تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

طرح توجیهی تولید پوشاک مردانه , زنانه و بچه گانه نگارش سال 1401 | دانلود طرح توجیهی تولیدی پوشاک

طرح توجیهی تولید پوشاک مردانه , زنانه و بچه گانه  نگارش سال 1401

پوشاک از نیازهای اساسی برای هر فرد است به گونه ای که زندگی روزانه وابسته به وجود آن می باشد. صنعت تولید پوشاک و نساجی یکی از پیشروترین صنایع در کشور به حساب می آید و دلیل این امر را می توان به اشتغالزایی بالا و همچنین میزان ارزآوری آن جستجو نمود.

بسیاری معتقدند که صنعتی شدن پوشاک یکی از راه های موثر برای صنعتی شدن کشور و در نتیجه پیشرفت و توسعه می باشد. تولید لباس نیز انواع گوناگونی دارد و برای هر کدام از دستگاه های متفاوتی استفاده می شود.

تولیدی پوشاک همانند هر شغلی دارای فراز و نشیب های خاصی است و نیاز به صبر و حوصله دارد و قبل از هر چیزی علاقه و تخصص هم مورد نیاز می باشد. برای آن دسته از افرادی که قصد راه اندازی تولید پوشاک را دارند پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی طرح توجیهی آن را تهیه نمایند تا با سود و زیان آن بیشتر آشنا شوند و ببینند که آیا از نظر اقتصادی توجیه پذیر است یا خیر. 

 

نمونه طرح توجیهی تولید پوشاک

 

طرح توجیهی تولید پوشاک مردانه

همان طور که اشاره نمودیم تولید لباس انواع گوناگونی دارد که پوشاک مردانه نمونه پرطرفدار آن است. فعالیت در این بخش به نسبت آسان می باشد زیرا برای دسترسی به مواد اولیه و همچنین خرید ماشین آلات به سرمایه کمی نیاز است. بلوز و تیشرت را می توان به عنوان جایگزینی برای پیراهن مردانه تولید نمود اما با این حال پیراهن مردانه حالتی رسمی تر دارد و هیچ لباسی را به طور کامل نمی توان جایگزین آن کرد.

پیراهن مردانه طرفداران زیادی دارد و هر روز با گسترش جمعیت نیز گرایش مردان به این مدل از لباس ها در حال افزایش است. از این رو تولید کنندگان کشورمان با تولید پوشاک مردانه علاوه بر تامین نیاز داخلی، با صادر نمودن بخشی از تولید به آن سوی مرزها می توانند هم اشتغالزایی کنند و هم به سود قابل توجهی دست پیدا نمایند. مراحل تولید در طرح توجیهی تولید پوشاک مردانه شامل طراحی، برش، فیوزینگ، دوخت و پرس است و برای این امر هم نیاز به ماشین آلات مختلفی می باشد.  

طرح توجیهی تولید لباس بچگانه

تولید لباس های بچگانه در مقایسه با سایر انواع پوشاک، به دقت و تخصص کافی نیاز دارد از این رو افرادی که قصد اجرای طرح توجیهی تولید لباس بچگانه را دارند بایستی از مهارت، تجربه و تخصص لازم در این حوزه برخوردار باشند. علاوه بر تخصص، آگاهی از بازار فروش داخلی برای کسب سود و درآمد بیشتر نیز ضروری است.

برای راه اندازی تولیدی، هدفگذاری دقیق و ارزیابی تمام جوانب می تواند مسیر موفقیت را هموارتر نماید. وقتی که طرح توجیهی تولید لباس بچگانه مورد بررسی قرار گرفت و کارآفرین تصمیم به راه اندازی این کار نمود، اولین گام برای شروع، استخدام چند نیروی ماهر در بخش های مختلف و آگاهی از انواع پارچه مرغوب و با کیفیت است.

همچنین برای درآمدزایی بیشتر بایستی بازار فروش و میزان عرضه و تقاضا مورد ارزیابی قرار بگیرد تا متناسب با نیاز جامعه بتوان میزان تولید را افزایش داد. برای تولید پوشاک بچگانه می توان در راستای تولید انواع پیراهن، ژاکت، بلوز بچگانه، پیراهن دخترانه بچگانه و شلوار بچگانه فعالیت نمود.

طرح توجیهی تولید پوشاک مردانه , زنانه و بچه گانه  نگارش سال 1401

هزینه راه اندازی تولید پوشاک

هزینه ای که برای طرح توجیهی تولید پوشاک صرف می گردد با توجه به زمینه فعالیت (پوشاک مردانه، بچگانه و ...)، ظرفیت کار و همچنین ماشین آلات مورد استفاده، فرق می کند. به عنوان نمونه هر چه ظرفیت تولیدی کارگاه بیشتر باشد به مکان، دستگاه و نیروی انسانی بیشتری هم نیاز دارد از این رو کارآفرین بایستی بودجه بیشتری را برای راه اندازی آن اختصاص بدهد.

همچنین به روز بودن روش کار و استفاده از دستگاه های مدرن، هزینه را تحت تاثیر قرار می دهد و لازم است که سرمایه گذاری بیشتری در این زمینه صورت بگیرد. البته استفاده از دستگاه پیشرفته و تمام اتوماتیک، توان تولیدی را نیز دو چندان می کند، بنابراین افراد با صرفه هزینه ای بیشتر می توانند به سطح درآمد بالاتری دست پیدا نمایند.  

درآمد طرح توجیهی تولید پوشاک

یکی از صنایع رو به رشد در کشورمان، صنعت پوشاک است که پس از کشاورزی توانسته بیشترین اشتغالزایی را ایجاد نماید. صنعت تولید پوشاک از ظرفیت سرمایه گذاری بالایی در کشورمان برخوردار است و این توانایی را دارد تا بتواند زمینه رشد و ترقی افراد جامعه را فراهم آورد.

پوشاک یکی از نیازهای اصلی جامعه به حساب می آید از این رو همیشه بازار مصرف خوبی دارد. بررسی های انجام شده نشان می دهد که سرمایه گذاری در بخش تولید پوشاک اعم از بچگانه، مردانه، ورزشی، لباس کار و ... برای بازار داخلی از توجیه اقتصادی برخوردار است. بنابراین افرادی که قدم در این راه می گذارند اگر بتوانند در کنار مهارت و تخصص، برای فروش محصولات تولید شده بازاریابی نمایند قطعا به سود خوبی خواهند رسید.

طرح توجیهی تولیدی پوشاک زنانه

 

فهرست مطالب و محاسبات موجود در طرح توجیهی تولیدی پوشاک زنانه , مردانه و بچه گانه نگارش سال 1401 :

برآورد زمین برای تولید پوشاک زنانه , مردانه و بچه گانه
برآورد محوطه سازی
برآورد هزینه ساخت و ساز و یا تعمیر ساختمان ها  و اجاره کارگاه
تولید پوشاک زنانه , مردانه و بچه گانه
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقلپارچه و نخ و سوزن و ...
برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی

برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل برای
تولید پوشاک زنانه , مردانه و بچه گانه
 برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه :
برآورد هزینه تولید سالیانه
برآورد قیمت تمام شده
قیمت فروش
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
برآورد نرخ بازدهی سرمایه

 

خلاصه گزارش طرح توجیهی تولید پوشاک نگارش سال 1401:

1-عنوان فعاليت:

احداث کارگاه تولید پوشاک

2-ظرفيت :

محاسبه در جدول شماره 4

3-مجري طرح:

-

4-محل اجرا :

-

5-اشتغال طرح :

30نفر

6-سرمايه ثابت طرح :

7232.98میلیون ریال معادل هفتصد و بیست و سه میلیون و دویست و نود و هشت هزارتومان

7-سرمايه در گردش :

7769.10میلیون ریال معادل هفتصد و هفتاد و شش میلیون و نهصد و ده هزارتومان

8-سرمايه گذاري کل طرح :

15002.08میلیون ریال معادل یک میلیارد و پانصد میلیون و دویست و هشت هزارتومان

9-ميزان زمين طرح :

500 متر مربع

10-ميزان زمين بنا :

300متر مربع

11-ميزان تسهيلات مورد نياز :

12001.66میلیون ریال معادل یک میلیارد و دویست میلیون و یکصد و شصت و شش هزارتومان

12-نوع تسهيلات :

وام 5 ساله

13-نقطه سربه سر :

72.61%

14-مدت برگشت سرمايه :

3سال

15-نرخ بازدهي سرمايه :

54.61%

16-تورم :

20%

17-نرخ تنزیل :

%25

 

 

طرح توجیهی تولید پوشاک | طرح توجیهی تولیدی پوشاک  زنانه , مردانه و بچه گانه 1400 طرح توجیهی تولید پوشاک | طرح توجیهی تولیدی پوشاک زنانه , مردانه و بچه گانه 1400

نویسنده

سمیه ملکی
قیمت:   62000تومان

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران

دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه