تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

طرح توجیهی پرواربندی گوساله 100 راسی سمینتال pdf

نیاز جوامع بشری به مواد مغذی همچون پروتئین؛ سبب شده که دام های سنگینی مانند گاو و گوساله بیشتر مورد توجه پرورش دهندگان قرار گیرند تا با نگهداری و پرورش از آن ها بتوانند قسمتی از نیاز غذایی جامعه را تامین کنند. با افزایش روز به روز جمعیت در سال های اخیر و به دنبال آن افزایش مصرف گوشت، دلیلی شده تا استفاده از روش های سنتی پرورش دام به نوعی کارایی خود را از دست بدهد چرا که هم کم بازده است و هم زمان بر. از این رو اتخاذ راهکارهای نوین و جدید می تواند پرورش دهندگان را در این زمینه یاری رساند به گونه ای که آن ها با اعمال این قبیل از راهکارها خواهند توانست در کوتاه ترین زمان ممکن به بیشترین تولید و به تبع آن سود دست پیدا کنند. استفاده از طرح توجیهی پرواربندی یکی از روش های نوین در این زمینه است که می تواند با مزایای بی شماری برای دامداران و یا کارآفرینان عزیز همراه باشد.

طرح توجیهی پرواربندی گوساله 100 راسی سمینتال
 

مزایای استفاده از طرح توجیهی پرواربندی گوساله سمینتال
طرح های توجیهی دامپروری به خصوص پرواربندی گوساله با به کارگیری از روش های علمی و در قالب پرورش به صورت صنعتی و یا نیمه صنعتی، خواهند توانست به خوبی جوابگوی نیاز کشور به فراورده های تولیدی همچون گوشت قرمز باشند. حتی اگر بر روی این نوع از طرح ها سرمایه گذاری بیشتر و مدیریتی بهتر اعمال گردد می توان علاوه بر رسیدن به خودکفایی و تامین نیاز داخلی کشور، پا را فراتر گذاشته و محصولات تولید شده را نیز به بازارهای منطقه و یا حتی فرامنطقه ای نیز صادر نمود و با ارز آوری بیشتر شاهد شکوفایی بهتر اقتصادی برای کشورمان باشیم.


با جاری ساختن این قبیل از طرح ها علاوه بر تولید گوشت مورد نیاز جامعه، می توان از امکانات بالفعل و یا بالقوه ای که هر شهر و منطقه دارد جهت استفاده بهینه، حداکثر بهره را برد تا بتوان زمینه اشتغال افراد جویای کار را فراهم نموده و افرادی که به دنبال پرورش هستند را به سود قابل قبولی رسانید. حتی این نوع از طرح ها به گونه ای هستند که قابلیت اجرا در بخش روستایی و تعاونی های زنان را نیز دارند.


اصول پرواربندی گوساله
قبل از این که به اصول پرواربندی گوساله بپردازیم بهتر است که با بحث پروابندی بیشتر آشنا شویم؛ پرواربندی عبارت است از روشی که در آن دامدار سعی می کند با صرف کمترین زمان و با دادن بهترین خوراک به دام به بیشترین مقدار تولید گوشت دست یابد. به بیانی دیگر پرواربندی پیاده نمودن فن نگهداری و پرورش دام در موقعیت و شرایطی خاص است که طی آن می توان به بالاترین میزان تولید دست یافت.

برای این که دامدار یک دوره پرواربندی موفقی را پشت سر گذراند ملزم به رعایت یکسری نکات می باشد که تحت عنوان اصول پرواربندی به پاره ای از آن ها اشاره می کنیم:
1-     انتخاب نژاد مناسب
انتخاب نژاد مناسب یکی از مهمترین فاکتورهای پرواربندی اصولی به حساب می آید. همان طور که اشاره کردیم پرواربندی یعنی رسیدن به تولید گوشت قابل توجه در کوتاه ترین زمان، از این رو نژادی که انتخاب می شود از نظر این که دارای استعداد تولید گوشت هست یا نه؟ بسیار مهم می باشد. اگر ما در پرواربندی خود از نژادی استفاده کنیم که نتواند در مدت زمان کوتاهی آن طور که شایسته است رشد کند یقینا طرح از بازدهی مناسبی برخوردار نخواهد بود. برخی از نژادها ذاتا برای پرواربندی خلق شده اند به گونه ای که حتی برخی از آن ها قادر اند که روزانه بین 1500 تا 2000 گرم افزایش وزن داشته باشند در حالی که نژاد های غیر پروار روزانه نهایتا تا 700 گرم افزایش وزن دارند. داشتن این نوع از دام ها (دام هایی با استعداد تولید گوشت) برای پرورش دهنده بسیار ایده آل می باشد. نژاد هایی همچون سمینتال، هلشتاین، هرفورد، لیموزین و... برای امر پرواربندی بسیار مناسب هستند که به کار گیری از آن ها در طرح های توجیهی می تواند سودی معقولی را برای دامدار به ارمغان بیاورد.


2-    تغذیه گوساله پرواری
تغذیه دیگر عوامل اساسی در یک پرواربندی موفق به حساب می آید. از آنجایی که این نوع از دام ها نیاز دارند که در مدت زمان کوتاهی به حداکثر رشد برسند لازم است که از ترکیب مواد خوراکی استفاده گردد که سرشار از ریز مغذی هایی همچون انرژی، پروتئین، مواد معدنی و ویتامینی باشد. از این رو یک دامدار بایستی به گونه ای جیره گوساله پرواری را آماده نماید و به اندازه ای در اختیار دام قرار دهدکه بتواند احتیاجات را به اندازه کافی برطرف کند.

فهرست مطالب موجود در طرح توجیهی پرواربندی گوساله 100 راسی سمینتال pdf نگارش سال 98:
برآورد زمین  یا مکان مناسب برای طرح توجیهی پرواربندی گوساله
برآورد محوطه سازی های لازم
برآورد هزینه ساخت و ساز و یا تعمیر سالن پرواربندی گوساله
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل

برآورد تجهیزات لازم برای طرح توجیهی پرواربندی گوساله
برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی

برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش مثل خرید دام تهیه خوراک و...
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل طرح توجیهی پرواربندی گوساله
 برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه :
برآورد هزینه تولید سالیانه

برآورد قیمت تمام شده
قیمت فروش
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

 

خلاصه گزارش

 

1-عنوان فعاليت:

پروار بندی گوساله100 راسی

2-ظرفيت :

100 راس گوساله نژاد سیمنتال

3-مجري طرح:

-

4-محل اجرا :

-

5-اشتغال طرح :

6نفر

6-سرمايه ثابت طرح :

12759.96میلیون ریال-یک میلیارد و دویست و هفتاد و پنج میلیون تومان

7-سرمايه در گردش :

9704.80میلیون ریال-نهصد و هفتاد میلیون تومان

8-سرمايه گذاري کل طرح :

22464.76میلیون ریال-دو میلیارد و دویست و چهل و شش میلیون تومان

9-ميزان زمين طرح :

2000متر مربع

10-ميزان زمين بنا :

1150متر

11-ميزان تسهيلات مورد نياز :

17971.81میلیون ریال-یک میلیارد و هفتصد و نود و هفت میلیون تومان

12-نوع تسهيلات :

وام 5 ساله

13-نقطه سربه سر :

74.49%

14-مدت برگشت سرمايه :

6سال

15-نرخ بازدهي سرمايه :

40%

16-تورم :

30%

17-نرخ تنزیل :

%18

 
29 فایل ورد + pdf
کل صفحات طرح 29 صفحه فایل ورد و پی دی اف

نویسنده

سمیه ملکی
قیمت:   28000تومان

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران

دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه