تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

طرح توجیهی فرش دستباف ابریشمی ⭐️ برآورد سود و درآمد کارگاه قالی بافی در سال 1403

طرح توجیهی فرش دستباف | برآورد سود و درآمد کارگاه قالی بافی در سال 1403

فرش دستباف ایرانی به عنوان نماد اصالت و هنر ایرانی در تمام دنیا شناخته شده است و طرفداران بسیاری در سر تا سر دنیا دارد به طوری که حدود یک سوم فرش های دستباف دنیا در ایران بافته می شوند و همچنین کیفیت بالای آن یکی از ویژگی های زبانزد فرش دستباف ایرانی است.

قالی بافی یکی از هزاران هنر در ایران است. کسانی که فرش دستباف ابریشمی ایرانی را تحسین مکنند؛ آنها را به عنوان یک کف پوش ساده نمی بینند آنها ارزش فوق العادی برای این اثار هنری قائل هستند وخلاقیت واشتیاق آن را درک میکنند, زیرا فرهنگ غنی وتاریخ طولانی را پشت سر آنها میدانند.

فرش های دستباف ابریشمی ایرانی به دلیل طرح های جذاب خود در ایران وسایر کشورها شناخته شده است,بیشتر قالی های غیر ایرانی دارای نقوس هندسی هستند,در حالی که قالی های ابریشمی دستباف ایرانی بیشتر به خاطر باغ های گل یا صنحه های مینیا توری شان شناخته می شوند

فرش های دستباف ابریشمی ایرانی بیشتر به کشورهای اوروپای و آمریکا صادر می شوند, دربسیاری از کشورها فرش ابریشمی دستباف مد روز هستند.

طرح توجیهی فرش دستباف

  فرش های  دستباف ایرانی به خاطر تنوع زیادی که درطرح و تار و پود آن ها نهفته شده است باعث شده که بسیاری از دوستداران و خریداران این فرش ها ی دستباف به دنبال آن باشند. ممکن است برای شما هم سوال باشد که سود گارگاه های قالی بافی  چقدر است ؟

امروزه بحث درآمد در کسب و کارها  به  یک مبحث مهم در بین تبدیل شده است و باید قبل از ورود به کار میزان درآمد طرح ها از قبل ارزیابی شود.

در بحث کارگاه قالی بافی , طرح قالی بافی کوچک بیشتر رواج دارد و چون نیاز به سرمایه کمتری دارد معمولا افراد سعی می کنند در ابتدا با طرح قالی بافی کوچک مار خود را شروع و به مرور کار را گسترش داده و طرح قالی بافی خود را بزرگتر کنند. در این سالها بحث درامد در بین افرادی که تمایل به بافت فرش دستباف ایرانی دارند به یک ایده سود اور تبدیل شده است . فرش دستباف ابریشمی به عنوان یک کالای لوکس و زینتی در بین علاقمندان به فرش دست باف تبدیل شده وفرش دستباف ابریشمی امروزه  مشتاقان زیادی  در سراسر جهان دارد. و از حمله محصولات مهم صادرات به حساب می آید که از قیمت بالایی هم برخوردار است , در حال حاضر یعنی در ابتدای سال 1403 قیمت هر متر فرش ابریشمی دستبافت صادراتی از متری 50 تا 80 میلیون تومان قیمت گذاری می شود.

فرش دستبافت از نظر ابعاد

فرش های دستباف می توانند اندازه های مختلفی داشته باشند، اما چهار استاندارد کلی وجود دارد که بیشترین فروش را دارند: 6 متر، 9 متر، 12 متر و 24 متر.

لازم به ذکر است که هیچکدام از این ابعاد نسبت به دیگری مزیت یا معایبی ندارند و تنها معیار شما برای انتخاب آنها ابعاد خانه است .

ناگفته نماند که با توجه به قیمتهای بالای فرش دستباف ابریشم این گونه فرش ها بیشتر صادراتی هستند.

 

طرح توجیهی فرش دستباف ابریشمی:

فرش های دستباف ابریشمی را می توان به دو دسته ابریشم دست باف و ماشین بافته تقسیم کرد؛

فرش دستباف ابریشمی:

نخ های ابریشمی دستباف بسیار نازک و ظریف هستند اما بسیار با دوام هستند,بافت فرش دستباف ابریشمی ایرانی به دلیل داشتن نخ های نازک ابریشم بسیار سخت و زمان بر است ونیاز به مهارت زیاد دارد,بنابر این فرش های دستباف ابریشمی با ارزش , گران قیمت ,هنری وسرمایه گذاری بلند مدت محسوب میشود.

مواردی که در ارزش گذاری فرش دستفاف تاثیر گذار است؟

از جمله مشخصات فرش دستباف، یکی از ویژگی های مهم، الیاف و نخ های به کار رفته در آن است. فرش دستباف عموماً دارای سه بعد طول یا تار، پارچه یا عرض، پرز یا ارتفاع است که شکل ها و انواع مختلفی را در فرش دستباف ایجاد می کند.

وجود مواد اولیه مرغوب به یکی از اصلی ترین جنبه های تمایز فرش دستباف از سایر فرش ها تبدیل شده است.

فرش های تمام پشم: این نوع فرش ها همانطور که از نامشان پیداست، پارچه، پود و پرز هر سه پشم حیوانات است.

فرش تمام ابریشم: فرش دستباف که  بسیار زیبا و قیمت بالایی دارد و الیاف به کار رفته در پرزها از ابریشم است.

فرش گل ابریشم: در این نوع فرش ها که از پشم بافته می شود، تفاوت این است که به جای پرزهای پشمی در نقش ها و اطراف لبه ها از ابریشم استفاده می شود و معمولاً پود این فرش ها از ابریشم است.

طرح توجیهی قالی بافی

سود گارگاه قالی بافی:

درامد فرش رابطه ی مستقیم با  جنس فرش و نقشه فرش و همچنین کیفیت و سرعت عمل بافنده و .. متغیر می باشد , فرش دستبافت ابریشم نسبت به سایر فرش های دستبافت قیمت بالاتری دارند.

*انتخاب نقشه و طرح های مناسب برای بافت فرش: پس انتخاب نقشه وطرح مناسب یکی دیگر از فاکتورهای مهم درامد زایی میباشد ,که باید به ان اهمیت بسیاری داد.

*تعداد رج بافت تابلو فرش:یکی دیگر ازفاکتورها به کار رفته در بافت تابلو فرش و رجشمارآن می باشد که هر چقدر رجشمار عدد بالای باشد ان فرش با ارزشتر است و بافت آن نیز نسبت به رجشمارهای پایین به مراتب سختر است.

*بافت صحیح: یکی دیگه از فاکتورهای مهم بافت صحیح فرش می باشد که این مورد برمی گردد به مهارت بافنده که چقدر ماهر باشد تا فرش بدون ایرادی بافته شود, پود کشی درست انجام شود وهمچنین پشت کار دارای سفیدی نباشد و متراژ واندازه تابلو فرش کجی نداشته باشد. اینها فاکتورهای است که اگر رعایت شود به سود بهتری دست میابیم.

 

طرح قالی بافی کوچک:

برای کسانی که علاقه دارند هنر بافت فرش را یاد بگیرند ,بهتر از طرح قالی بافی کوچک استفاده کنند زیرا دلایل خیلی روشنی برای این کار وجود دارد

*شما هزینه کمتری برای یادگیری و شروع پرداخت میکنید.

*اگر در اواسط یادگیری برای شما لذت بخش نبود ویا علاقه به بافت نداشتید هزینه کمی را از دست خواهید داد.

*بافت طرح کوچک آسان است وسریع به اتمام می رسد.

*هزینه ای که برای تهیه ابزار وملزومات آن پرداخت کرده اید با فروش تابلو فرش باز به شما بر میگردد .

*اگر اشتباهاتی را در هنگام بافت مرتکب شوید خیلی سریع می توانید آن را رفع کنید .

*اگر در اخر کار وبعد از اتمام , تابلو فرش شما ایراداتی داشت به آن پی می برید و در بافت قالی های بزرگتربه خاطراینکه تجربه کسب کرده اید, دیگر آن اشتباهات را تکرار نمی کنید.

 

فهرست مطالب موجود در طرح توجیهی قالی بافی نگارش سال 1403 :

برآورد زمین برای طرح فرش دسبافت

برآورد محوطه سازی
برآورد هزینه ساخت و ساز و یا تعمیر ساختمان ها
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل


برآورد مواد اولیه 
قالی بافی و فرش دستبافت
برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی

برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل برای طرح توجیهی فرش دستباف

برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه
برآورد هزینه تولید سالیانه
برآورد قیمت تمام شده
قیمت فروش
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

 

 

جهت سفارش طرح توجیهی با کارشناسان شرکت الماس طرح البرز تماس بگیرید.

 

شماره های تماس کارشناسان

 مهندس ایزدی پور   09369714614  آیکن تلفن      خانم مهندس ملکی   09015516984   آیکون تلفن  

 

نویسنده

سمیه ملکی

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران