تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

طرح توجیهی سایت ذخیره و بسته بندی قیر ⭐️برآورد هزینه ساخت کارخانه تولید قیر

معرفی طرح توجیهی سایت ذخیره و بسته بندی قیر:
طرح توجیهی سایت ذخیره و بسته بندی قیر برای بررسی هزینه ها و درآمد
طرح توجیهی کارخانه قیر و بررسی میزان سود احداث سایت ذخیره و بسته بندی قیر به صورت  دقیق و کارشناسی شده می باشد . طرح توجیهی برای یک سایت ذخیره و بسته بندی قیر می‌تواند به شما کمک کند تا ایده‌ی خود را به صورت جامع و منطقی به دیگران معرفی کنید و منابع مالی و زمانی مورد نیاز را برای اجرای آن ارزیابی کنید.

طرح توجیهی بسته بندی قیرواستفاده های بهینه ازآن:
قیر یک مایع بسیار چسبناک وضدآب است، بنابراین بسته بندی آن با توجه به عواملی مانند هزینه، محیط، ذخیره سازی و حمل و نقل بسیار مهم است. بسته بندی قیر به سه نوع مختلف مانند درام فولادی (بشکه), جامبو کیسه و فله طبقه بندی می شود. که با توجه به مشخصات، حجم و وزن قیربهترین نوع بسته بندی انتخاب می شود.
بشکه به دلیل ایمنی و کیفیت بالا،بهترین نوع بسته بندی قیراست.این بسته ها با توجه به حجم، ارتفاع، ضخامت و درب قیر متفاوت است. این درام های فولادی برای حمل و نقل و بسته بندی مایعات و مواد خمیری مانند قیر استفاده می شود. اگرچه بشکه های فولادی جدید به تجارت عمده ترجیح داده می‌شوند، اما هنوز در مقایسه با کیسه‌های جامبو(پلاستکی) گران‌تر هستند

طرح توجیهی سایت ذخیره و بسته بندی قیر

اهمیت احداث  سایت ذخیره و بسته بندی قیر

احداث یک سایت ذخیره و بسته‌بندی قیر می‌تواند به عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری مهم در صنعت ساخت و ساز و صنایع مرتبط با آن در نظر گرفته شود. اینجا چند دلیل بر اهمیت احداث چنین سایتی را بررسی می‌کنیم:

    تأمین مواد اولیه برای صنعت ساخت و ساز: قیر یکی از مواد اصلی استفاده شده در صنعت ساخت و ساز برای ساخت و تعمیر جاده‌ها، فرودگاه‌ها، پل‌ها و سایر زیرساخت‌ها است. احداث یک سایت ذخیره و بسته‌بندی قیر می‌تواند تأمین پایدار و موثری از این ماده ارزان قیمت و اساسی را برای این صنایع فراهم کند.

    بهبود عملکرد و کیفیت ساختمان‌ها: استفاده از قیر با کیفیت و مناسب در ساختمان‌ها و زیرساخت‌ها می‌تواند بهبودی در عمر مفید و کیفیت این سازه‌ها را به ارمغان بیاورد. سایت ذخیره و بسته‌بندی قیر می‌تواند اطمینان از تهیه و توزیع قیر با کیفیت بالا را فراهم کند.

    ارتقاء صنعت حمل و نقل: استفاده از قیر در تعمیر و نگهداری جاده‌ها و فرودگاه‌ها باعث ارتقاء ایمنی و کارایی شبکه‌های حمل و نقل عمومی می‌شود. احداث یک سایت ذخیره و بسته‌بندی قیر در نزدیکی به این شبکه‌ها می‌تواند به حفظ و بهبود آنها کمک کند.

    ایجاد اشتغال: احداث و بهره‌برداری از چنین سایتی باعث ایجاد شغل‌های مستقیم و غیرمستقیم در جوامع محلی می‌شود. این موضوع می‌تواند به رونق اقتصادی و توسعه منطقه کمک کند.

    مزیت رقابتی در بازار: داشتن یک سایت ذخیره و بسته‌بندی قیر می‌تواند به شرکت شما در بازار مزیت رقابتی بخشد، زیرا این امکان را فراهم می‌کند که بهترین و با کیفیت‌ترین محصولات را با قیمت مناسب به مشتریان ارائه دهید.

 

بسته بندی جامبو بگ قیر:

جامبو بگ یک کیسه چند لایه انعطاف پذیر بزرگ است که به آن بیتو پلاست، بیتو بگ، پلی بگ و پلی مکعب می گویند. این نوع کیسه های پلی آلکن با کیفیت و مقاومت بالا یکی از بهترین انواع بسته بندی قیر می باشد. قیمت مناسب و استفاده آسان آن باعث محبوبیت بیش از حد آن در صنایع شده است. اخیراً صادرکنندگان قیر از جامبو بگ به جای بشکه فولادی استفاده می کنند. جامبو بگ برخلاف درام، ضایعات قیر را حدود 3 تا 4 درصد کاهش می دهد. هنگام تخلیه بشکه لازم است قیر را گرم کنید اما در جامبو بگ کافی است لایه بیرونی را پاره کنید و جامبو بگ قیر را با لایه داخلی در کوره مذاب بیندازید.

بسته بندی قیر فله:

در تجارت فله، شما به کامیون های قیر نیاز دارید تا محموله را از پالایشگاه تحویل بگیرند و به کشتی ، تانکر قیر، در بندر منتقل کنند. در مقصد، یک کامیون دیگر قیر را تحویل گرفته و به محل ساخت و ساز یا انبارها تحویل می دهد. این نوع بسته بندی ارزان تر از سایرین است که قیمت آن تحت تاثیر ظرفیت حجم، مدت زمان بارگیری و نوسانات تبادل است. به طور کلی هزینه کمی دارد.

علاوه بر این بسته بندی های قیر، قیر جامد و خشک که همان قیر اکسید شده است به روش های مختلفی بسته بندی می شود که عبارتند از:

  1.       کارتن: دارای ظرفیت 25 کیلوگرم و سایز 60*40*20 سانتی متر می باشد
  2.      انقباض پالت کارتن: کارتن ها روی یک پالت قرار می گیرند و با نایلون شرینک پوشانده می شوند. ابعاد پالت 110*110 سانتی متر است
  3.      پلی آمید: این کیسه ها در ابعاد 80*35 بوده و پس از پر شدن با قیر اکسید شده باید در آب سرد تخلیه شوند
  4.      پلی استر: یک لایه پلاستیکی نازک با تحمل حرارتی بالا که می توان آن را در کارتن قرار داد.

 

هزینه بسته بندی قیر:
وقتی هزینه بسته بندی قیر را با هم مقایسه می کنیم در نظر می گیریم که شاید هزینه قیر فله با توجه به شرایط حمل و نقل آن می تواند بسیار بالا باشد. به عنوان مثال ابتدا برای حمل و انتقال آن از مبدا به مقصد به نوع خاصی از تانکر، شناور و کامیون نیاز دارد. هزینه عملیاتی بالایی دارد و نگهداری آن در مقصد گران است. در مجموع، قیر فله ارزان‌ترین بسته‌بندی را در بین تمام بسته‌بندی‌های قیر دارد، زیرا بسته‌بندی نشده است اما حمل و نقل و نگهداری آن در مقصد ممکن است گران‌تر باشد


کاربرد قیر در راهسازی:

قیر نوعی ماده مایع یا نیمه جامد نفتی سیاه و بسیار چسبناک است. به دلیل خاصیت ضد آب بودن و چسبندگی آن جزء مواد ضروری در ساخت جاده ها و بزرگراه ها می باشد. بدون قیر، شبکه های جاده ای مدرن امکان پذیر نخواهد بود
راه ها برای توسعه اقتصادی و تحرک اجتماعی ضروری هستند و استفاده از قیر در راه سازی نقش بسزایی در توسعه زیرساخت های مدرن داشته است. خواص منحصر به فرد قیر آن را به یک ماده اتصال دهنده ایده آل برای سنگدانه های مورد استفاده در راه سازی تبدیل می کند. قیر تضمین می کند که جاده بادوام و طولانی مدت است و می تواند در برابر ترافیک سنگین و شرایط آب و هوایی شدید مقاومت کند.


انواع قیر مورد استفاده در راهسازی:

بسته به اقلیم، شرایط ترافیکی و سایر عوامل، انواع مختلفی از قیر ممکن است برای پروژه های راه سازی خاص استفاده شود.
 متداول ترین انواع قیر در راهسازی عبارتند از:

قیر درجه نفوذ:
قیر با درجه نفوذ یکی از پرکاربردترین انواع قیر در راهسازی است. نوعی قیر است که از نظر استواری آزمایش شده و بر اساس سختی یا نرمی آن درجه بندی شده است. درجه نفوذ قیر با اندازه گیری عمق بر حسب میلی متر که یک سوزن استاندارد به نمونه قیر در شرایط مشخص دما، زمان و بارگذاری نفوذ می کند، تعیین می شود.
روش‌های دیگر برای طبقه‌بندی گریدهای قیر روسازی که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند، درجه‌بندی مبتنی بر ویسکوزیته (مایع یا گاز) ویا درجه‌بندی عملکرد است.

قیر اصلاح شده با پلیمر:

قیر اصلاح شده با پلیمر یکی دیگر از انواع قیرهای متداول در راهسازی است. این نوع قیر با افزودن پلیمرها به قیر ایجاد می شود که می تواند ویژگی های عملکردی آن را بهبود بخشد. قیر اصلاح شده پلیمری به دلیل استحکام، دوام و مقاومت برتر در برابر تغییر شکل، ترک خوردن و سایر اشکال آسیب دیده شناخته شده است.


اهمیت انتخاب نوع مناسب قیر:
انتخاب نوع قیر مناسب برای یک پروژه راهسازی خاص بسیار مهم است. انواع قیر دارای خواص و ویژگی های متفاوتی هستند و انتخاب نوع نادرست آن می تواند منجر به خرابی زودرس و تعمیرات پرهزینه شود. هنگام انتخاب نوع قیر مناسب برای یک پروژه راهسازی خاص، عواملی مانند آب و هوا، حجم ترافیک و نوع سازه روسازی باید در نظر گرفته شود.

اهمیت تاسیس کارخانه قیرو  سایت بسته بندی قیر:
در سال های اخیر صنعت قیر شاهد رشد و تکامل چشمگیری بوده است. قیر نقش مهمی در بخش‌های ساخت‌وساز و زیرساخت ایفا می‌کند.
در فرآیند صنعتی تولید قیر، نفت خام ابتدا در دمای 200 درجه سانتی گراد تقطیر می شود و سپس تا 300 درجه سانتی گراد حرارت داده می شود تا به بخار تبدیل شود. در این فرآیند اجزای مختلف سبک‌تر از نفت خام مانند بنزین، گازوئیل، روغن‌های روان‌کننده و موم‌ها استخراج می‌شود و قیر به عنوان محصول نهایی باقی می‌ماند. برای بدست آوردن قیر از طریق تقطیر در خلاء، نفت خام باقیمانده را در ستون های تقطیر جداگانه می ریزند که به آن تقطیر کسری می گویند. در حالی که قیر را می توان در کارخانه ها تولید کرد، به طور طبیعی در ماسه های نفتی، سنگ های قیری و دریاچه ها نیز وجود دارد. برای استفاده عملی باید تصفیه شود.


نیاز به قیر به دلیل جهش پروژه های راهسازی به طور مداوم در حال افزایش است. بیشتر قیر مورد استفاده برای راهسازی به آسفالت تبدیل می شود. آسفالت از سنگ های خرد شده و قیر تشکیل شده است. قیر به عنوان یک اتصال دهنده عمل می کند که دوام آسفالت را تضمین می کند. جاده های آسفالته را می توان با توجه به شرایط آب و هوایی مختلف و نیازهای عملیاتی با استفاده از انواع قیر یا مخلوط سازگار کرد. علاوه بر این، آسفالت را می توان در باند فرودگاه، سازه های پارکینگ و مناطق کاری بندر استفاده کرد.


فعالیت های زیرساختی در منطقه آسیا ,اقیانوسیه وایران به ویژه در بخش حمل و نقل، به دلیل نوسازی شهری و تاکید بر توسعه بخش های ثانویه در این کشورها به سرعت در حال رشد است. علاوه بر این، افزایش رشد اقتصادی، تأمین مالی زیرساخت‌ها را در بخش‌های مصرف‌کننده، از جمله حمل‌ونقل و تولید که برای تأمین مواد خام برای تولید کالاهای مصرفی ضروری هستند، به حرکت در می آورد.

سرفصل های موجود در طرح حاضر به شرح زیر است:

خلاصۀ طرح
مقدمه
معرفی تولیدات طرح
معرفی طرح و هدف از اجرای آن
 معرفی محصولات طرح
 طبقه‌بندی محصولات طرح
 مشخصات فنی محصولات طرح
 بسته‌بندی محصولات طرح
کد آیسیک محصول طرح توجیهی بسته بندی قیر
 تشریح طر ح    
معرفی طرح توجیهی زیست محیطی قیر    
معرفی قیر 70/60    
جدول 4: مشخصات قیر با درجه نفوإ 70/60    
آشنایی مختصری با قیر    
قیر 60 /70 و تولید آ ن    
موارد کاربرد قیر    
استاندارد های مرتبط با قیر    
تعرفه (کد) گمرکی قیر    
شرایط صادرات و ترانزی ت    
کد های آیسیک مرتبط    
مزایای اجرای طر ح
خلاصه گزارش    
جدول درآمدهای طرح
زمين    
محوطه سازی    
ساختمان سازی    
ماشین آلات و تجهیزات آنها    
تاسيسات عمومي و تجهيزات با مشخصات فني آنها    
وسايل حمل و نقل    
مواد اوليه :    
آب ،برق ،سوخت مصرفي:    
برآورد هزينه تعميرات ونگهداري:    
برآورد حقوق و دستمزد نيروي انساني :    
برآورد هزينه ثابت    
-هزينه هاي سرمايه اي :    
-هزينه قبل از بهره برداري    
-برآورد سرمايه در گردش    
نحوه سرمايه گذاري و مشارکت با بانک    
برآورد هزينه استهلاک پس از اجرا
هزينه توليد ساليانه :    
برآورد هزینه های جاری طرح با نرخ تورم 40 درصد سالانه طی مدت 10 سال
محاسبه نقطه سر به سر    
-درصد فروش در نقطه سربه سر    
سود و زيان ناويژه (سود)    
ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت هاي آن:    
سرمايه ثابت سرانه    
کل سرمايه گذاري سرانه
نرخ بازدهي سرمايه درسال مبنا(بدون عامل تورم):
دوره برگشت سرمايه بدون عامل تورم و نرخ تنزیل:
نرخ بازدهي سرمايه:
دوره برگشت سرمايه:    
نسبت افزوده صورت حساب سود و زیان طرح
جدول محاسبات تحليل هزينه های طرح
نتيجه گيري

جهت دریافت طرح تماس بگیرید.

طرح توجیهی با فرمت کامفار نیز انجام می شود.

جهت سفارش طرح توجیهی با کارشناسان شرکت الماس طرح البرز تماس بگیرید.

 

شماره های تماس کارشناسان

 مهندس ایزدی پور   09369714614  آیکن تلفن      خانم مهندس ملکی   09015516984   آیکون تلفن  

نویسنده

سمیه ملکی

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران