تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

طرح توجیهی احداث گلخانه صیفی جات pdf + doc سال 1400

معرفی طرح توجیهی احداث گلخانه صیفی جات
هدف از تهیه طرح توجیهی احداث گلخانه صیفی جات بررسی هزینه ها و برآورد میزان درآمد یک گلخانه برای کشت صیفی جات گلخانه ای به روش هیدروگونیک در سال 1400 است , سعی شده است که همه هزینه ها و قیمت ها بر اساس قیمت های واقعی و نرخ تورم بالای سال 1400 لحاظ شوند تا بتوان قبل از ورود به این کار از هزینه کلی و میزان سودی که می توان از این طرح انتظار داشت را برآورد کرد .این طرح برای کشت صیفی جات گلخانه ای از جمله خیار گلخانه ای , گوجه گلخانه ای و فلفل دلمه‌ای و فلفل معمولی تعریف شده است . فرمت کلی طرح به صورت فایل pdf +doc است .

گلخانه سبزی و صیفی

 

احداث گلخانه صیفی جات
 مسلما هر کشاورزی سعی می کند که بتواند شرایطی را فراهم کند که تعداد فصل های رشد محصولات خود را افزایش دهد , با افزایش مداوم قیمت مواد غذایی و در دسترس بودن محصولات کشاورزی بیش از هر زمان دیگر ، ساخت گلخانه کاملاً منطقی است.
 حتی اگر سرما و یخبندان در منطقه شما باشد , با احداث یک گلخانه می توانید شرایط مساعدی را برای رشد گیاهان و محصولات کشاورزی فراهم آورید .


مغهوم کلی گلخانه
گلخانه ایجاد یک محیط بسته با پوشش شیشه یا یک پلاستیک شفاف برای جذب و مهار انرژی خورشید به شکل گرما و کنترل دما و رطوبت در یک محیط بسته است به طوری که همه شرایط را بتوان برای رشد محصولات کشاورزی فراهم آورد .
اثر گلخانه ای زمانی است که انرژی نور در یک سیستم بسته گرفته شده و به انرژی گرمایی تبدیل می شود. در گلخانه شما ، نور خورشید به دیواره های شفاف آن برخورد می کند ، به انرژی گرمایی تبدیل می شود و هوای محبوس شده در داخل را گرم می کند. گیاهان اکنون محیط گرم تری دارند که این امر رشد آنها را ترغیب می کند. این گرما توسط تجهیزات کنترلی داخل گلخانه تنظیم می شود. این امر به تعدیل درجه حرارت داخل گلخانه در طول شبانه روز کمک می کند.


 ساخت گلخانه:
شاید بپرسید که چرا گیاهان در بیشتر مناطق در گلخانه رشد بهتری دارند و معمولا قیمت بیشتری هم برای فروش دارند ؟
 آنچه که در گلخانه بسیار اهمیت دارد و کشت گلخانه ای را نسبت به کشت خاکی و سنتی متمایز می کند تحت کنترل بودن همه شرایط از جمله و نور و گرما و رطوبت در گلخانه است , که در همه فصل های سال این اجازه را به شما می دهد که بهترین شرایط را برای رشد محصولات کشاورزی خود فراهم آوردید و نکته مهم دیگر گلخانه این امکان را به شما می دهد که در همه فصل سال بتوانید اقدام به کشت کنید و این از نظر درآمد و فروش بسیار حایز اهمیت است .
در بسیاری از مناطق ، ممکن است مجبور شوید در ماه های سرد زمستان گلخانه خود را گرم کنید. افزودن بخاری کوچک به گرم شدن فضای داخل گلخانه و رشد بهتر گیاهان کمک می کند.

 

 

انواع سازه گلخانه

انواع استاندارد گلخانه

 

انواع گلخانه

 

 

فرم و شکل معمول سازه کلخانه استاندارد

 

چه محصولی مناسب کشت در گلخانه است؟

حتما سوال می کنید که چه چیزی بکاریم  ؟  اگر تازه کار خود را شروع کرده اید ، ممکن است بخواهید برخی از گیاهان مقاوم و آسان برای رشد را انتخاب کنید که به شرایط دمایی و رطوبتی و برخی بیماریها حساس نیستند. وقتی کار خود را با محصولات گلخانه ای شروع می کنید می توانید صیفی جات و  سبزیجات روزانه مانند گوجه فرنگی ، لوبیا ، فلفل ، خیار ، اسفناج و انواع مختلف کاهو  و کلم را کشت کنید.  همانطور که با گذشت هر دوره از کشت  تجربه و اعتماد به نفس شما در مدیریت محصولات افزایش می یابد ، می توانید انواع منحصر به فرد سبزیجات که تهیه آنها سخت است و یا هزینه آنها در طی ماه های سردتر در منطقه شما قیمت بیشتری دارد ، را کشت کنید . زمان بندی رشد محصولات شما به فصول منطقه می تواند برای موفقیت برداشت محصول و هم هزینه های مواد غذایی بسیار مهم باشد.

 

طرح توجیهی احداث گلخانه صیفی جات 1400
 

 اهمیت کشت صیفی جات در گلخانه
با توجه به مسئله کم‌آبی کشور در سال‌های اخیر و همچنین نامساعد بودن شرایط کاشت محصولات کشاورزی در بعضی مناطق احداث یک گلخانه برای پرورش صیفی‌جات گلخانه‌ای بهترین گزینه برای تولید و عرضه این دسته محصولات کشاورزی به بازار است.
ازآنجایی‌که محصولات کشاورزی همیشه مورد نیاز هستند و همه ما حداقل در یک روز از یکی از این محصولات استفاده می‌کنیم، بنابراین احداث یک گلخانه برای پرورش صیفی‌جات گلخانه‌ای یک ایده بسیار خوب با درآمد بالا خواهد بود.
یک استراتژی عالی استفاده از گلخانه در درجه اول برای محصولات مقاوم در برابر گرما مانند گوجه فرنگی ، خیار ، فلفل و ریحان است. یک گلخانه محیطی کنترل شده را برای پرورش انواع مختلف محصولات در طول تابستان از جمله کاهو , کلم وانواع گیاهان دارویی و حتی گل های زینتی و گل رز و همچنین دوستداران گرما مانند گوجه فرنگی ، فلفل و خیار فراهم می کند.

طرح توجیهی گلخانه هیدروپونیک صیفی جات

تهویه گلخانه
بسته به اندازه گلخانه ، برخی از برنامه ریزی های دقیق در مورد کنترل هوا کمک زیادی به ایجاد یک محیط مناسب رشد پایدار برای گیاهان می کند. در گلخانه های بزرگتر ، تهویه هوا برای تنظیم گرما و رطوبت مشکل تر و مهم تر است. تهویه مناسب به شما امکان را می دهد که گرما و رطوبت را کنترل کنید. حتی در ماه های سرد ، یک گلخانه می تواند بیش از حد گرم شود و منجر به آسیب به گیاه شود. در صورت لزوم با استفاده از فن ، اجازه دهید گرما از طریق پنجره ها ، درها یا دریچه ها در دو مکان بالا و پایین سازه خارج شود. همچنین می توان در فضل های گرم گلخانه را به طور مصنوعی پوشاند یا سایه انداخت تا در روزهای گرم بیش از حد گرم نشود.

ساخت گلخانه مناسب
حال که ما در مورد برخی از دلایل ساخت و استفاده از گلخانه بحث کردیم ، بیایید در مورد ساخت یک گلخانه صحبت کنیم. شما گلخانه خود را به روش ها و سبک های مختلفی و با توجه به توان مالی تان می توانید مدل سازی کنید. با توجه به اندازه و شکل ساختار ایده آل خود ، باید روی ساخت آن برنامه ریزی کنید تا به اندازه کافی محکم باشد تا بتوانددر برابر بارش برف و باران مقاومت کند و بادهای سنگین را تحمل کند.

طرح توجیهی احداث گلخانه صیفی جات 1400

خلاصه طرح
به طور کلی ، ساخت یک گلخانه می تواند شرایط مطلوب و ایده آلی را برای رشد گیاهان در همه فصل های سال فراهم آورد , در گلخانه همه نوع محصولی را می توان کشت کرد حتی گیاهان گرمسیری که برای آب و هوای گرمتر مناسب ترند ، به راحتی در گلخانه عملکرد بهتری دارند ، ساخت گلخانه آسان ، سریع است و باعث افزایش عملکرد شما می شود.

 

فهرست مطالب موجود در طرح توجیهی گلخانه صیفی جات نگارش سال 1400 :

برآورد زمین برای احداث گلخانه صیفی جات به روش هیدروپونیک
برآورد محوطه سازی
برآورد هزینه ساخت و ساز و یا تعمیر ساختمان ها
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل


برآورد مواد اولیه گلخانه صیفی جات
برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی

برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل برای احداث گلخانه صیفی جات
برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه
برآورد هزینه تولید سالیانه
برآورد قیمت تمام شده
قیمت فروش
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

 

  طرح بسیار کامل است و همه مطالبی که در بالا گفته شد در طرح آپدیت سال 1400 است.

 

طرح توجیهی گلخانه فلفل دلمه ای ۱۴۰۲ + word و pdf  
طرح توجیهی احداث گلخانه هیدروپونیک توت فرنگی نگارش سال 1402  
     

نویسنده

سمیه ملکی
قیمت:   49000تومان

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران