تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

طرح توجیهی استخراج بیت کوین | هزینه راه اندازی فارم بیت کوین در سال 1400

معرفی طرح توجیهی استخراج ارز دیجیتال(بیت کوین)
هدف از تهیه طرح توجیهی بیت کوین برآورد هزینه راه اندازی فارم بیت کوین و همچنین برآورد هزینه های لازم جهت احداث فارم ماینینگ و فارم بيت كوين در سال 1400 است , در این طرح سعی شده است که همه هزینه ها و قیمت ها بر اساس قیمت های واقعی و با توجه به نرخ هزینه ها در سال 1400 محاسبه شوند , موارد مهمی که در طرح توجیهی بیت کوین مورد بررسی قرار گرفته است مثل هزینه های خرید تجهیزات و دستگاه ها , هزینه های مربوط به تامین برق و نگهداری از تجهیزات و همچنین برآورد میزان درآمد و سود طرح با توجه میزان سرمایه گذاری کل طرح است ,  مطالعه این طرح می تواند شما را با سرمایه گذاری در این بخش و کل هزینه هایی که قرار است از  ابتدا تا انتهای این طرح برای راه اندازی فارم بیت کوین هزینه کنید تا حدود زیادی آشنا کند.طرح توجیهی استخراج(ماینینگ) ارزهای دیجیتال(بیت کوین) با دو فرمت pdf و doc برای علاقمندان حوزه ارز دیجیتال با بررسی هزینه ها و درآمدهای حاصل از ماینینگ تهیه  شده است .

 طرح توجیهی استخراج بیت کوین

طرح توجیهی استخراج ارز دیجیتال(بیت کوین) | بیت کوین
به احتمال زیاد شما هم این روزها کلمه " بیت کوین" را زیاد شینیده اید , و حتما دوست دارید در این زمینه اطلاعاتی کسب کنید و  با این کار آشنا شوید .
مسلما قبل از ورود به هر کاری نکاتی هستند که برای ما مهم هستند و می توانند در نتیجه تصمیم گیری ما بسیار مهم و تاثیر گذار باشند . هزینه راه اندازی فارم بیت کوین , نحوه استخراج بیت کوین با برق خانگی و برآورد هزینه های سرمایه گذاری در استخراج بیت کوین و در کل توجیه اقتصادی استخراج بیت کوین و هزینه های احداث فارم ماینینگ و فارم بيت كوين مواردی هستند که لازماست قبل حتما شما با آن آشنا شوید و حتما قبل از کار در این زمینه تحقیقات و مشاوره استخراج بیت کوین را داشته باشید.
این روزها که ماینینگ و استخراج بیتکوین قانونی شده است , شاید زمان مناسبی باشد که شما هم به این مشاغل با دید بهتری نگاه کنید و بتوانید به راحتی و با استفاده از دستگاه های جدید و پیشرفته در یک مزرعه یا “فارم” ماینینگ شروع به تولید بیت کوین کنید .


طرح توجیهی بیت کوین
بدون شک می توان گفت که تهیه یک طرح توجیهی بیت کوین ، از اولویت‌های مهم قبل از ورود به زمینه ارزهای دیجیتال است که باید تهیه کرد ,  افرادی که می‌خواهند در زمینه ارزهای دیجیتالی فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام دهند با داشتن یک طرح توجیهی قدرتمند می‌توانند دید بهتری در زمینه ارزهای مجازی داشته باشند و بهتر تصمیم بگیریند , در یک طرح توجیهی که با دقت تهیه شده باشد هزینه ها و میزان سرمایه‌گذاری‌های لازم  و همچنین میزان سود و میزان درآمد طرح به طور دقیق برآورد شده است و با توجه به اطلاعات طرح می توان بهتر و با دید بازتری ای  در زمینه ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرد.


بیت کوین چیست؟
اگر بخواهیم به زبان ساده برای شما بیت کوین را توضیح دهیم , این طور می توان گفت که بیت کوین در حقیقت بزرگ‌ترین بانک بی‌دفتر و دستک و غیرمتمرکز جهان است به این معنی که می‌تواند تراکنش‌های مالی را بین  دو طرف، در هر جایی از دنیا انجام دهد، بدون اینکه نیازی باشد این دو نفر به هم اعتماد داشته باشند و بدون اینکه نیاز به هیچ واسطه‌ای باشد. برای اولین بار است که تراکنش‌های مالی بدون نیاز به هیچ نهاد سوم یا نهاد واسطه‌ای انجام می‌شوند. بیت کوین می‌تواند به صورت بسیار موثر و بدون اختلال در شبکه این کار را تا زمانی که ماینرها تراکنش‌ها را تأیید بکنند، انجام دهد
آنهایی که بیت کوین‌ها را استخراج می‌کنند [ماینرها]، خون در رگ های شبکه می‌دمند، یعنی هر چه ماینرها بیشتر باشند، شبکه امن‌تر و باثبات‌تر است و با اطمینان بیشتری کار می‌کند.

 بیت کوین چیست؟

بیت‌کوین را چگونه استخراج می‌کنند؟
بیت کوین در حقیقت الگوریتمی است که اساسش رمز نگاری است. «الگوریتم بیت کوین به ماینرها در برابر حل یک سری مسائل ریاضی جایزه می‌دهد. هر چه شمار بیت کوین‌های منتشرشده بیشتر شود، این مسائل ریاضی سخت تر می‌شوند؛ با توجه به اینکه رقابت بین ماینرها هم بالاتر می رود و تعداد بیشتری به عنوان استخراج کننده به شبکه می‌پیوندند، الان به توان فنی خیلی بیشتری نیاز است تا برای استخراج بیت کوین در اختیار شبکه بلاکچین قرار داد. اما در سال ۲۰۰۹ این‌طور نبود؛ شاید اگر با کامپیوتر شخصی کار می‌کردید، یک فول‌نوید بیت کوین را در پس‌زمینه اجرا می‌کردید، می‌توانستید در مدت کوتاهی، بیت‌کوین ماین کنید. اما الان بیشتر طول می‌کشد، توان فنی و طبعا سرمایه گذاری بیشتری می‌خواهد.


استخراج بیت کوین چیست؟
 استخراج بیت کوین توسط رایانه هایی با قدرت بالا انجام می شود که مسائل پیچیده ریاضی محاسباتی را حل می کنند. این مسائل آنقدر پیچیده است که با دست قابل حل نیست و به اندازه ای پیچیده است که  از رایانه های فوق العاده قدرتمند در این زمینه استفاده می کنند.
 

آیا استخراج ارز دیجیتال به صرفه است؟
در سال های اخیر تحقیبات زیادی در این زمینه انجام شده است و سرمایه کذاران زیادی در زمینه رمز ارزها و ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند ,  با توجه به بررسی هایی که در این زمینه انجام شده است و با توجه به طرح توجیهی ماینینگ، احداث و راه اندازی فارم استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال صرفه اقتصادی دارد و می تواند در صورتی که با برنامه ریزی و داشتن مشاور مالی انجام شود بازده مالی بسیار خوبی داشته باشد.

استخراج بیت کوین

استخراج ارز دیجیتال(بیت کوین)
ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده هستند و در لایه هایی از معادلات ریاضی سخت رمز گذاری شده اند. برای بدست آوردن یک بیت کوین ماینرهای زیادی فعالیت می کنند تا زودتر به جواب رمز دست یابند و هر کدام سریعتر به جواب برسد، این جایزه نسیب او می شود.

 

چه مدت زمانی برای  استخراج یک بیت کوین لازم است؟
حدود ۱۰ دقیقه زمان برای استخراج یک بیت کوین تقریبا لازم است..
Satoshi Nakamoto ، خالق بیت کوین ، شبکه بیت کوین را طراحی کرد تا هر 10 دقیقه یک بلاک استخراج شود. برای حفظ این سرعت 10 دقیقه ای ، دشواری مشکلات ریاضی به طور خودکار تنظیم می شود.
وقتی تعداد ماینرها و قدرت محاسباتی بیشتری برای استخراج وجود داشته باشد ، سطح دشواری افزایش می یابد. وقتی تعداد ماینرها کمتر باشد و قدرت محاسباتی آنها کمتر باشد ، سطح دشواری کاهش می یابد.


تجهیزات و سخت افزار مورد نیاز برای مایینینگ
در مراحل ابتدایی بیت کوین در اوایل سال 2000 ، افرادی که به استخراج بیت کوین علاقه مند بودند با استفاده از رایانه های شخصی خود می توانستند این کار را انجام دهند. با افزایش محبوبیت آن ، سختی استخراج نیز افزایش یافت.
تا چند سال گذشته که استخراج بیت کوین به اندازه امروزه شناخته شده نبود با داشتن یک دستگاه کامپیوتر و گرافیک بازی  و حتی گوشی موبایل می شد براحتی بیت کوین و یا ارزهای دیجیتال را استخراج کرد و از نظر توجیه اقتصادی هم قابل قبول بود . اما، با فراگیر شدن کسب درآمد و ثروت از بیت کوین، تعداد افرادی که جذب این سیستم پول سازی شدند بیشتر و بیشتر شد. تا جایی که گرافیگ بازی و CPU کامپیوترها دیگر جوابگو نبود و نمی شد با یک cpu  معمولی در این چرخه رقابت کرد . با افزایش تقاضاو  شناخت و محبوبیت ارزهای دیجیتال تقاضا برای دستگاه های ماینینگ روز به روز بیشتر شد تا اینکه نسل برتر دستگاه های استخراج اسیک تولید شدند.


هزینه راه اندازی فارم بیت کوین
برای راه اندازی یک فارم بیت کوین نیاز به داشتن یک مکان مناسب و خرید تجهیزات و نصب و راه اندازی آنها و همچنین تهیه امکانات اولیه مثل تاسیسات و بخصوص برق رسانی و هزینه های راه اندازی و تعمیرات و نگهداری را خواهید داشت , دقت کنید که هزینه راه اندازی فارم بیت کوین با توجه به تعداد دستگاه ها و میزان تولید می تواند بسیار متفاوت باشد .


سخت افزارهای مورد نیاز ماینینگ:
سی پی یو، کارت گرافیک یا دستگاه اسیک، کیف پول سخت افزاری(اختیاری).

 طرح توجیهی استخراج بیت کوین

سخت افزار رایانه
استخراج کنندگان برای رقابت با نیازهای روزافزون برای موفقیت در استخراج معادن ، باید از جدیدترین سخت افزار برخوردار شوند. بعد از چند سال تجهیزات می توانند از رده خارج شوند. آنها به سخت افزار مخصوص استخراج نیاز دارند که ممکن است هزینه بر باشد. هزینه آخرین دکل های استخراج ASIC بیش از 1500 دلار برای هر رایانه است.

 
هزینه های برق
بیشترین هزینه ای که برای تولید بیت کوین می پردازید , هزینه برق خواهد بود. برق به ازای هر کیلووات ساعت (کیلووات ساعت)  محاسبه می شود. سودآوری برای استخراج از 0.03 - 0.08 دلار در هر کیلووات ساعت شناور است. تغییر در چند سنت می تواند تفاوت در سودآوری استخراج را ایجاد کند. ضروری است که یک تولید کننده بین کوین بتواند با کمترین هزینه ممکن از برق استفاده کند.


فرآیند تولید ارز دیجیتال(بیت کوین)
در طرح ماینینگ، ماینرها از سخت افزارهایی مانند سی پی یو، کارت گرافیک یا دستگاه ASIC استفاده می کنند تا یک مساله رمزنگاری را حل کنند و اعتبار تراکنش را تایید کند. اولین فردی که این وظیفه را تکمیل کند، نتایج را به شبکه گزارش می دهد و بنابراین می تواند توسط نود های کامل تایید شود؛ زمانی که اجماع صورت گرفت، فرد مذکور این حق را خواهد داشت که یک بلاک به بلاک چین موجود اضافه کند و جایزه خود را دریافت کند.

فرآیند تولید ارز دیجیتال(بیت کوین)

استخر ماینینگ(mining pool) چیست؟
یک معدن واقعی را تصور کنید که دستگاه های زیادی برای یافتن طلا و یا هر چیز گرانبهای دیگر تلاش می کنند. این دستگاه ها مانند یک تیم عمل می کنند و هر یک توان خود را برای یافتن بکار می گیرد و زمانی که دستگاهی به جواب رسید، بقیه دستگاه ها به تناسب توان بکار برده شده در معدن، شریک این پاداش می شوند. هر دستگاه(ماینر) به تنهایی توان و شانس کافی برای دستیابی به هدف را ندارد، بنابراین عاقلانه آن است که در یک معدن(استخر ماینینگ) عضو شود و از توان دیگران نیز بهره مند شود. استخر ماینینگ محل یا معدنی برای استخراج ارز دیجیتال است. طرح توجیهی ماینینگ اقتصادی بودن ملحق شدن به این استخرها را بررسی می کند.

 

الزامات شروع استخراج بیت کوین
برای شروع استخراج بیت کوین ، موارد زیر لازم است:

•    رایانه های استخراج رقابتی (سکوها)
•    منبع تغذیه کم هزینه
•    نرم افزار استخراج
•    عضویت در استخر معدن

 
استخرهای استخراج

ایده استخرهای استخراج بیت کوین برای حل مسئله افزایش مشکل استخراج مطرح شد. گروهی از استخراج کنندگان قدرت محاسباتی خود را برای استخراج بیت کوین به طور مشترک جمع می کنند. اگر استخر با موفقیت بلوکی را حل کند ، به همه استخراج کنندگان در استخر متناسب با میزان قدرت محاسباتی که دارند ، بیت کوین اختصاص می یابد.
احتمال دریافت یک پاداش بلوک از یک دکل معدنی کم است ، اما هنگامی که هزاران دکل را با هم جمع می کنید این شانس ها سر به فلک می کشد. استخرهای استخراج در حال حاضر برای دستیابی به موفقیت در استخراج بیت کوین ضروری تلقی می شوند.

اگر میخواهید شانس بیشتری برای استخراج داشته باشید باید در یکی از سایت های استخر ماینینگ عضو شوید.

بهترین استخر پاداش
کدام استخر پاداش مناسب تر است؟

زمانی که می‌خواهید تصمیم بگیرید به کدام استخر ماینینگ بپیوندید، باید بررسی کنید هر استخر ماینینگ چه مبلغی از پاداش را با شما به اشتراک می‌گذارد و نحوه پرداخت آن به چه صورت است. همچنین بهتر است میزان کارمزدی که هر استخر از شما دریافت می کند را مورد بررسی قرار دهید.
آیا استخراج بیت کوین در ایران جرم و غیرقانونی است؟
خیر. استخراج ارز دیجیتال قانونی شد و جای هیچ نگرانی نیست.

چگونه بیت کوین استخراج کنیم؟
برای اینکه بتوانیم بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری را استخراج کنیم باید سخت افزار(دستگاه ایسیک، فن های خنک کننده، پاورهای پرقدرت، اینترنت پایدار)، فضای مناسب و برق صنعتی(در طرح توجیهی ماینینگ ذکر شده) داشته باشیم. پس از یافتن یک فضای مناسب با برق صنعتی، دستگاه ها را نصب و اینترنت(ترجیحاً ADSL) متصل می کنیم. سپس در یک استخر ماینینگ مناسب عضو می شویم. از این لحظه به بعد کار استخراج شروع می شود.

 

استخراج بیت کوین با موبایل

استخراج بیت کوین با موبایل

استخراج با ارز های دیجیتال با استفاده از گوشی امری دور از ذهن نیست اما به دلیل اینکه امکان دارد خساراتی به سخت افزار گوشی شما بخورد منطقی نباشد. زمانی که شما توسط دستگاه های ماینینگ شروع به انجام فرایند استخراج می کنید، هزینه هایی به شما تحمیل می شود، این هزینه ها شامل: برق، یک مکان مناسب، سیستم تهویه، سیستم خنک کننده و … می شود.  با این وجود عمل ماینینگ با گوشی خیلی سخت امکان پذیر است.

 

بیت کوین در مقابل ارزهای سنتی
همه ما تمایل داریم که با ارزی معامله کنیم که قابل اعتماد باشد و در همه جای دنیا از لحاظ مالی پشتیبانی شود مثل دلار آمریکا , این به این دلیل است که دلار آمریکا توسط یک بانک مرکزی ایالات متحده ، به نام فدرال رزرو پشتیبانی می شود. علاوه بر یکسری مسئولیت های دیگر ، فدرال رزرو تولید پول جدید را تنظیم می کند و دولت فدرال استفاده از ارز تقلبی را تحت پیگرد قانونی قرار می دهد.
حتی پرداخت دیجیتال با استفاده از دلار آمریکا توسط یک مقام مرکزی پشتیبانی می شود. به عنوان مثال هنگامی که با استفاده از اوراق  بدهی یا کارت اعتباری خود خرید اینترنتی انجام می دهید ، این معامله توسط یک شرکت پردازش پرداخت (مانند Mastercard یا Visa) پردازش می شود. علاوه بر ثبت سابقه معاملات شما ، این شرکت ها تأیید می کنند که معاملات جعلی نیستند ، این یکی از دلایل تعلیق بدهی یا کارت اعتباری شما هنگام مسافرت است.

از طرف دیگر ، بیت کوین توسط یک مرجع مرکزی تنظیم نمی شود، بیت کوین توسط میلیون ها کامپیوتر در سراسر جهان به نام "گره" پشتیبانی می شود. این شبکه از رایانه همان عملکرد فدرال رزرو ، ویزا و مسترکارت را انجام می دهد ، اما با چند تفاوت اساسی. گره ها اطلاعات مربوط به معاملات قبلی را ذخیره می کنند و به تأیید صحت آنها کمک می کنند. برخلاف آن مقامات مرکزی ، گره های بیت کوین در سراسر جهان پخش می شوند و داده های معاملات را در یک لیست عمومی ثبت می کنند که برای همه قابل دسترسی است.

خلاصه
    استخراج بیت کوین شامل رایانه های قدرتمندی است که سعی در حل مسائل پیچیده ریاضی الگوریتم بیت کوین دارند.حل این مشکلات باعث می شود که دفتر کل بلاکچین و شبکه به طور قابل اعتمادی قابل اعتماد باشند. همه استخراج کنندگان بیت کوین در این روند مشارکت دارند. ماینری که با موفقیت یک مسئله ریاضی را حل کند ، بیت کوین دریافت می کند.

 

استخراج بیت کوین

 

فهرست مطالب موجود در طرح توجیهی  استخراج بیت کوین نگارش سال 1400 :

برآورد خرید و یا اجاره و رهن زمین
برآورد محوطه سازی
برآورد هزینه ساخت و ساز و یا تعمیر ساختمان ها
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل
برآورد مواد اولیه و بسته بندی
برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی

برآورد هزینه ثابت استخراج بیت کوین
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل طرح استخراج بیت کوین
برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه :
برآورد هزینه تولید سالیانه
برآورد قیمت تمام شده
قیمت فروش
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

 

طرح بسیار کامل است و همه مطالبی که در بالا گفته شد در طرح آپدیت سال 1400 است .

دارای فایل ورد +پی دی اف ( pdf - word ) است .

(طرح در دست نگارش است)

نویسنده

سمیه ملکی

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران

دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه