تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

طرح توجیهی تولید ليوان کاغذی سال 1403 + word + pdf

معرفی طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی 1403

طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی در تاریخ تیرماه سال 1403 نگارش شده است , در این طرح هدف بررسی درآمد و سود تولید لیوان کاغذی بر حسب هزینه های تولید در سال 1403 برآورد شده , برای راه اندازی کارگاه تولید تولید لیوان کاغذی نیاز به دریافت مجوز تولید لیوان کاغذی از اداره صنعت و معدن دارید , و همچنین اگر سرمایه اولیه کافی ندارید می توانید وام برای تولید لیوان کاغذی خود از بانک بگیرید , معمولا تسهیلاتی که به مشاغل تولیدی داده می شود با یکسال تنفس و بازپرداخت 5 ساله انجام می شود.

بهتر است قبل از ورود به کار با مزایا و مشکلات تولید لیوان کاغذی هم آشنا باشید تا بتوانید پروژه خود را بهتر مدیریت کنید. برای شروع به کار نیاز به داشتن یک کارگاه 200 متر ی دارید که بعد از آن باید تجهیزات را تهیه کنید برای  شروع بعضی شرکت ها هستند که دستگاه ها را به صورت خرید اقساطی دستگاه تولید لیوان کاغذی در اختیار شما قرار می دهند , که قیمت دستگاه تولید لیوان کاغذی در سال 1403 را می توانید از سایت هایی که به صورت مستقیم دستگاه را وارد می کنند  یا تولید کننده هستند , خریداری کنید .در هر کسب و کاری تحقیق و پرس و جو و همچنین کسب نظرات در مورد کار مربوطه می تواند درصد موفقیت شما را بالاتر ببرد.

طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی

 

طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی

طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی یکی از راه‌های مناسب برای ورود به صنعت تولید و اشتغال‌زایی است. ظروف یکبار مصرف به دلیل سهولت استفاده و بهداشتی بودن، در بسیاری از مراسم‌ها، رستوران‌ها و استفاده‌های خانگی محبوبیت زیادی دارند.

در ادامه به جزئیات مهم این طرح می‌پردازیم:

در دنیای امروزی ما، ظروف یکبارمصرف به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده اند. چه در محل کارباشید و یا در مهمانی و حتی مسافرت ظروف یکبار مصرف به دلیل سهولت در استفاده بسیار مود توجه قرار گرفته اند و هر روز مصرف انها بیشتر از قبل می شود. در این طرح هدف ما بررسی طرح تولید لیوان کاغذی است.

تولید ظروف یکبار مصرف شامل ساخت محصولاتی مانند لیوان، بشقاب، قاشق، چنگال و ظروف غذا از مواد پلیمری و گیاهی است. این صنعت به دلیل افزایش مصرف و تقاضای بالا، پتانسیل خوبی برای سرمایه‌گذاری دارد.

 افزایش جمعیت، تغییر سبک زندگی، رشد صنعت غذا و نوشیدنی و تمایل به استفاده از محصولات بهداشتی و یکبار مصرف از عوامل افزایش تقاضا برای این محصولات است. بررسی رقبا و تحلیل نقاط قوت و ضعف آنها برای بهبود محصولات و خدمات اهمیت دارد.

 با توجه به نگرانی‌های زیست‌محیطی، تولید ظروف یکبار مصرف زیست‌تخریب‌پذیر و سازگار با محیط زیست می‌تواند مزیت رقابتی باشد.

پلی‌پروپیلن (PP)، پلی‌اتیلن (PE)، پلی‌استایرن (PS) و مواد زیست‌تخریب‌پذیر مانند PLA از مواد اولیه مورد استفاده هستند.

دستگاه‌های  مورد نیاز برای شروع کار : دستگاه تزریق پلاستیک، ترموفرمینگ، برش و بسته‌بندی. خرید و نصب تجهیزات نیازمند سرمایه‌گذاری اولیه قابل توجه است.

طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی

روش تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی(لیوان)

مرحله 1: تامین مواد اولیه

اولین گام مهم در تولید ظروف یکبار مصرف تامین مواد اولیه است. لیوان‌های کاغذی معمولاً از مقوای مخصوص مواد غذایی ساخته می‌شوند. این مقواها به طور خاص برای مقاومت در برابر مایعات و حفظ یکپارچگی ساختاری فنجان طراحی شده اند.

مرحله 2: آماده سازی مقوا

پس از به دست آمدن مواد اولیه، مقوا تحت یک سری فرآیندها قرار می گیرد تا برای تولید فنجان مناسب شود. تحت تمیز کردن قرار می گیرد، جایی که هرگونه ناخالصی از بین می رود و به خمیر تبدیل می شود. سپس خمیر را سفید می کنند تا به سفیدی یا رنگ دلخواه برسند.

مرحله 3: ایجاد جای خالی جام

سپس مقوای آماده شده به دستگاهی به نام ماشین شکل دهی فنجان وارد می شود. این دستگاه مقوا را به صورت دایره‌های مجزا برش می‌دهد که به عنوان «فنجان خالی» شناخته می‌شوند. جاهای خالی فنجان با توجه به حجم فنجان مورد نظر اندازه می شوند.

مرحله 4: شکل گیری

لیوان های خالی به بخش شکل دهی فنجان دستگاه منتقل می شوند. در اینجا، قسمت های خالی با استفاده از یک سری فرآیندهای پیچیده تاشو و آب بندی به شکل فنجان در می آیند. دستگاه گرما و فشار را اعمال می کند تا اطمینان حاصل شود که فنجان ها به درستی شکل گرفته و به طور ایمن به هم متصل شده اند.

مرحله 5: پوشش پلی اتیلن

برای اینکه فنجان ها ضد نشت و مناسب برای نگهداری نوشیدنی های گرم و سرد باشند، یک لایه نازک از پوشش پلی اتیلن (PE) روی سطح داخلی فنجان اعمال می شود. پوشش پلی اتیلن به عنوان یک مانع عمل می کند و از نفوذ مایع از طریق مقوا جلوگیری می کند. این فرآیند پوشش به دقت تنظیم می شود تا اطمینان حاصل شود که فنجان ها استانداردهای ایمنی مواد غذایی را رعایت می کنند.

مرحله 6: چاپ و طراحی

در این مرحله می توان لیوان ها را با طرح ها، لوگوها یا برند جذاب چاپ کرد. فرآیند چاپ شامل تکنیک‌های چاپ فلکسوگرافی یا چاپ افست است که امکان طرح‌های با کیفیت و تبلیغاتی را فراهم می‌کند. لیوان ها را می توان با توجه به نیازهای خاص مشتریان یا مارک ها سفارشی کرد.

مرحله 7: برش و نورد لبه

هنگامی که فنجان ها چاپ و خشک می شوند، فرآیند برش را طی می کنند، جایی که مقوای اضافی بریده می شود و شکل و اندازه نهایی فنجان ها را می دهد. سپس لبه‌های فنجان‌ها رول می‌شوند .

مرحله 8: کنترل کیفیت و بسته بندی

قبل از اینکه فنجان ها آماده ارسال شوند، آنها تحت بررسی های کنترل کیفیت دقیق قرار می گیرند. بازرسی ها انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که فنجان ها تمام استانداردها و مشخصات لازم را دارند. پس از تایید، فنجان ها روی هم چیده شده، بسته بندی شده و در جعبه هایی برای حمل و نقل و توزیع بسته بندی می شوند.

نتیجه:

از مواد خام ساده گرفته تا فرآیند تولید جذاب، لیوان های کاغذی مراحل مختلفی را طی می کنند تا به لیوان تبدیل شوند که هر روز از آنها استفاده می کنیم.  که شامل آماده سازی، شکل دهی، پوشش، چاپ و کنترل کیفیت است.

 

فهرست مطالب موجود در طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی نگارش سال  1403:
برآورد زمین  یا مکان مناسب برای تولید لیوان کاغذی
برآورد محوطه سازی های لازم
برآورد هزینه ساخت و ساز سالن تولید لیوان کاغذی
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل
برآورد تجهیزات لازم برای تولید لیوان کاغذی
برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی
برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل تولید لیوان کاغذی
 برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه :
برآورد هزینه تولید سالیانه
برآورد قیمت تمام شده
برآورد مواد ولیه لازم از جمله رول کاغذ ,
قیمت فروش
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

خلاصه گزارش  طرح توجیهی تولید ليوان کاغذی سال 1403

1-عنوان فعاليت:

لیوان یکبار مصرف کاغذی

2-ظرفيت :

180 هزار بسته 50 عددی

3-مجري طرح:

-

4-محل اجرا :

-

5-اشتغال طرح :

2نفر مستقیم

6-سرمايه ثابت طرح :

16633.70میلیون ریال معادل یک میلیارد و ششصد و شصت و سه میلیون و سیصد و هفتاد هزارتومان

7-سرمايه در گردش :

3482.51میلیون ریال معادل سیصد و چهل و هشت میلیون و دویست و پنجاه و یک هزارتومان

8-سرمايه گذاري کل طرح :

20116.21میلیون ریال معادل دو میلیارد و یازده میلیون و ششصد و بیست و یک هزارتومان

9-ميزان زمين طرح :

200 متر مربع

10-نوع تسهيلات :

وام 5 ساله

11-ميزان تسهيلات مورد نياز :

16092.97میلیون ریال معادل یک میلیارد و ششصد و نه میلیون و دویست و نود و هفت هزارتومان

13-نقطه سربه سر :

63.40%

14-مدت برگشت سرمايه :

5 سال

15-نرخ بازدهي سرمايه :

31.49%

16-تورم :

40 %

17-نرخ تنزیل :

25 %

 
  • حجم فایل  : 2100 کیلوبایت
  • محصولات طرح : کارگاه تولید لیوان کاغذی
  • تعداد صفحات  :  37 صفحه
  • نوع فایل ورد و pdf
  • لینک دانلود بلافاصله پس از پرداخت فعال خواهد شد.
  • ضمنا یک نسخه از فایل به ایملی که در صفحه خرید وارد کرده اید ارسال خواهد شد.

نویسنده

سمیه ملکی
قیمت:   129000تومان

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران