تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

طرح توجیهی جایگاه سوخت (PDF+WORD) ⛽️ هزینه ساخت پمپ بنزین در سال 1403

معرفی طرح توجیهی جایگاه سوخت

هدف از تهیه و نگارش طرح توجیهی جایگاه سوخت سال 1403, برآورد هزینه ساخت پمپ بنزین در سال 1403 و محاسبه میزان درآمد و سود  پمپ بنزین  و در واقع بررسی صفر تا صد احداث پمپ بنزین و جایگاه سوخت چند منظوره است , که متقاضی تاسیس جایگاه سوخت با بررسی و مطالعه طرح توجیهی می تواند چشم انداز دقیقی از طرح داشته باشید و با روند کار آشنا شود , احداث و راه اندازی پمپ بنزین  را می توان یک شغل پر بازده معرفی کرد و در آمد پمپ بنزین در سال 1403به این علت که این شغل با تامین سوخت مصرفی خودروها درارتباط است.

پروژه کارآفرینی احداث جایگاه سوخت

طرح توجیهی جایگاه سوخت  و بررسی صفر تا صد احداث پمپ بنزین

"جایگاه سوخت" در واقع به مکانی گفته می شود که برای تامین سوخت سوخت خودروهای سبک و سنگین، موتورها یا دیگر وسایل نقلیه استفاده می‌شود. این مکان‌ها معمولاً شامل پمپ‌های بنزین یا گازوئیل، مخازن سوخت،پمپ هوا برای تنظیم فشار لاستیک، و اغلب فروشگاهی برای فروش اجناس مربوط به خودرو مانند روغن موتور، باتری و قطعات یدکی است.

این مکان‌ها در نقاط مختلف شهرها، روستاها، راه‌های اصلی و محل‌هایی که احتمال رفت‌وآمد بیشتری دارند، مستقر می‌شوند و برای راحتی و تسهیل در سفرهای افراد بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سوختی مثل بنزین که نیاز اصلی خودروها برای حرکت بوده وامکان چشم پوشی از آن وجود ندارد ضمن اینکه در این حرفه ,دغدغه های بزرگی مثل فروش محصول حذف گردیده وخواه ناخواه ,سوخت بنزین به فروش خواهد رسید حالا اگر خواستار ورود به این حرفه هستید بهتر است قبل از ورود به کار اطلاعاتی درباره طرح جمع آوری کنید و مطالعات بازار داشته باشید که اینکار درصد موفقیت شما را بیشتر می کند ,همچنین برای تامین سرمایه موردنیاز برای تاسیس جایگاه خود می توانید از وام بانکی هم استفاده کنید که البته گرفتن وام جهت احداث پمپ بنزین نیازمند طی کردن روند اداری و قانونی است .

 

هزینه های ساخت پمپ بنزین  در سال 1403

هزینه احداث پمپ بنزین نسبت به شهرهای گوناگون متفاوت است . مثلا نوع زمینی که برای احداث پمپ بنزین خریداری می کنید . نسبت به داخل یا خارج شهر بودن ویا قیمت زمین درآن شهر کاملا متفاوت است . و همچنین هزینه ساخت و ساز و محوطه سازی ,هزینه استهلاک و نگهداری ,هزینه دستمزد کارکنان و غیره را باید برآورد کنید. برای اطلاع دقیق از هزینه ها و درآمد جایگاه سوخت می تواند یک طرح توجیهی با هزینه های بروز و نگارش سال 1403 تهیه کنید . که تیم ما شما را در تهیه این طرح مالی همراهی می کند.

تجهیزات مورد نیاز طرح توجیهی احداث پمپ بنزین :

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی پمپ بنزین  تقریبا در همه مناطق کشور یکسان است . همچنین محصولات عرضه شده و حتی معماری اکثر جایگاه های سوخت مشابه هستند. به طوری که در طراحی اغلب پمپ بنزین  ها تعدادی سکوی سوخت گیری در نظر گرفته می شود و معمولا در زمینی به مساحت 1000تا2000متر مربع احداث می شوند.

 

برخی تجهیزات مورد نیاز احداث پمپ بنزین  عبارتند از:

*مخزن زیر زمینی برای نگهداری فرآورده های نفتی

*پمب توزیع دیجیتال

*تجهیزات آتش نشانی سیستم آب و فاضلاب مناسب

*دیوارکشی پمپ بنزین  با تجهیزات بتنی ومستحکم

*تاسیسات الکتریکی

*تاسیسات مکانیکی مجهز به سنسوردما وفشار

*زنگ هشدار متصل به سیستم مخازن

 

مبلغ وام احداث پمپ بنزین

جهت دریافت وام مربوط به ساخت پمپ بنزین باید به بانک های مرکزی وشعبه ها سری بزنیم وشرایط وجواز خود را ارائه دهید.معمولا برای احداث این موارد وام هایی با شرایط وسود خالص در نظر گرفته می شود.جهت احداث پمپ بنزین می توانید با کسانی که صاحب پمپ بنزین هستند ویا در این زمینه مشاوره ارائه می دهند صحبت کنید.آنها می توانند شما را در مسیر درست راهنمایی کنند تا هزینه های اضافی را کم کرده  وبودجه  ی مشخصی را دراین مسیر هزینه کنید احداث پمپ بنزین بعنوان یک سرمایه گذاری ومنبعی جهت کسب درآمد می تواند یک گزینه ی مناسب باشد اما شروع این کار بدون پیشینه ی کافی و بدون اطلاعات  دقیق , شاید تصمیم درستی نباشد .وام و تسهیلات بانکی  نیز در اختیار شما گذاشته می شود و می توناید در صورت لزوم از این منابع مالی کمک بگیرید

درآمد پمپ بنزین در سال 1403

درآمد پمپ‌ بنزین بستگی به عوامل متعددی دارد از جمله میزان فروش سوخت و محصولات جانبی مانند روغن موتور، ارائه خدمات و فروش ساير کالاهاي فروشگاهی مرتبط ، همچنین  قیمت سوخت، رقابت در بازار، تقاضا و عرضه، و شرایط اقتصادی کلان نیز در میزان درآمد جایگاه سوخت تاثیر گذار است.

با توجه به مواردی که گفته شد ، نمی‌توان به طور دقیق یک رقم برای درآمد پمپ‌های بنزین ارائه داد. این درآمد برای هر پمپ بنزین و هر ناحیه ممکن است متفاوت باشد و بسته به شرایط محلی و منطقه‌ای مختلف، متغیر باشد.

برای دسترسی به اطلاعات دقیق و محیطی درباره درآمد پمپ‌های بنزین، می‌توانید از منابع مرتبط ، از جمله آمارهای رسمی اقتصادی، گزارش‌های صنعتی و اطلاعات بازار مربوطه  استفاده کنید.

نحوه محاسبه کارمزد جایگاه سوخت :

کارمزد جایگاه سوخت به طور عمومی بر اساس میزان لیتر سوختی که به خودروها و وسایل نقلیه دیگر عرضه می‌شود، محاسبه می‌شود. این کارمزد معمولاً به عنوان یک درصد مشخص از فروش سوخت تعیین می‌شود که می‌تواند متغیر باشد و بستگی به شرایط محلی، توافقات با شرکت‌ نفت و فرآورده های نفتی دارد.

 

فهرست مطالب موجود در طرح توجیهی جایگاه سوخت دو منظوره نگارش سال 1403:
برآورد زمین  یا مکان مناسب برای جایگاه سوخت
برآورد محوطه سازی های لازم
برآورد هزینه ساخت و ساز و یا تعمیر سالن
جایگاه سوخت
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل

برآورد تجهیزات لازم برای احداث
جایگاه سوخت
برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی

برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل
 برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه
برآورد هزینه تولید سالیانه

برآورد قیمت تمام شده
قیمت فروش
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

 

جهت سفارش طرح توجیهی با کارشناسان شرکت الماس طرح البرز تماس بگیرید.

نگارش طرح با نرم افزار کامفار هم پذیرفته می شود.

 

شماره های تماس کارشناسان

 مهندس ایزدی پور   09369714614  آیکن تلفن      خانم مهندس ملکی   09015516984   آیکون تلفن  

نویسنده

سمیه ملکی

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران