تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

دانلود طرح توجیهی احداث یک آموزشگاه آزاد | طرح توجیهی آموزشگاه

طرح توجیهی آموزشگاه آزاد
هدف از تهیه این طرح برآورد هزینه های لازم جهت تاسیس یک آموزشگاه علمی آزاد است , میزان زمین آموزشگاه در این طرح 1000 مترمربع درنظر گرفته شده است , حیطه فعالیت آموزشگاه ها می تواند بسیار متفاوت باشد , از جمله طرح های توجیهی پر تقاضایی که در این زمینه هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد: طرح توجیهی آموزشگاه کامپیوتر , نمونه طرح توجیهی آموزشگاه فنی و حرفه ای, طرح توجیهی آموزشگاه مراقبت و زیبایی , طرح توجیهی آموزشگاه آرایشگری زنانه , طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه کامپیوتر , نمونه طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه خیاطی ,نمونه طرح توجیهی آموزشی ؛ که هر کدام از این طرح ها با توجه به مهارت و تخصص و همچنین توان مالی کارآفرین می تواند انتخاب و اجرا شود .هدف از نوشتن و تهیه طرح توجیهی  آموزشگاه علمی آزاد برآورد هزینه‌های عملیاتی و اجرای احداث یک آموزشگاه آزاد بر اساس قیمت‌های سال 99 است، در این طرح همه مراحل از صفرتا صد مالی پروژه موردبررسی قرارگرفته و میزان سود و بازدهی آن به‌طور دقیق محاسبه‌شده است.

طرح توجیهی احداث یک آموزشگاه آزاد

تعریف آموزشگاه
آموزشگاه  هم می تواند مکانی برای کسب علم و دانش باشد و همچنین می تواند نهادی برای آموزش مهارت یا کار خاصی مانند آموزشگاه مراقبت و زیبایی  , آموزشگاه خیاطی یا آموزش ورزش و یا هر حرفه دیگری باشد.


اهمیت احداث آموزشگاه
 همه ما انسان ها آموزش و پیشرفت را دوست داریم و برای دستیابی به این موفقیت ها تلاش می کنیم و مسلما برای دستیابی به این آموزش ها نیاز به وجود مراکز آموزشی مرتب با علایق و توانایی ما است , امروزه آموزشگاه های زیادی با زمینه فعالیت مختلفی مشغول به فعالیت هستند . موقعیت مکانی یک آموزشگاه از اهمیت زیادی برخوردار است و باید در یک فضای مناسب راه اندازی شود. باید دور از سر و صدا و جو آلوده کننده باشد که در آنجا بتوان به راحتی آموزشهای لازم را کسب کرد. محیط باید آرام ، با فضای کاربری مناسب و همچنین با امکانات رفاهی کافی باشد. آموزشگاه باید  باید دارای نور کافی ، امکانات مفید مانند کتابخانه ، سرویس بهداشتی ، کلاس ،سالن اجتماعات ، نمازخانه و غیره باشد.

معرفی طرح توجیهی آموزشگاه

مواردی که در این طرح موردبررسی قرارگرفته‌اند: در این طرح تعداد 4 کلاس با در نظر گرفتن یک سالن اجتماعات در تعریف شده است ,  همچنین بخش اداری , انبار و نمازخانه و سرویس ها و بخش نگهبانی و سرایداری نیز در نظر گرفته شده است .
نیروی کار مجموعه
در مجموع تعداد 10 نفر در این مجموعه تعریف شده است که 6 مربی آموزشی و یک نفر مدیر آموزش و برنامه ریزی و یک مدیر آموزشگاه و همچنین منشی و نگهبان و سرایدار.

درآمد آموزشگاه  
میزان درآمد یک آموزشگاه با توجه به شهریه ای که بابت آموزش دریافت می شود و همچنین برگزاری کلاس های خصوصی خارج از آموزشگاه تامین می شود ,   هرچند درآمد آموزشگاه ها با توجه به نوع فعالیت و میزان شهریه بسیار متفاوت است .
بنابراین اگر شما به عنوان یک سرمایه گذار در این بخش می خواهید کار کنید لازم است که حتما از نوع فعالیت آموزشگاه , تعداد آوزشگاه های فعال دیگر در این زمینه و میزان موفقیت آنها اطلاعاتی تهیه کنید.

نکته مهم در ساخت آموزشگاه
مهمترین قسمت در طراحی یک آموزشگاه که باید در اولویت هم باشد - تنظیم چشم انداز آموزشی است ، چه برای یک آموزشگاه بزرگ باشد یا یک مجموعه آموزشی کوچک باشد , حتما باید چشم انداز و هدف آموزشگاه از قبل مشخص باید تا بتوان بر اساس آن برنامه ریزی کرد و امکانات لازم را فراهم آورد.
نحوه عملکرد آموزشگاه ، تعداد ورودی ها  بسیار مهم است , بعد از اینکه هدف  و چشم انداز را مشخص کردید , در طول مراحل طراحی ، مرحله ساخت و زمان بهره برداری از آن استفاده کنید.

طرح توجیهی احداث یک آموزشگاه


کلام آخر:
امروزه بیشتر از هر زمانی خانواده ها بع درس خواندن و کسب مهارت فزرندانشان اهمیت می دهند , حال اگر یک آموزشگاه علمی آزاد با امکانات و ملزومات خاص طراحی و در مکان مناسبی که دسترسی به آن هر نقاط دیگر شهر راحت باشد راه اندازی شود مسلما مورد استقبال و تقاضا واقع می شود , طرح راه اندازی آموزشگاه از طرح های است که سرمایه گذاری درآن ریسک نسبتا پایینی دارد و می تواند در بلند مدت بازدهی مطلوبی را به همراه داشته باشد.

 

فهرست مطالب و محاسبات موجود در طرح توجیهی احداث آموزشگاه نگارش سال 99 :

برآورد زمین برای احداث آموزشگاه علمی آزاد
برآورد محوطه سازی
برآورد هزینه ساخت و ساز و یا تعمیر ساختمان ها
آموزشگاه
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل
برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی

برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل برای
احداث آموزشگاه
 برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه :
برآورد هزینه تولید سالیانه
برآورد قیمت تمام شده
قیمت فروش
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن
 

طرح بسیار کامل است و همه مطالبی که در بالا گفته شد در طرح موجود است.
طرح آپدیت سال 99  است.

 

طرح توجیهی آموزشگاه خیاطی ( با فرمت فنی حرفه ای )

طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه کامپیوتر سال 1400

نویسنده

سمیه ملکی
قیمت:   40000تومان

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران