تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی | برآورد هزینه راه اندازی کارگاه تولید لیوان کاغذی در سال 1400

معرفی طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی در سال 1400
هدف از تهیه این طرح برآورد هزینه راه اندازی کارگاه تولید لیوان کاغذی در سال 1400 است , و چیزی که خیلی اهمیت دارد اینکه  سود تولید لیوان کاغذی چقدر است ؟ که این موارد را در این طرح به طور دقیق با در نظر گرفتن هزینه ا ی ساخت و ساز و یا اجاره کارگاه و هزینه قيمت دستگاه توليد ليوان كاغذي و هزینه تامین مواد اولیه و همچنین هزینه های مربوط به نیروی کار و ... اینموارد برسی شده اند. از این طرح می تواند برای گرفتن مجوز تولید لیوان کاغذی و همچنین گرفتن وام برای تولید لیوان کاغذی هم استفاده کنید.

طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی


لیوان کاغذی
لیوان کاغذی یک لیوان یکبار مصرف است که از کاغذ ساخته می شود وبه صورت دوجداره ساخته می شود ,  لایه بیرونی لیوان کاغذی ، از مقوا ساخته شده است. این لایه و عایق گرما را فراهم می کند وهمچنین در عمل نوشیدنی را تا آنجا که ممکن است گرم نگه می دارد ، و لایه بیروی باعث می شود که هنگام گرفتن لیوان چای گرم دست احساس گرمای زیادی نکند.
برای نوشیدنی های سرد ، لیوان های پلاستیکی یا همان یک لایه کافی است. برای نوشیدنی های گرم بهتر است از فنجان های دو جداره برای محافظت بیشتر در برابر حرارت و گرما استفاده کرد. علاوه بر عایق بندی گرما ، لایه دوم پوشش دهنده فنجان این امکان را فراهم می آورد تا الگوی برجسته و چاپها را با طرحهای متنوعی روی لیوان بتوان چاپ کرد. در تولید لیوان کاغذی برای تهیه مواد اولیه به طور کلی از مواد بکر (غیر بازیافتی) استفاده می شود.

اهمیت اجرای طرح تولید لیوان کاغذی
بیشتر مواد غذایی ، نوشیدنی ها ، میان وعده ها در بسته بندی کاغذی سرو می شوند و واضح است که کاغذ در زندگی روزمره ما نقشی اساسی دارد. لیوان های کاغذی به دلیل یکبار مصرف بودن و به دلایل بهداشتی در بسیاری از مکان های عمومی و نیز در بیمارستان ها و ... استفاده می شوند.


از لیوان های کاغذی برای چه مواردی می توان استفاده کرد؟

امروزه لیوان های کاغذی را می توان در اکثر رستوران های فست فود ، کافی شاپ ها و فروشگاه های مواد غذایی محلی مشاهده کرد. دلیل فروش فروشگاه های مواد غذایی محلی لیوان های کاغذی برای مشتریانی است که قصد سفر به مکانی ، پیک نیک با دوستان یا خانواده ، مهمانی های خانگی و غیره را دارند.

فنجان های کاغذی این امکان را برای مشتریان فراهم کرده است که بتوانند در راه کار یا اگر عجله دارند از یک قهوه لذت ببرند.

لیوان های کاغذی به غیر از استفاده در کافی شاپ ها و رستوران های فست فود ، به بخش بزرگی از جشنواره ها ، جشن های خانوادگی ، رویدادهای شرکتی ، سمینارها و بسیاری از جشن های دیگر تبدیل شده اند. از لیوان های کاغذی نیز در مطب ها ، مدارس ، بیمارستان ها بسیار استفاده می شود.

طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی


نحوه چاپ روی لیوان کاغذی
لیوان های کاغذی هنگام ساخت می توانند سه یا چهار مرحله  تولید داشته باشند - تعداد مراحل به چاپ یا عدم چاپ بستگی دارد ، اگر چاپ شده باشند قبل از برش و تا شدن در لیوان های کاغذی چاپ می شوند. به همین دلیل است که چاپ روی لیوان های کاغذی قبلاً تا شده تقریباً غیرممکن است.

لیوان های کاغذی که چاپ می شوند ، در قالب های خمیده بریده می شوند و پس از آن وارد ماشین بزرگی می شوند که لیوان های کاغذی را تا می کند و قسمت بالای لیوان را خم می کند ، در آخرین مرحله پایین لیوان های کاغذی قرار داده شده و دوباره تقویت می شوند تا ساختار جام جام شود. برای داشتن یک تصویر بهتر و واضح از نحوه ساخت لیوان های کاغذی ، می توانید این ویدئو را بررسی کنید.

 


مهمترین مزایایی که باعث محبوبیت بیشتر لیوانهای یکبار مصرف شده است:

1. سازگار با محیط زیست: با شرایط نگران کننده گرم شدن کره زمین و سایر وخامت های زیست محیطی ، امروزه مهمترین عاملی که باید اهمیت داد این است که کالایی که به طور گسترده استفاده می شود باید سازگار با محیط زیست باشد. از آنجا لیوان کاغذی که از پلاستیک یا فوم ساخته نشده است ، ماده ای که استفاده می شود زیست تخریب پذیر است. از آنجا که این لیوان ها از مواد یکبار مصرف ساخته شده اند ، به راحتی تجزیه می شوند.


2. استفاده آسان : لیوان های کاغذی آماده استفاده و دارای حمل راحت هستند. از نظر وزن کم ، براحتی می توان برای مسافرت و خارج از خانه استفاده کرد.. وقتی نمی خواهید توده ای از فنجان ها و لیوان ها را بشویید و به دنبال راهی آسان هستید. این لیوان های آماده بهترین گزینه هستند. آنها به راحتی قابل حمل هستند و بسته بندی آن نیز برای حمل مناسب است.

3. تامین امنیت بهداشتی: اگر فنجان های یکبار مصرف را با فنجان های پلاستیکی و فوم پلی استایرن مقایسه کنید ، استفاده از این فنجان ها برای نوشیدنی های گرم یا نوشیدنی های سرد بی خطر است. کار با آن آسان است و فاقد مواد سمی است .

4. تنوع زیاد : این لیوان ها در اشکال و اندازه های بسیار متنوعی موجود هستند. همچنین در طرح های مختلف موجود است. طرح های کارتونی برای انواع مراسمات مثل تولد و ... ، آرم های چاپ شده ، طرح های قهوه ، چای یا هر نوشیدنی و موارد دیگر.


نحوه تولید لیوان کاغذی
مواد اولیه تولید لیوان کاغذی از چوب ساخته می شوند. تراشه های چوب  به خمیر چوب تبدیل می شوند ؛ خمیر بدست آمده با استفاده از کلر ، هیدروکسید سدیم و سایر مواد شیمیایی سفید می شود و و به صورت کاغذ در می آیند .
فرایند تولید لیوان کاغذی
1- ابتدا كاغذ توسط دستگاه روكشدار كننده ماده پلی اتیلن دار روكش می گردد . در ضمن اگر كاغذ به صورت یك طرفه روكش شود آن را سینگل و در صورتی كه دو طرف روكش شود آن را دابل می گویند .
2- بعد از روكشدار شدن كاغذ ، كاغذ روكشدار در ابعاد سفارش داده شده برش داده میشود ( برای تولید بدنه ظروف ) و رول ( بخش تحتانی ظروف )
3- بعد از طی مراحل بالا توسط دستگاه چاپ ، چاپ طرح های دلخواه بر روی صفحه كاغذ صورت میگیرد .
4- از دستگاه برش به منظور برش صفحه كاغذ به كاغذ بدنه ظرف ( استروك ) استفاده میشود و كاغذ چاپ شده به صورت استروك در می آید .
5- با استفاده از دستگاه های تولید ظروف یكبارمصرف كاغذی ، ظروف مورد نظر به صورت اتوماتیك تولید می گردند . برای هر دستگاه یك اپراتور كافی است وظیفه این اپراتور قرار دادن كاغذ استروك شده ظروف در محل ورودی دستگاه و ورل كف ظروف در محل تعبیه شده و سپس جمع آوری ظروف تولید شده میباشد .
6- در این مرحله دیگر تولید لیوان كاغذی به پایان رسیده و تنها بسته بندی آن در كارتن های باقی مانده است . همان طور كه در قسمت بالا توضیح داده شد مراحل تولید لیوان كاغذی بسیار ساده میباشد به طوری كه لازم نیست شما همه مراحل را خودتان انجام دهید
شما كاغذ مورد نیاز خود را از وارد كنندگان كاغذ به صورت خام یا استروك خریداری می نمایید ، در صورتی كه به صورت استروك خریداری نمایید دیگر با مراحل چاپ و برش كاری ندارید و فقط استروك خریداری شده را در دستگاه گذاشته و مراحل تولید انجام میشود.
برخی از وارد كنندگان كاغذهای روكشدار ،خدمات چاپ و برش را نیز ارائه میدهند بنابراین شما باید استروك ظروف و كاغذ رول كف را از این توضیع كنندگان تهیه نمایید .
اگر شما در اجرای این پروژه تازه كار هستید می توانید کارتان را از بخش شكل دهی شروع نمایید به این معنا كه تنها دستگاه تولید ظروف یكبارمصرف را خریداری نموده و مراحل چاپ و برش را توسط چاپخانه انجام دهید.

فرآیند تولید لیوان کاغذی

 

فهرست مطالب موجود در طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی نگارش سال  1400:
برآورد زمین  یا مکان مناسب برای
تولید لیوان کاغذی
برآورد محوطه سازی های لازم
برآورد هزینه ساخت و ساز سالن تولید لیوان کاغذی
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل
برآورد تجهیزات لازم برای تولید لیوان کاغذی
برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی
برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل تولید لیوان کاغذی

 برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه :
برآورد هزینه تولید سالیانه
برآورد قیمت تمام شده
برآورد مواد ولیه لازم از جمله رول کاغذ ,
قیمت فروش
درصد فروش در نقطه سربه سر

برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

 

خلاصه گزارش طرح لیوان یکبار مصرف کاغذی 1400

1-عنوان فعاليت:

لیوان یکبار مصرف کاغذی

2-ظرفيت :

  7000000 عدد درسال

3-مجري طرح:

-

4-محل اجرا :

-

5-اشتغال طرح :

2نفر

6-سرمايه ثابت طرح :

6868.11میلیون ریال

7-سرمايه در گردش :

1282.79میلیون ریال

8-سرمايه گذاري کل طرح :

8150.90میلیون ریال

9-ميزان زمين طرح :

100 مترمربع کارگاه اجاره ای

10-ميزان زمين بنا :

100 مترمربع کارگاه اجاره ای

11-ميزان تسهيلات مورد نياز :

6520.72میلیون ریال

12-نوع تسهيلات :

وام 5 ساله

13-نقطه سربه سر :

61.64%

14-مدت برگشت سرمايه :

5 سال

15-نرخ بازدهي سرمايه :

27.52%

16-تورم :

30 %

17-نرخ تنزیل :

25 %

 

 

طرح بسیار کامل است و همه مطالبی که در بالا گفته شد در طرح موجود است.
طرح آپدیت سال 1400  و شامل فایل ورد و پی دی اف است.

 

طرح توجیهی تولید سفره یکبار, مصرف کیسه فریزر ,کیسه زباله 1402

 

طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی (pdf-doc) در سال 1401 | سود تولید لیوان کاغذی  

نویسنده

سمیه ملکی
قیمت:   45000تومان

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران

دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه