تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

طرح توجیهی بارانداز محصولات کشاورزی | احداث انبار نگهداری نهاده های کشاورزی

طرح توجیهی بارانداز محصولات کشاورزی

معرفی طرح:

هدف از تهیه و نگارش طرح توجیهی انبار محصولات کشاورزی , احداث یک مجموعه بزرگ انبارداری محصولات کشاورزی به صورت روزانه و ماهانه و حتی بیشتر است , نگهداری محصولات کشاورزی در سردخانه زیر صفر ,سردخانه بالای صفر و همچنین نگهداری محصولات کشاوزی به صورت نگهداری محصولات کشاورزی خشک و انبار محصولات در فضای باز انجام می شود. کل زمین 8500 متر مربع و زیر بنا 5100 متر در نظر گرفته شده است.

چکیده
در هر کسب و کاری که محصولاتی می فروشد، ذخیره سازی و انبارداری بسیار مهم است. ذخیره سازی عبارت است از حفظ محصولات از زمان تولید تا لحظه ای که به دست مصرف کنندگان مورد نظر خود می رسند. این در یک چرخه بازاریابی مهم است، زیرا بدون ذخیره سازی مناسب، به خصوص برای اقلام غذایی، محصولات ممکن است آسیب ببینند و برای مصرف نامناسب شوند. ذخیره سازی مناسب همچنین باعث می شود محصولات مخصوص فصل در تمام طول سال در دسترس باشند تا با تقاضا مطابقت داشته باشند. با ذخیره سازی مناسب، یک تجارت می تواند به رونق خود ادامه دهد.

طرح توجیهی انبار محصولات کشاورزی
 

 انبار محصولات کشاورزی

ذخیره سازی یک عملکرد مهم بازاریابی است که شامل نگهداری کالاها و محصولات کشاورزی از زمان تولید تا زمانی است که برای مصرف مورد نیاز هستند. بنابراین نگهداری کالا از زمان تولید تا زمان مصرف، جریان مداوم کالا را در بازار تضمین می کند.ذخیره سازی و نگهداری  درست محصولات کشاورزی از کیفیت محصولات فاسد شدنی و نیمه فاسد شدنی در برابر زوال محافظت می کند.

سبزیجات و میوه ها قسمت مهمی از یک رژیم غذایی سالم هستند و جز اغلام ضروری برای رشد و ادامه زندگی همه ما هستند.سبزیجات و میوه ها غذاهای اساسی برای سلامتی انسان هستند ، زیرا مواد مغذی بسیاری را برای بدن فراهم می کنند که برای سلامتی و رشد بدن مهم هستند.

با توجه به اینکه در همه شهر ها محصولات کشاورزی و باغی وجود دارد , برای حمایت از کشاورزان و همچنین حمایت از مصرف کنندگان بهترین کار احداث واسطه ای است که بین کشاورزان و مصرف کنندگان ایجاد شود تا بتوان به مصولات کشاورزی و باغی را در در اولین فرصت به دست مصرف کنندگان رساند، وجود میدان های میوه و تره بار باعث کنترل قیمت و نظم بخشیدن به بازار میوه و تره بار می شود. اجرای این طرح همچنین باعث کاهش هزینه های جابجایی و فاصله مکانی می شود.(طرح توجیهی بارانداز محصولات کشاورزی)

انواع انبار بر اساس نوع کالاهای ذخیره شده

     انبارهای عمومی: انبارهای معمولی هستند که برای نگهداری بیشتر غلات غذایی، کودها و غیره استفاده می شوند.
   
  انبارهای ویژه کالا: اینها انبارهایی هستند که به طور ویژه برای نگهداری کالاهای خاصی مانند پنبه، تنباکو، پشم و فرآورده های نفتی ساخته شده اند.
   
  انبارهای یخچالی: اینها انبارهایی هستند که در آنها درجه حرارت طبق نیاز حفظ می شود و برای کالاهای فاسدشدنی مانند سبزیجات، میوه ها، ماهی، تخم مرغ و گوشت در نظر گرفته شده است.

طرح توجیهی سردخانه محصولات کشاورزی

اهمیت احداث بارانداز محصولات کشاورزی
در جهان رقابتی امروز، ارائه روش نوینی که به واسطه آن بتوان حداکثر کارایی را در چرخه تولید و تامین کنندگان ایجاد کرد، بسیار حائز اهمیت است. مسئله به کارگیری عملیات بارانداز در طراحی شبکه های زنجیره تامین و لجستیک به عنوان یک رویکرد نوین و کاربردی توجهات زیادی را چه در حوزه آکادمیک و چه در حوزه صنعت به خود جلب کرده است.
چیزی که باعث شده این راهبرد در سال های اخیر به شدت مورد استقبال قرار بگیرد، نقش آن در کوتاه کردن چرخه حمل و نقل، کنترل هزینه های حمل موجودی، تحویل به موقع سفارش و کاهش آلاینده ها و پیامدهای زیست محیطی می باشد که سبب ایجاد ارزش در ابعاد مختلف و بهبود سطح خدمت شده است.

در بسیاری از موارد، ارسال کالا به طور مستقیم از مبدا (مراکز تولید یا توزیع) به مقصد (مناطق فروش) بسیار گران تمام می شود؛ بنابراین در این شرایط، از گره های میانی تحت عنوان مراکز بارانداز استفاده می شود. در این مقاله مروری، ضمن ارائه تصویر روشنی از سیستم عملیاتی بارانداز، کلیه مسائل و تصمیماتی که در این حوزه و در دوره عمر یک ترمینال بارانداز صورت می گیرد، برای اولین بار در یک چارچوب مدون و جامع از سطح راهبردی تا سطح عملیاتی دسته بندی و به روزرسانی شده که از این طریق، مطالعات و تحقیقات انجام شده در هر بخش مورد بررسی قرار گرفته است.

طرح توجیهی انبار محصولات کشاورزی

 

فهرست مطالب موجود در طرح توجیهی انبار محصولات کشاورزی نگارش سال 1401:

برآورد هزینه های رهن و اجاره برای انبار محصولات کشاورزی
برآورد محوطه سازی های لازم
برآورد هزینه ساخت و ساز برای
انبار محصولات کشاورزی
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل

برآورد تجهیزات لازم برای طرح توجیهی

برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی

برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل
انبار محصولات کشاورزی
 برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه :
برآورد هزینه تولید سالیانه

برآورد قیمت تمام شده
قیمت فروش
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

 

  • حجم فایل 1.790 کیلوبایت
  • کل زمین طرح 8500 متر مربع
  • محصولات طرح : طرح توجیهی انبار محصولات کشاورزی
  • تعداد صفحات 31 صفحه
  • نوع فایل ورد و pdf
  • لینک دانلود بلافاصله پس از پرداخت فعال خواهد شد.
  • ضمنا یک نسخه از فایل به ایملی که در صفحه خرید وارد کرده اید ارسال خواهد شد.

نویسنده

سمیه ملکی
قیمت:   145000تومان

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران