تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

طرح توجیهی پرورش گاو شیری 10 راسی | هزینه احداث گاوداری 10 راسی در سال 1400

معرفی طرح

هدف از تهیه طرح توجیهی پرورش گاو شیری 10 راسی برآورد هزینه احداث گاوداری شیری 10 راسی در سال 1400 است , محاسبه هزینه روزانه یک گاو شیری می تواند کمک زیادی در برآورد هزینه های سالانه به ما کند , این طرح برای پرورش 10 راس گاو شیری تهیه شده است ,  در احداث یک گاوداری مواردی هستند که اهمیت بالایی درند , مثل هزینه روزانه یک گاو شیری در سال 1400 ,  محاسبه سود گاو شیری , برآورد اینکه خوراک گاو شیری در روز چقدر است ؟ , میزان شیردهی روزانه گاو شیری و  موارد دیگری مثل ساختمان ها و جایگاه های لازم و متراژ آنها  که همه این موارد با جزئیات دقیق و طبق قیمت های سال 1400 در طرح موجود است و می توانید قبل از وارد شدن به کار این این طرح برای کسب اطلاعات بیشتر دراین زمینه کمک بگیرید , ساختمان ها و چایگاه دامداری اگر در قالب نقشه گاوداری شیری 10 راسی برای این طرح تهیه شود که بهتر است .

 

طرح توجيهي پرورش گاو شيري 10 راسي

طرح توجیهی گاوشیری100راسی ویرایش سال 1401  

طرح توجیهی پرورش گاو شیری 10 راسی
امروزه گاو شیری به منظور تولید شیر و همچنین تولید گوساله به عنوان دامی خارق العاده مورد توجه اکثر پرورش دهندگان قرار گرفته است. با این شیوه از پرورش در حیطه کشاورزی، دامدار می تواند به کسب درآمدی ایده آل دست پیدا کند.
آشنایی با صنعت پرورش گاو شیری به منظور اجرای طرح توجیهی
پرورش دام سنگین به دو صورت شیری و گوشتی صورت می گیرد. این دو صنعت نقش بسیار مهمی را در امنیت غذایی جامعه ایفا می کنند از این رو توسعه آن برای کشور از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. پرورش گاو شیری به جهت تولیداتی همچون شیر، گوشت و گوساله گیری از سوی پرورش دهندگان به شدت مورد استقبال گرفته است و روز به روز افراد زیادی به جمع پرورش دهندگان نیز افزوده می شود.


چرا پرورش گا وشیری؟


1-    بازار مصرف مناسب
یکی از مهمترین مزایای پرورش گاو شیری تقاضا و بازار مصرف بالای محصولات تولید شده آن می باشد. برای یک پرورش دهنده بسیار مهم است که بداند اگر وارد این حرفه شود آیا محصولات تولید شده از دامداری وی به فروش می رسد یا نه؟ باید این اطمینان خاطر را بدهیم که شیر به عنوان یکی از محصولات اصلی تولید شده در گاوداری های شیری از بازار مصرف فوق العاده ای برخوردار است و بسیار مشتری پسند می باشد. این محصول تامین کننده قسمتی اعظمی از پروتئین مورد نیاز جامعه است و برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و در سبد غذایی روزانه اکثر افراد نیز قرار دارد از این رو نگرانی بابت فروش آن وجود نخواهد داشت.


2-    تولید محصولات چند جانبه
از دیگر مزایای پرورش گاو این است که می توان در کنار شیر به تولیدات دیگری نیز دست یافت. یکی از این تولیدات ارزشمند، گرفتن گوساله از گاو های شیری است. از آنجایی که گاوداری شیری چندین سال به طول می انجامد هر ساله می توان از دام، گوساله های زیادی گرفت. دامدار با توجه به سیاست و اهداف راهبردی خود می تواند گوساله ها را یا در بدو تولد بفروشد یا این که جنس نر را پروار و با قیمتی گزاف تر وارد بازار کند و گوساله های ماده را به منظور تولید شیر و نسل نگهداری نماید؛ که هر کدام از این روش ها یقینا با کسب درآمدی ایده آل همراه خواهند بود.


3-    تامین هزینه اولیه
یکی از ویژگی های جذاب پرورش گاو شیری این است که دامدار می تواند با همان فروش روزانه شیر، بخشی از هزینه جاری که درصد عمده ای از آن صرف خوراک می گردد را تامین نماید. همان طور که اشاره شد پرورش گاو شیری چندین سال به طول می انجامد و تقریبا می توان گفت که به بار نشستن و اوج تولیدات گاوداری در سال چهارم است. حال تصور کنید که اگر در طول این چهار سال دامدار از سرمایه خود صرف خوراک و سایر هزینه های نگهداری نماید ممکن است که در وسط راه از نظر مالی به مشکل برخورد و شاید هم دیگر قادر به تامین هزینه های نگهداری دام نشود و اجبارا گاوداری را بدون این که به نتیجه ای برسد جمع نماید. اما تولید شیر روزانه و فروش آن می تواند هزینه هر روز نگهداری دام را تامین کند و دامدار را از ورشکستگی به نوعی نجات دهد.

طرح توجیهی پرورش گاو شیری 10 راسی

آیا گاوداری سود دهی دارد ؟

حتماً مشتری‌هایی پیدا کنید تا شیر تولیدی خود را به آن‌ها بفروشید، اگر نکات مهم برای خرید دام مناسب، خوراک خوب و برنامه غذایی درستی را در حین دوره پرورش رعایت کنید حتماً مزرعه سودآوری خواهید داشت و به سود خوبی هم خواهید رسید.

هزینه احداث گاوداری 10 رأسی

احداث یک گاوداری 10 رأسی ملزم صرف هزینه‌هایی برای ساخت جایگاه‌ها , انبارها , ساختمان شیردوشی و سایر ساختمان‌ها و همچنین بعدازآن خرید و تهیه تجهیزات  مثل دستگاه‌های شیردوش , شیر سردکن و ... و مواد اولیه ازجمله خوراک گاوها و هزینه‌های مربوط به حقوق و دستمزد , هزینه‌های نگهداری دام و .. است .

برای پرورش گاو شیری چه شرایطی مورد نیاز است؟
دامدار برای این که بتواند از تاسیس یک واحد گاوداری شیری به درآمدی قابل قبول برسد بایستی یکسری امکانات و شرایط مورد نیاز را برای دام فراهم آورد، که از این امکانات می توان اشاره ای به موارد زیر نمود:


1-    ایجاد جایگاهی امن و بهداشتی
یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار در بروز استعداد ژنتیکی و پتانسیل گاو شیری، فراهم نمودن جایگاهی مناسب و بهداشتی برای دام است. این شرایط از سوی دامدار اگر به درستی تامین گردد بی تردید می تواند عملکرد و بازدهی تولید را در یک واحد دامپروری ارتقا دهد. جایگاه بهداشتی سبب کنترل بیماری ها می شود در نتیجه آسایش و امنیت دام به نوعی بهتر تامین می گردد.


2-    تامین خوراکی مناسب
از دیگر عوامل اساسی که می تواند رشد و تولیدات گاو شیری را به طور مستقیم تحت تاثیر قرار دهد تامین خوراکی مناسب و تنظیم شده بر اساس نیاز دام می باشد. خوراک گاوهای شیری گرچه در مقایسه با دام های پرواری به دلیل میزان کنسانتره کمتر و علوفه بیشتر ارزان قیمت تر می باشد، اما اگر نتواند احتیاجات غذایی بدن دام را از نظر انرژی، پروتئین، مواد معدنی و یا ویتامینی تامین کند دام آن طور که شایسته است قادر به بروز استعداد و ظرفیت خود در تولید شیر و گوساله نخواهد بود. از این رو دامدار بایستی خوراک را متناسب با وضعیت فیزیولوژیکی حیوان تهیه و آن را در اختیار دام قرار دهد. همچنین خوراک خریداری شده بایستی از صرفه اقتصادی برخوردار باشد تا دامدار دچار ضرر و زیان نگردد.

 

اگر شما هم علاقه‌مند به پرورش گاو شیری هستید تهیه و مطالعه این طرح به شما پیشنهاد می‌شود، اطلاعات مهمی که در این طرح موردبررسی قرارگرفته‌اند شامل موارد زیر است:

برآورد محوطه سازی
برآورد هزینه ساخت و ساز و یا تعمیر ساختمان ها
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل برآورد مواد اولیه لازم برای خوراک و نگهداری گاو شیری
برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی
نمودار شیردهی گاو
برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل پرورش گاو شیری 10 راسی
 برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه :
برآورد هزینه تولید سالیانه
برآورد قیمت تمام شده
قیمت فروش
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری پرورش گاو شیری 10 راسی
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

 

طرح توجیهی گاوداری شیری 100 راسی 1400

طرح بسیار کامل است و همه مطالبی که در بالا گفته شد در طرح موجود است.  در 38 صفحه فایل ورد و پی دی اف
طرح آپدیت بهار سال 1400  است.

طرح توجیهی گاوشیری100راسی ویرایش سال 1401  

نویسنده

سمیه ملکی
قیمت:   42000تومان

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران

دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه