تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

سال 98 کجا سرمایه گذاری کنیم ؟ |سرمایه گذاری با پول کم

سال 98 کجا سرمایه‌گذاری کنیم؟

بیکاری، گرانی، تورم، نداشتن یک شغل خوب و با درآمد متعادل حتماً برای شما هم یک دغدغه است. سال 97 یک سال پر از استرس و فشار روانی برای همه بود، سالی که اگر شما هم از آن موج گرانی جامانده‌اید حتماً در حال حاضر بیشتر در تکاپو هستید که کم‌کاری سال 97 را جبران کنید. در سال 97 کسانی که سرمایه خود را به ارز، طلا و سکه، ملک و زمین و هر کالای دیگری تبدیل کردند توانستند ارزش پول خود را حفظ کنند، ولی متأسفانه عده‌ای هم بودند که سرمایه خود را به ریال نگه داشتند و شاید بیش از دوسوم سرمایه خود را از دست دادند.
 
چه کارهایی میتوان با سرمایه کم انجام داد

حتماً جواب این سؤالات برای شما هم مبهم است:

1-    در سال 98 کجا سرمایه‌گذاری کنیم؟
2-    در سال 98 در چه زمینه‌ای و چگونه سرمایه‌گذاری کنیم؟
3-    شغل‌های با سرمایه 20 میلیون کدم‌اند؟
4-    بهترین ایده کار با 20 میلیون چه‌کاری است؟
و مهم‌تر اینکه چه‌کارهایی می‌توان با سرمایه کم انجام داد؟

هدف ما از ارائه این مطلب ارائه یک راهکار برای سرمایه‌گذاری در یک بازار امن و کم ریسک است که با توجه به نوسانات و افت‌وخیزهایی که در بازار وجود دارد حداقل بیشتر از این ضرر مالی ندهیم. برای آشنایی با سرمایه‌گذاری بهتر است در ابتدا با انواع سرمایه‌گذاری آشنا شویم.

سرمایه‌گذاری را می‌توان در دو حالت انجام داد:

1-    سرمایه‌گذاری در کاری که سود خوبی دارد و ریسک بالایی هم دارد.
2-    سرمایه‌گذاری در کاری که سود کم و ریسک کمی هم به همراه دارد.


 
در سال 98 کجا سرمایه‌گذاری کنیم؟

حالا این به شما بستگی دارد که ریسک مالیتان چقدر است و اینکه سرمایه و بودجه شما چقدر است.

1-    اگر قصد دارید که در سال 98 سرمایه خود را به طلا و سکه و ارز تبدیل کنید لازم است بدانید که این بازار ریسک و نوسان بسیار بالایی دارد، عوامل داخلی و خارجی بر قسمت این بازار بسیار تأثیرگذار است، اگر می‌خواهید در این بازار سرمایه‌گذاری کنید باید حتماً خبرهای سیاسی داخلی و خارجی را به‌شدت دنبال کنید چراکه خبرهای سیاسی در بالا و پایین بردن قیمت طلا و ارز بسیار مؤثرند.

2-    اگر تمایل دارید که سرمایه خود را در ملک و مستغلات سرمایه‌گذاری کنید، لازم است همین ابتدا بگویم که این بازار نیاز به سرمایه زیادی دارد و اینکه در حال حاضر ازآنجایی‌که مسکن در سال 97 رشد زیادی داشته و قیمت‌ها بسیار نجومی بودند نظر اکثر کارشناسان این است که درزمینهٔ مسکن و املاک رکودی به وجود خواهد آمد که باعث پایین آمدن قیمت تا در این زمینه خواهد شد.

3-    بازار بورس: حتماً این نام برای شما هم بسیار آشناست، بازار بورس در سال 98 رشد بسیار چشم‌گیری داشته و توانسته توجه سرمایه‌گذاران زیادی را به خود جلب کنه.
 
4-	بهترین ایده کار با 20 میلیون چه‌کاری است؟

4-    مورد بعدی ایجاد یک کسب‌وکار است که در حال حاضر و با شرایط اقتصادی حاکم باید بسیار محتاطانه و با اطلاعات در این زمینه عمل کنید تا خدای‌نکرده سرمایه‌تان از بین نرود.

به نظر من بهترین سرمایه‌گذاری آن است که بتواند گردش مالی و یک درآمد غیرفعال برای شما ایجاد کند.


حتماً می‌پرسید درآمد غیرفعال چگونه است؟

درآمد غیرفعال به این صورت است که اگر خود شما هم چند روزی کار نکردید پولتان بجای شما کار کند و درآمدی برای شما ایجاد کند.

فرض کنید شما می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید اولین سؤالتان این است که:

سال 98 روی چه چیزی سرمایه‌گذاری کنیم؟


حال فرض کنید سرمایه شما 30 میلیون تومان سرمایه‌دارید حال سؤال شما این خواهد بود که:
بهترین کارآفرینی با سرمایه 30 میلیون تومان چیست؟


با یک مثال مسئله را برای شما روشن‌تر می‌کنم؟

شما 30 میلیون تومان سرمایه‌دارید و با این پول می‌توانید یک مغازه آرایشگری یا ساندویچی صورت شراکتی با یک فرد خبره و البته مطمئن راه‌اندازی کنید سرپرستی مغازه را به او واگذار کنید، در این صورت است که حتی اگر شما حضور هم نداشته باشید مغازه کار خود را انجام خواهد داد و پایان روز مبلغی را به‌عنوان درآمد به شما پرداخت می‌کند. به این درآمد، یک درآمد غیرفعال می‌گویند.
 
شراکت در راه اندازی کسب و کار
شراکت در راه اندازی کسب و کار

 
با توجه به مواردی که گفته شد امید است که تصمیم درستی برای سرمایه‌تان بگیرید و انتخاب درستی کنید و حتماً حتماً سعی کنید با پولتان گردش ماهانه ایجاد کنید.
 


پیشنهاد برای به حداقل رساندن ضرر در سال 98:

1-    بهتر است که سرمایه خود را چند بخش کنید و هر بخش آن را درجایی مطمئن و امن سرمایه‌گذاری کنید، با این کار درآمد شما از چند بخش خواهد بود و اگر یکی از کارها افت داشته باشد کار دیگر جبران می‌کند و این‌گونه به یک درآمد ثابت و متعادل و البته با ریسک پایین خواهید رسید.
2-    سعی کنید تا جایی ممکن از این شاخه به اون شاخه نروید، زیرا این کار هم برای شما هزینه زیادی خواهد داشت و هم‌زمانتان را هدر خواهد داد.
3-    اگر تازه می‌خواهید وارد کاری شوید حتماً با تحقیق و اطلاعات وارد شوید و حتماً بازار هدف و بازار محصول را بسنجید. این یعنی قبل از شروع کار و تولید هر کالایی به فکر پیدا کردن مشتری واقعی باشید
سپس اقدام به تولید کنید.
حفظ ارزش پول
حفظ ارزش پول کاری مهم که همه ما باید یاد بگیریم.

 


 

نویسنده

سمیه ملکی

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران