تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

طرح توجیهی احداث انبار و انبارداری | طرح توجیهی خدمات انبارداری و نگهداری محصولات

طرح توجیهی احداث انبار و انبارداری

انبارداری به معنی ایجاد مکانهای برای نگهداری کالا و اقلام مصرفی است که برای مدتی در انجا نگهداری می شوند و در هنگام نیاز و برای مصرف آزاد می شوند .

 معرفی طرح توجیهی انبارداری

طرح توجیهی انبارداری که مورد بررسی قرار گرفته در یک سوله 1000 متر تعریف شده است که دارای ساختان ای اداری و رفاهی نیز می باشد . طرح پیش رو با انجام محاسبات مالی دقیق پروژه، برآورد اقتصادی آن را انجام داده و همه مواردی که برای احداث یک انبار مورد نیاز بوده را مورد ببرسی قرار داده ایم و همه هزینه ها را در نظر گرفته ایم.

طرح توجیهی انبارداری

انبارداری سال‌هاست که وجود داشته است و  همه روزه نیاز به انبار و نگهداری کالاها بیشتر می شود . انبارداری به کسب‌وکارهایی با نیازهای ذخیره‌سازی مختلف کمک کرده است. امروزه یک انبار صرفاً یک انبار نیست , بلکه نقش مهم و حیاتی در بسیاری مشاغل و کسب و کارها دارد .  بسیاری  از شرکت ها خدمات  و محصولت و کالاهای اضافی را برای نگهداری به انبارها می سپارند و به کمک همین ذخیره سازی می کتوانند فروش بیشتر داشته باشند .

بنابراین، اگر می خواهید مواد اولیه، کالاهای نهایی و سایر محصولاتی که نیاز به نگهداری مدت طولانی تری دارند را مدتی نگهداری کنید , باید یک فضای انبار اجاره کنید.

 

اهمیت ایجاد و احداث طرح های انبارداری چیست؟

احداث یک انبار برای نگهداری کالا ها بدان معناست که می توانید در زمان و هزینه ، بسیار صرفه جویی کنید و محصولات را با سهولت دریافت، ذخیره، توزیع و ارسال کنید.

 

به عنوان مثال، یک انبار در نزدیکی اسکله بارگیری برای دریافت و نگهداری کالا از تامین کنندگان بسیار ایده آل است. یا در مرکز یک شهر احداث یک انبار در وسط شهر می تواند به آنها کمک کند تا اقلام را به راحتی برای مشتریان خود توزیع و پست کنند.

در حالت ایده آل، انتخاب یک انبار مناسب باید انباری باشد که که تامین کنندگان شما به راحتی به آن دسترسی داشته باشند یا مکانی باشد که در نزدیکی  بازار هدف شما قرار داشته باشد..

 

بهبود پردازش سفارش

وقتی مشتریان سفارشات خود را ثبت می کنند، تمام دغدغه آنها تحویل محصولاتشان است. آنها خواهان تحویل به موقع و خدمات با کیفیت هستند.

انتخاب یک انباردار  مناسب  به شما "یک امنیت خاطر"  می دهد. در حالت ایده آل، این بدان معناست که هر زمان که مشتریان سفارشات خود را ارسال می کنند، محصولات شما برای ارسال در دسترس هستند. و این یعنی رضایت مشتری و کار بیشتر و درنهایت سود  بیشتر در کار.

شما می توانید برای چند ماه آینده موجودی کافی داشته باشید و این باعث کاهش تاخیر در تحویل می شود.

شاید ناراحت کننده ترین چیزی که در ی کار می تاند پیش بیاید این باشد که شما  مشتریان خود را بخاطر عدم تحویل به موقع کالا از دست بدهید , بنابراین انتخاب یک انبار با مکان مناسب و در دسترس بودن می تواند در موفقیت کسب و کار شما نقش بسیار مهمی داشته باشد.

 طرح توجیهی احداث انبار و انبارداری

چگونه زمان مناسب برای پر کردن انبار و مواد اولیه خود را تعیین می کنید؟

یک انبار با یک سیستم مدیریت موجودی موثر می تواند در تصمیمات خرید  به شما کمک کند. این می تواند داده های دقیقی را به شما ارائه دهد که می توانید از آنها برای تعیین زمان خرید مواد خام و موجودی استفاده کنید.

 

بسته به سابقه سفارش خود می توانید به راحتی محصولات با شیب فروش  تند و کند را شناسایی کنید. همچنین شناسایی محصولات فصلی آسان تر است. داده ها به شما کمک می کند تا از خرید مقدار زیاد یا ناکافی مواد خاص جلوگیری کنید.

برخی از سیستم‌های موجودی دارای سیگنال‌هایی هستند که به شما در مورد محصولاتی که نیاز به پر کردن دارند هشدار می‌دهند. این به شما امکان می دهد تا  انبار و موجودی خود را همیشه کنترل کنید.

 

اهرم رشد فصلی

فصول تعطیلات و خرید، مانند کریسمس و بلک فرایدی، به دلیل فروش بالای خود مشهور هستند.

به عنوان یک کسب و کار کوچک، برای رسیدن به اهداف فروش خود نیازی به داشتن امکانات مشابه آمازون ندارید. یک فضای انبار فقط کافی است.

 

در این حالت، زمانی که فصول خرید فرا می رسد، می‌توانید روند مصرف‌کنندگان را رصد کنید و موجودی‌ها را برای فصول اوج ذخیره کنید.

اساساً، یک انبار به شما این امکان را می دهد تا از فرصت ها و چرخه های فروش جدید در بازار استفاده کنید.

 

مدیریت ریسک

به عنوان یک صاحب کسب و کار، آخرین چیزی که می خواهید این است که نوسانات شدید قیمت ها را تجربه کنید. این معمولا زمانی اتفاق می افتد که تقاضای یک محصول خاص از موجودیت آن بازار بیشتر باشد. اگر تصمیم به فروش دارید، به راحتی می توانید با پیش بینی و رص فروش در ماه های مشابه به سود بیشتری دست یابید.

می توانید از یک انبار برای نگهداری محصولات خود استفاده کنید. وقتی تقاضا از عرضه و تولید بیشتر شد، می توانید آنها را به بازار عرضه کنید.

یک انبار همچنین نگهداری ایمن از کالاهای فاسد شدنی را فراهم کند. برای جلوگیری از فساد محصول می توانید از انبار سرد و یخچال استفاده کنید. البته  که این ذخیره سازی  و نگهداری در سردخانه و محیط بیشتر از ذخیره سازی معمولی هزینه خواهد داشت.

همچنین، کسب و کارها می توانند با استفاده از یک انبار برای نگهداری کالاهای خود، خسارت ناشی از آتش سوزی، سرقت و خسارت را به حداقل برسانند. به علاوه، کالای شما بیمه شده است، بنابراین در صورت هرگونه خسارت یا مفقودی می توانید انتظار غرامت کامل را داشته باشید.

طرح توجیهی خدمات انبارداری و نگهداری محصولات

سخن پایانی:

شما به عنوان یک صاحب کسب و کار، گزینه های مختلفی از جمله انبارهای خصوصی، انبارهای عمومی و ...  دارید. هر گزینه ای که دارید، استفاده از خدمات انبارداری می تواند به ساده سازی زنجیره تامین شما  و در نهایت بالا بردن درآمد و سود شما کمک کند.

فهرست مطالب موجود درطرح توجیهی انبارداری نگارش سال 1400:

برآورد زمین  یا مکان مناسب برای طرح توجیهی انبارداری
برآورد محوطه سازی
برآورد هزینه  نیروگاه خورشیدی
برآورد هزینه خرید و لیست تجهیزات
انبارداری
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل

برآورد تجهیزات لازم برای طرح توجیهی انبارداری
برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی

برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل
طرح توجیهی انبارداری
 برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه
برآورد هزینه تولید سالیانه

برآورد قیمت تمام شده
قیمت فروش
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

طرح موجود  پی دی اف و ورد می باشد. (  word - pdf ) نگارش سال 1400 و  بسیار دقیق و کامل است .
 

نویسنده

سمیه ملکی
قیمت:   59000تومان

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران

دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه