تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی (pdf-doc) در سال 1401 | سود تولید لیوان کاغذی

راه اندازی کسب و کار تولید لیوان کاغذی نگارش سال 1401
لیوان های کاغذی لیوان های یکبار مصرفی هستند که از کاغذ ساخته شده و با موم یا پلاستیک پوشانده شده اند تا از خیساندن کاغذ جلوگیری شود. لیوان های کاغذی با استفاده از کاغذ مواد غذایی ساخته می شوند که بهداشتی است و می تواند مایعات سرد یا گرم را برای مدت طولانی در خود ذخیره کند. با افزایش آگاهی و تغییر سریع سبک زندگی، تقاضا برای لیوان های کاغذی سال به سال به شدت افزایش یافته است.

برای راه اندازی کارگاه لیوان کاغذی نیاز به سرمایه است که در صورت داشتن توان مالی کارآفرین می توان با شرمیاه شخصی شروع به کار کند و یا اینکه وام برای تولید لیوان کاغذی بگیرد .

طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی در سال 1401


طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی 1401
شاید مدتهاست در مورد تولید لیوان کاغذی شنیده باشید و در  فکر این باشید که این کسب و کار را برای خود راه اندازی کنید , اما باز هم شک دارید که آیا کسب و کار لیوان کاغذی سودآور است یا خیر؟


بنابراین، در اینجا می خواهیم تمام جزئیات کسب و کار لیوان کاغذی را بررسی خواهیم کرد که باعث می شود تصمیم بگیرید که آیا سودآور است یا خیر.

عمدتاً 5 عامل وجود دارد که سود تجارت کاغذ را تعیین می کند. قبل از شروع این تجارت باید این موارد را بررسی کنید تا از سود خود مطمئن شوید:

1.    رقابت برای کسب و کار تولید لیوان کاغذی.
2.    تقاضا برای لیوان های کاغذی در آن منطقه.
3.    تاکتیک ها و استراتژی بازاریابی که برای کسب و کار تولید لیوان کاغذی استفاده می کنید.
4.    مدیریت تیم کاری و فروش شما.
5.    افزایش یا کاهش هزینه غیر مستقیم.

 

شش عاملی که بر سود کسب و کار لیوان کاغذی تأثیر می گذارد:
1-    رقابت برای کسب و کار تولید لیوان کاغذی
این یکی از عوامل اصلی است که به طور مستقیم کسب و کار شما را در شرایط سخت قرار می دهد. بنابراین، اگر رقابت بیشتری برای این تجارت تولید لیوان کاغذی وجود داشته باشد، به طور طبیعی سود کسب و کار شما کاهش می یابد.

به دلیل رقابت بیشتر، برای ورود به بازار باید حاشیه سود خود را قطع کنید... و بنابراین اداره کسب و کار شما بسیار دشوار خواهد بود.

دیدگاه دیگر این است که اگر رقابت بیشتری وجود داشته باشد، به این معنی است که تقاضای بیشتری در آن منطقه وجود دارد... بنابراین احتمال اینکه شما لیوان کاغذی خود را بفروشید زیاد است. شاید با سود کمتری بفروشید ولی بازار فروش خود راخواهید داشت و همچنان تجارت خود را اداره کنید.

2-    تقاضا برای لیوان های کاغذی در آن منطقه چقدر است؟
یکی دیگر از عوامل مهم برای کسب سود است. اگر تقاضای کافی در بازار برای محصولی که تولید می کنید وجود نداشته باشد، مطمئن باشید که کسب و کار شما ضرر زیادی خواهد داشت.

اما خوشبختانه تقاضا برای لیوان کاغذی همچنان نسبت به قبل در حال افزایش است... در سال 2019 تقاضا برای لیوان کاغذی به 8 درصد افزایش یافته است. و 80 درصد لیوان های کاغذی توسط رستوران ها مصرف می شود.

صنایع لیوان کاغذی به دلیل اینکه قابل استفاده آدر همه جا,  ارزان و  مصرف آن آسان برای است، استفاده از آن همچنان در حال افزایش است . همچنین جایگزین لیوان های پلاستیکی و لیوان های شیشه ای می شود.

برای چای، قهوه، نوشیدنی‌های خنک در غذاخوری‌های راه‌آهن، خانه‌ها، هتل‌ها، رستوران‌ها، بسیاری از مهمانی‌ها و فعالیت‌های دیگر استفاده می‌شود.

به دلیل ممنوعیت اخیر پلاستیک همچنان تقاضای زیادی برای استفاده از ظروف کاغذی می شود.


3-    استراتژی بازاریابی که برای فروش لیوان های کاغذی خود استفاده می کنید:
استراتژی بازاریابی و پولی که در بازاریابی خرج می کنید، کلید موفقیت در این تجارت تولید لیوان کاغذی است.

بله، شما باید از یک استراتژی برای نزدیک شدن به مشتریان استفاده کنید. شما باید به طور خلاقانه فکر کنید که از کجا می توانید سفارش را دریافت کنید.
شما باید یک تیم بازاریابی داشته باشید که همیشه باید برای افزایش سفارشات شما برنامه ریزی کند.

4-    طرح ها و عکس هایی که روی لیوان ها استفاده می کنید.
به عنوان مثال، اگر طررح و هدف شما برای رستوران است می توانید از  تصاویر و طرح های انواع غذا و خوراکی استفاده کنید.
یا استفاده از تم های تولد و ...

طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی در سال 1401

5-    مدیریت تیم شما
مدیریت برای هر کسب و کاری برای کسب سود حیاتی است و  به طور مستقیم بر میزان درآمد و سود یک شرکت تأثیر می گذارد و بنابراین منجر به افزایش یا کاهش سود می شود.
مدیریت چیزی است که بسیاری از استارت‌آپ‌های کوچک به آن توجه زیادی نمی‌کنند. اما بسیار مهم است که یک کسب‌وکار را بدون ضرر اداره کنیم.


در نهایت باید با کارمندان خود اغلب ملاقات کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید. شما باید تیم خود را از رشد شرکت و گسترش آن آگاه کنید. شما باید مزایایی را برای کارمندان خود فراهم کنید و آنها را از کار راضی نگه دارید.
شما باید برای کارمندان خود مسئولیتی در قبال رشد شرکت ایجاد کنید. زیرا، اگر تیم را راضی نگه ندارید، خروجی کار کم خواهد بود و در نتیجه بازار را از دست خواهید داد.


6-    هزینه غیر مستقیم کسب و کار لیوان کاغذی بر حاشیه سود تأثیر می گذارد:
اگر لیوان های کاغذی را با هزینه های بالا مانند اجاره، مواد اولیه، افزایش نیروی کار تولید کنید، حاشیه سود شما کاهش می یابد.
این افزایش در هزینه ها همچنین ممکن است منجر به از دست دادن کسب و کار شما شود. و بنابراین، شما باید سعی کنید که پول را بی مورد خرج کنید.

امروزه ظروف یکبار مصرف از جمله لیوان کاغذی بسیار پرطرفدار می باشند و به خوبی توانسته اند که جایگاه ویژه ای را در مراسمات و مهمانی ها به خود اختصاص بدهند. دلیل مصرف بالای این قبیل از ظروف را می توان به کاربردی بودن آن ها نسبت داد. کاربرد انواع ظروف یکبار مصرف محدود به ادارات و یا کافه ها نیست بلکه در منزل نیز می توان از وجود آن ها بهره مند شد.
تنوع در جنس از ویژگی ظروف یکبار مصرف است که از آن جمله می توان اشاره به جنس پلاستیکی، آلومینیومی، گیاهی و کاغذی نمود. در میان تمام ظروف، لیوان کاغذی از مصرف بالاتری برخوردار می باشد و اکثر مراسمات و یا دورهمی ها از این وسیله برای نوشیدن آب، چای و ... استفاده می کنند. این قبیل از ظروف دوام خوبی دارند و در مقایسه با لیوان پلاستیکی بهتر می تواند گرما را تحمل نمایند.

 

طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی


مزایای استفاده از لیوان کاغذی
برای مصرف انواع نوشیدنی گرم و یا سرد انتخاب لیوان کاغذی می تواند گزینه ای ایده آل باشد. اما دلیل این برتری را می توان در موارد زیر جستجو کرد:


مقاومت بالا در برابر دما
به دلیل توانایی تحمل دما تا 90 درجه سانتیگراد و گاه بیشتر در برابر مواد داغ دچار تغییر شکل نمی شود از این رو با خیال راحت می توان انواع نوشیدنی داغ را در داخل آن مصرف کرد. همچنین از مقاومت بالا و قابلیت انعطاف پذیری برخوردار است.  


بهداشتی بودن
یکبار مصرف بودن و عدم استفاده مجدد یکی از مهمترین ویژگی لیوان کاغذی است که از سرایت ویروس و بیماری های مسری جلوگیری به عمل می آورد. همچنین از هیچ گونه مواد شیمیایی برای ساخت این وسیله استفاده نمی شود.


تجدید پذیر بودن
به دلیل این که از سلول های گیاهی در ساخت لیوان کاغذی استفاده می شود از قابلیت تجدید پذیری در طبیعت برخوردار است. این وسیله به راحتی نیز در محیط زیست بازیافت می شود.


تنوع در تولید
امکان تولید در اشکال و زوایای متنوع با توجه به نظر مشتری وجود دارد.


تولید آسان و اقتصادی
ساخت این نوع از لیوان ها چندان کار پیچیده ای نیست و زمان زیادی نیاز ندارد. از آنجایی که برای تهیه آن از مواد خام کمتری استفاده می شود، از نظر اقتصادی کاملا مقرون به صرفه است.


ابزار تبلیغاتی
لیوان کاغذی می تواند یک ابزار تبلیغاتی کاربردی و کم هزینه باشد.
البته در کنار مزایایی که برای ظروف یکبار مصرف کاغذی برشمردیم، دارای یکسری معایب نیز می باشد. به عنوان مثال برای ساخت، باید تعداد زیادی درخت قطع شود و یا این که ماده اولیه آن از خارج وارد می گردد و ایران قادر به تولید نیست.

کاربرد استفاده از لیوان یکبار مصرف
ظروف یکبار مصرف از جمله لیوان کاغذی، از کاربردی زیادی برخورداراند که از آن جمله می توان اشاره ای به موارد زیر نمود:

 1. برای پذیرایی در مراسم عروسی، عزا و سایر دورهمی ها
 2.     برای استفاده در کافی شاپ، رستوران، فست فودها و اماکن عمومی و غیر عمومی
 3.     استفاده در مطب و کلینیک ها
 4.     استفاده به هنگام مسافرت، گردش و ...
 5.     آبخوری ها
 6.     کاردستی دانش آموزان
 7.     انواع لیوان کاغذی
 8.     لیوان کاغذی با توجه به مواد اولیه تولید و همچنین مرحله ساخت می تواند به صورت زیر باشد:
 9.     لیوان پلی کربنات
 10.     لیوان بازیافت شده
 11.     لیوان پایدار
 12.     لیوان ساخته شده از موم
 13.     لیوان با لایه جدا کننده

ماده مورد استفاده در ساخت لیوان کاغذی
کاغذی که برای ساخت لیوان به کار گرفته می شود بایستی از مقاومت خوبی در برابر دمای مایعات برخوردار باشد و از طرفی دیگر استریل باشد تا موجب انتشار آلودگی به مواد غذایی داخل نگردد. پلی اتیلن نام ماده ای است که به عنوان پوشش در ساخت لیوان کاغذی مورد استفاده قرار می گیرد. از ویژگی این ماده، بازیافت سریع در محیط زیست، عدم نشت رطوبت و همچنین اثرات شیمیایی پایین بر روی مواد غذایی است. معمولا پوشش پلی اتیلن برای یک طرف لیوان به کار می رود، یعنی قسمت داخلی لیوان از پلی اتیلن و بخش بیرونی آن سفید است تا جهت تبلیغات، طرح و یا نوشته بتوان از آن استفاده نمود.

کارخانه تولید لیوان کاغذی

آشنایی با نحوه ساخت لیوان یکبار مصرف
مواد اولیه ای که در واقع کاغذهای ویژه ای هستند را در ضخامت و ابعاد مشخصی برش می دهند. هر چه ضخامت کاغذ بیشتر باشد، لیوان از استحکام بالاتری برخوردار خواهد بود. لیوان یکبار مصرف با استفاده از دستگاه، به صورت تک رو (فقط قسمت داخل) و یا هر دو رو (قسمت داخل و خارج) روکش دار می گردد. این نوع از لیوان های یکبار مصرف با توجه به نیاز بازار در سه سایز بزرگ، متوسط و کوچک تولید می شوند. پس از برش، با استفاده از دستگاه های مخصوص، لیوان در تیراژ مختلفی تولید می گردد. همچنین برای هر سایز نیاز به دستگاه های جداگانه می باشد. برای هر دستگاه یک نیرو لازم است تا کاغذها را در قسمت ورودی دستگاه قرار دهد و در آخر هم لیوان های تولید شده را جمع آوری نماید.


کسب و کار ساخت لیوان کاغذی با سرعت بسیار خوبی در حال رونق است و ممکن است زمان مناسبی برای سرمایه گذاری در این تجارت باشد.

 

فهرست مطالب موجود در طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی نگارش سال  1401:
برآورد زمین  یا مکان مناسب برای تولید لیوان کاغذی
برآورد محوطه سازی های لازم
برآورد هزینه ساخت و ساز سالن تولید لیوان کاغذی
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل
برآورد تجهیزات لازم برای تولید لیوان کاغذی
برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی
برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل تولید لیوان کاغذی
 برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه :
برآورد هزینه تولید سالیانه
برآورد قیمت تمام شده
برآورد مواد ولیه لازم از جمله رول کاغذ ,
قیمت فروش
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

خلاصه گزارش طرح توجیهی لیوان کاغذی نگارش سال 1401:

1-عنوان فعاليت:

لیوان یکبار مصرف کاغذی

2-ظرفيت :

8000000  عدد در سال

3-مجري طرح:

 -

4-محل اجرا :

-

5-اشتغال طرح :

1نفر مستقیم – 5 نفر غیر مستقیم

6-سرمايه ثابت طرح :

19101.93میلیون ریال معادل یک میلیارد و نهصد و ده میلیون و یکصد و نود و سه هزارتومان

7-سرمايه در گردش :

2457.78میلیون ریال معادل دویست و چهل و پنج میلیون و هفتصد و هفتاد و هشت هزارتومان

8-سرمايه گذاري کل طرح :

21559.70میلیون ریال معادل دو میلیارد و یکصد و پنجاه و پنج میلیون و نهصد و هفتاد هزارتومان

9-ميزان زمين بنا :

80 مترمربع

10-ميزان تسهيلات مورد نياز :

17247.76میلیون ریال معادل یک میلیارد و هفتصد و بیست و چهار میلیون و هفتصد و هفتاد و شش هزارتومان

11-نوع تسهيلات :

وام 5 ساله

12-نقطه سربه سر :

52.18%

13-مدت برگشت سرمايه :

5 سال

14-نرخ بازدهي سرمايه :

32.01%

15-تورم :

40 %

16-نرخ تنزیل :

25 %

 

 

طرح  کامل است و همه مطالبی که در بالا گفته شد در طرح موجود است.
طرح آپدیت سال 1401  و شامل 34 صفحه فایل ورد و پی دی اف است.

 

طرح توجیهی تولید سفره یکبار, مصرف کیسه فریزر ,کیسه زباله 1402

نویسنده

سمیه ملکی
قیمت:   63000تومان

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران

دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه