کرده ایم که می تواند جرقه ای در زندگی شما در سال جدیدایجاد کند , پس با ما همراه باشید تا با  جدید ترین کسب و کارها و ایده های سال آشنا شویم  :

بهترین شغل ازاد در ایران

    از بهترین ایده های کسب و کار کوچک برای سال 2022 یک مدل کسب و کار آنلاین است.
    ایده کسب و کاری را انتخاب کنید که درباره آن آگاهی دارید  وعلاقه مند هستید و یک طرح تجاری دقیق تهیه کنید.
    قبل از شروع یک کسب و کار، مشخص کنید که آیا تقاضا برای محصول یا خدماتی که می خواهید ارائه دهید وجود دارد یا خیر.

    این مقاله برای کسانی است که به دنبال الهام گرفتن برای شروع یک تجارت هستند.
شما می خواهید یک کسب و کار راه اندازی کنید، اما برای بیان ایده خود مشکل دارید. اگر می خواهید یک کارآفرین شوید، به ایده ای نو نیاز دارید. همه چیز با ایده ای شروع می شود که انتخاب می کنید , پس لطفا برای انتخاب ایده وقت بگذارید و درباره آن تحقیق کنید.

اگر به فکر راه اندازی یک کسب و کار در سال 2022 هستید، بسیار مهم است که شرایط عادی جدید را در نظر بگیرید. همه‌گیری COVID-19 در مورد نحوه مصرف محصولات و خدمات مردم بسیار تغییر کرده است. در حالی که راه اندازی یک کسب و کار خرده فروشی یا رستوران ممکن است قبلا ایده های خوبی بوده باشد، ممکن است بخواهید در این افکار تجدید نظر کنید تا اینکه ببینید سال آینده چگونه خواهد بود.

شغل های جدید و پردرآمد در ایران


به جای کسب و کارهای سنتی تر، به مشاغلی فکر کنید که می توانند از نحوه زندگی مردم در حال حاضر حمایت کنند. مهم نیست که چه باشد، باید یک طرح کسب و کار درست ایجاد کنید، بسیاری از کارهای جدید اینترنتی شده اند و فقط با یک کارت اعتباری می توان خرید را انجام داد.


ایده های بزرگ برای کسب و کار کوچک
اگر آماده راه اندازی کسب و کار خود هستید، هر یک از این حوزه های تجاری را در نظر بگیرید:


1. مشاوره

اگر در مورد یک موضوع خاص (مانند تجارت، رسانه های اجتماعی، بازاریابی، منابع انسانی، رهبری یا ارتباطات) آگاه و علاقه مند هستید، مشاوره می تواند یک گزینه سودآور باشد. شما می توانید به تنهایی یک کسب و کار مشاوره ای راه اندازی کنید، سپس کسب و کار خود را توسعه دهید و به مرور زمان مشاوران دیگری را استخدام کنید.

 

2. فروش آنلاین
کسانی که علاقه مند به پوشاک , وسایل آرایشی , وسایلی دیجیتال و .. هستند ممکن است به فکر راه اندازی یک فروشگاه آنلاین باشند.
اگرچه راه اندازی و به سود رسیدن این پروژه نیاز به زمان دارد  ,  شما می‌توانید به عنوان یک کار فرعی شروع کنید و به مرور با رونق گرفتن کار به یک تجارت فروش تمام وقت تبدیلش کنید.
 می‌توانید با استفاده از وب‌سایت‌های فروشگاه آنلاین مانند سایت دیوار  برای فروش لباس‌هایی که نیاز ندارید,  شروع کنید، سپس وب‌سایت خود را گسترش دهید.

 

3. آموزش آنلاین
تقاضا برای آموزش آنلاین امکاناتی را برای کارآفرینان ایجاد کرده است. از آنجایی که این  آموزش و یادگیری یک سرمایه گذاری  است، می توانید هر موضوعی را که در مورد آن آگاهی دارید انتخاب کنید و بدون توجه به موقعیت مکانی خود دوره ای را تدریس کنید.
اگر در هیچ موضوع خاصی دانش پیشرفته ندارید، آموزش زبان فارسی را به عنوان یک زبان خارجی را به صورت آنلاین به دانشجویان خارج از کشور در نظر بگیرید.

 

4. حسابداری آنلاین
همانند آموزش، فناوری به بسیاری از خدمات حسابداری اجازه می دهد تا به صورت آنلاین انجام شوند. اگر حسابدارهستید یا حسابداری بلدید ,  که خواهان آزادی و استقلال در کسب و کار خود هستید، از فناوری مدرن برای راه اندازی خدمات حسابداری آنلاین خود استفاده کنید.

5. خدمات پیک پزشکی
اگر وسیله نقلیه قابل اعتماد و مهارت های مدیریت زمان خوبی دارید، خدمات پیک خود را ایجاد کنید - به طور خاص، یک سرویس پیک پزشکی. به عنوان یک راننده، شما مسئول حمل اقلام پزشکی مانند نمونه های آزمایشگاهی، داروهای تجویزی و تجهیزات خواهید بود. می توانید کسب و کار پیک خود را به تنهایی راه اندازی کنید یا رانندگان دیگری را استخدام کنید تا برای شما کار کنند.

صنعت مراقبت های بهداشتی در حال گسترش است که نشانه خوبی برای ثبات شغلی خدمات پیک پزشکی است.

6. توسعه برنامه
اگر در زمینه فناوری آگاه و با تجربه هستید، ممکن است بخواهید شغلی در توسعه اپلیکیشن در نظر بگیرید. تقاضا برای برنامه های تلفن همراه  و تلفن های هوشمند و استفاده از  لوازم جانبی همه ورزه در حال افزایش داده است.

7. خدمات تایپ و محتوا نویسی
اگر گوش خوبی دارید , و یا سیستم و کامپیوتر متصل به اینترنت دارید و می‌توانید به سرعت تایپ کنید، به شما این امکان را می‌دهد که از خانه کار کنید. . چه وبلاگ بنویسید، چه محتوای وب یا بیانیه های مطبوعاتی، شرکت های زیادی هزینه خدمات شما را پرداخت می کنند. ارزش خود را با استفاده از دانش SEO افزایش دهید تا به مشتریان کمک کنید تا یک استراتژی در مورد کلمات کلیدی خاصی ایجاد کنند که مخاطبان هدف آنها از قبل در جستجوهای آنلاین خود استفاده می کنند.


این یک تجارت است که می توانید از راحتی در خانه خود یا حتی از جاده در صورت سفر انجام دهید. اگر یک شبکه به اندازه کافی بزرگ ایجاد کنید و از مشتریان راضی ارجاع دهید، حتی می توانید کار تمام وقت خود را به صورت آزاد کار کنید.

 

شغل های پردرآمد ایران ۱۴۰1

8. خدمات نظافت
اگر دوست دارید نظافت کنید، به راحتی می توانید آن را به یک تجارت تبدیل کنید. با چند کارمند، مجموعه ای از لوازم نظافت و حمل و نقل، می توانید خدمات نظافتی را به صاحبان خانه، مجتمع های آپارتمانی و املاک تجاری ارائه دهید. اکثر خدمات نظافت 200 تا 500 هزارتومان در ساعت دریافت می کنند. خدمات نظافت مشاغل ساده ای هستند که نیاز به تجهیزات و امکانات نسبتا کمی دارند. برای جذب مشتری به برنامه ریزی، تعهد و بازاریابی نیاز دارید.


8. خدمات مراقبت در منزل
سابقه مراقبت و نگهداری می تواند کمک زیادی به سالمندان خانه نشین کند که نیاز به مراقبت در خانه دارند. این نیز خدماتی است که تقاضا برای آن افزایش یافته است. بر اساس گزارش موسسه ملی پیری، بین سال‌های 2010 تا 2050، پیش‌بینی می‌شود که جمعیت 85 سال به بالا 351 درصد در سطح جهان افزایش یابد و تعداد جهانی صدساله‌ها (افراد بالای 100 سال) ده برابر شود. بسیاری از آنها نیاز به مراقبت و کمک دارند، اغلب در خانه های خود.

 بسیاری از سالمندان برای انجام انواع کارها، مانند انجام کارهای شخصی یا کارهای خانه، به کمک نیاز دارند. با کمی تجربه، می‌توانید کسب‌وکار خود را توسعه دهید تا به سالمندان کمک کنید ، و با توجه به خدماتی که به آنها ارائه می دههید دستمزدی دریافت کنید.

 

10. دیجیتال مارکتینگ
اهمیت اینترنت هر روز بیشتر می‌شود، اما برای کسب‌وکارها نیز کار سخت‌تر می‌شود که با توجه به شلوغی  و ازدحام در کسب و کارهای آنلاین خود  را بالا نگه و به درستی برای کار خودشان بازاریابی کنند. خدمات دیجیتال مارکتینگ همیشه مورد تقاضا هستند و بسیاری از شرکت‌های کوچک و متوسط ترجیح می‌دهند آنها را برون سپاری کنند تا اینکه یک تیم پرهزینه داخلی ایجاد کنند.

 

ایران به چه شغل هایی نیاز دارد

در زیر خلاصه‌ای از چند  کار حرفه‌ای آورده ایم که  که در پی همه‌گیری ویروس کرونا پدیدار شده‌اند و ممکن است این مشاغل ممکن است در سالهای آینده همچنان مورد استقبال قرار بگیرند.


 دورکاری یا کار در خانه

تا قبل از سال 2020، تخمین زده می‌شود که کمتر از 5 درصد از شرکت‌ها سیاست‌های راه دور داشتند. در حال حاضر، با انتظارات کامل پس از همه‌گیری مبنی بر اینکه کار از راه دور معمول باقی می‌ماند، شرکت‌ها می‌خواهند از درس‌های آموخته‌شده برای بهینه‌سازی تجربه کار از خانه استفاده کنند..

مشاور تناسب اندام

ما از اضافه وزنی که در طول ماه های  قرنطینه ناشی از بیماری همه گیر جمع آوری شده اند، می ترسیم. برای اصلاح این وضعیت، رویکردهای پیش‌بینی‌کننده و پیشگیرانه برای مشاوره، همراه با ابزارهای پوشیدنی دیجیتالی تناسب اندام مانند Apple Watches و FitBit، که برای حفظ تناسب اندام مرتبط هستند , در سه ماهه اول سال 28 درصد رشد داشته است.

مدیر طراحی خانه هوشمند
- یک درس ماندگار از ویروس کرونا برای همه ما این بود که "خانه هر کس بهترین مکان و در واقع قلعه آنهاست." ظهور مدیران طراحی خانه های هوشمند با  هدف طراحی بهینه  یا بهسازی فضاهای اداری و اختصاصی خانگی ، رونق خواهد گرفت. طراحان خانه های هوشمند یکی از مشاغل جدید سال 2030 آینده خواهند بود.

 

نتیجه گیری:

در این مطلب سعی کردم که مشاغلی که بییتشرین تقاضا را در سالهای پیش رو دارند به شما معرفی کنم , مشاغلی که در آینده با آن‌ها سر و کار داریم، با چیزی که امروزه می‌بینیم کاملا متفاوت است. خیلی از خدمات دیگر حضوری انجام نمی‌شوند و همه در بستر اینترنت، سایت و اپلیکیشن‌ها خواهند بود. همچنین شغل‌هایی وجود خواهند داشت که حتی امروز به ذهنمان هم خطور نمی‌کند.

امیداوم که مطلب برای شما مفید بوده باشد.

به نظر شما چه مشاغل دیگری در ایران توسعه پیدا می‌کنند؟ آیا فرصت و بستر کافی برای رشد این مشاغل وجود دارد؟ ممنون که با ما همراه بودید. نظرات و سوالاتتان را با ما در میان بگذارید.

 

 

 

نویسنده

سمیه ملکی

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران

دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه