تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

طرح توجیهی پرواربندی گوساله 60 راسی | پرواربندی گوساله pdf

گوشت قرمز به‌عنوان یکی از مهم‌ترین منابع تأمین‌کننده غذایی در بسیاری از کشورهای جهان ازجمله ایران به‌حساب می‌آید. به‌گونه‌ای که می‌توان به‌عنوان یک محصول استراتژیک به آن نگریست. به همین جهت اکثر کشورها به دنبال راهکاری مفیدی هستند تا بتوانند در این زمینه خودکفا شوند و نیاز جوامع خود را برآورده نمایند.

پرواربندی از آن دسته مشاغل پرطرفدار در کشورمان است که توانسته فرصت‌های شغلی بی‌نظیری را ایجاد کند و اگر دولت در این بخش بهتر ورود کند می‌توان به دستاوردهای خوبی در این زمینه دست‌یافت. گرچه در کشور ما بسیاری از دامداران درزمینه پرواربندی دام‌های سبکی همچون بره و یا بزغاله فعالیت می‌کنند و شاید پرواربندی گوساله آن‌طور که شایسته است نتوانسته جایگاه خود را پیدا کند اما بااین‌حال، چند سالی است که شاهد سرمایه‌گذاری‌های خوبی از سوی کارآفرینان در سطح پرورش کلان و صنعتی هستیم که توانسته‌اند قسمت اعظمی از نیاز جامعه را تأمین کنند. البته ناگفته نماند که دامداری‌های خرد و روستایی نیز در تأمین قسمتی از این نیاز به‌خوبی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

طرح توجیهی پرواربندی گوساله 100 راسی

معرفی طرح توجیهی گوساله پرواری
این طرح توجیهی برای 60 رأس گوساله پرواری به قلم نگارش درآمده است که شما سروران گرامی با تهیه آن می‌توانید به اطلاعات ارزشمندی ازجمله برآورد میزان سود و یا ضرر احتمالی، میزان سرمایه موردنیاز و ... دست پیدا کنید. همان‌طور که می‌دانید برای ورود به هر کسب‌وکاری نیاز به دانش و اطلاعات کافی است که پرواربندی گوساله نیز از این قاعده مستثنا نیست. چه‌بسا از حساسیت بالاتری نیز برخوردار است؛ زیرا افراد مستقیماً با دام زنده سروکار دارند و کوچک‌ترین به توجهی و اشتباه در این حرفه می‌تواند عواقبی همچون ورشکستگی به دنبال داشته باشد. ازاین‌رو سعی کنید سطح علمی خود را در خصوص چگونگی پرورش گوساله پرواری بالا ببرید تا بتوانید در این حرفه موفق عمل نمایید. وجود طرح توجیهی نیز می‌تواند چهارچوبی از کسب‌وکارتان را به نمایش بگذارد. کمک می‌کند بدانید که به‌عنوان نمونه 60 رأس گوساله پرواری به چه میزان سرمایه‌گذاری ثابت و متغیر نیاز دارد؟ بازدهی آن چقدر است؟ آیا قادر به تأمین سرمایه موردنیاز هستید یا نه؟ و اطلاعات بی‌شماری دیگر. پس وجود یک طرح توجیهی همچون نقشه راهی، می‌تواند مسیر دستیابی به سود و درآمدی ایده آل را برایتان هموارتر سازد.


فرایند پرورش گوساله پرواری برای اجرای طرح توجیهی 60 رأسی
درزمینه  پرورش دام سنگین ما با دو صنعت شیری و گوشتی سروکار داریم. هدف از صنعت پرورش دام گوشتی، دستیابی به حجم بالایی از گوشت قرمز در مدت‌زمانی کوتاه (6 تا 9 ماه و گاه بیشتر) است؛ اما در سیستم شیری دامداران اهداف دیگری را دنبال می‌کنند. پرورش دام گوشتی به دو صورت انجام می‌گیرد: 1- پرورش گوساله، 2- پرورش گاو گوشتی. گرچه هدف در این دو روش یکسان است یعنی هر دو در پی تولید گوشت قرمز هستند، بااین‌حال تفاوت‌هایی به‌خصوص ازنظر بازدهی بین این دو نیز وجود دارد. در پرورش گوساله از دام‌های جوانی که دارای وزنی بین 150 تا 250 کیلوگرم هستند جهت امر پرواربندی مورداستفاده قرار می‌گیرد. هر چه که دام جوان‌تر باشد برای پرواربندی و تولید گوشت ایده آل تر است چراکه در مدت‌زمان کوتاهی می‌تواند به وزن مدنظر برسد. این بازدهی بالا سبب توجه اقتصادی قابل‌قبول آن شده است به همین جهت بیشتر دام‌پروران سعی می‌کنند که از این نوع دام‌ها در امر پرواربندی استفاده نمایند. علاوه بر سن و جوان بودن دام، بایستی به نوع نژاد آن نیز توجه شود. چراکه برخی از دام‌ها ذاتاً برای تولید گوشت خلق‌شده‌اند ازاین‌رو استفاده از آن‌ها در امر پرواربندی می‌تواند صاحبان خود را به کسب سودی ایده آل برساند.
علاوه بر مواردی که در قسمت قبل به آن‌ها اشاره کردیم؛ در پرورش گوساله پرواری توجه به دو موضوع تأمین جایگاه و تغذیه از اهمیت بالایی برخوردار است. هر چه که جایگاه وضعیتی امن‌تر و بهداشتی تر داشته باشد، دام بهتر می‌تواند استعداد خود را به نمایش بگذارد. همچنین خوراک از دیگر مواردی است که می‌تواند سبب رشد هر چه بیشتر گوساله شود. ازآنجایی‌که هدف از پرواربندی دستیابی به تولید گوشت در کمترین زمان است دام بایستی خوراکی پرانرژی مصرف کند تا بتواند حداکثر رشد را در طول دوره پروار از خود بروز دهد.

طرح توجیهی پرواربندی گوساله 100 راسی

فهرست مطالب موجود در طرح توجیهی پرواربندی گوساله 60 راسی نگارش سال 98:
برآورد زمین  یا مکان مناسب برای طرح توجیهی پرواربندی گوساله
برآورد محوطه سازی های لازم
برآورد هزینه ساخت و ساز و یا تعمیر سالن پرواربندی گوساله
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل

برآورد تجهیزات لازم برای طرح توجیهی پرواربندی گوساله
برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی

برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش مثل خرید دام تهیه خوراک و...
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل طرح توجیهی پرواربندی گوساله
 برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه :
برآورد هزینه تولید سالیانه

برآورد قیمت تمام شده
قیمت فروش
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

خلاصه گزارش طرح توجیهی پرواربندی گوساله 60 راسی

1-عنوان فعاليت:

پروار بندی گوساله60 راسی

2-ظرفيت :

60 راس

3-مجري طرح:

-

4-محل اجرا :

-

5-اشتغال طرح :

3نفر

6-سرمايه ثابت طرح :

6553.82میلیون ریال-شصد و پنجاه و پنج میلیون تومان

7-سرمايه در گردش :

5680.00میلیون ریال-پانصد و شصت و هشت میلیون تومان

8-سرمايه گذاري کل طرح :

12233.82میلیون ریال-یک میلیارد و دویست و بست و سه میلیون تومان

9-ميزان زمين طرح :

700متر مربع

10-ميزان زمين بنا :

302متر

11-ميزان تسهيلات مورد نياز :

9787.05میلیون ریال-نهصد و هفتاد و هشت میلیون تومان

12-نوع تسهيلات :

وام 5 ساله

13-نقطه سربه سر :

72.80%

14-مدت برگشت سرمايه :

5سال

15-نرخ بازدهي سرمايه :

48.37%

16-تورم :

30%

16-نرخ تنزیل :

25%

 

طرح موجود در مکانی به مساحت 700 متر مربع و

دارای 26 صفحه فایل ورد و پی دی اف می باشد. (pdf - word)

 

 

 

نویسنده

سمیه ملکی
قیمت:   26000تومان

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران