تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

طرح توجیهی احداث جایگاه cng | درآمد جایگاه cng در سال 1401

معرفی طرح توجیهی احداث جایگاه سوخت cng

هدف از تهیه این طرح برآورد هزینه‌های لازم برای احداث یک جایگاه سوخت cng در زمینی به متراژ 5000 مترمربع است، با استفاده از این طرح می‌توانید برای گرفتن وام احداث جایگاه cng و تسهیلات دولت برای احداث جایگاه cng استفاده کنید. اگر شما هم قصد راه اندازی جایگاه سوخت دارید , برآورد هزینه ساخت پمپ گاز در سال ۱۴۰۱ و همچنین برآورد جایگاه cng در سال  1401 برای شما اهمیت دارد , و حتما باید قبل از شروع به کار طرح توجیهی و مالی در این زمینه مطالعه کنید تا با روند اصلی و هزینه های طرح آشنا شوید در این طرح سعی کرده این که با توجه به قیمت های بروز و دقیق و با توجه به نرخ بالای تورم در سال 1401  هزینه ساخت پمپ گاز در سال ۱۴۰۱ را بررسی کنیم . اگر قصد ورود به این حرفه را دارید مطالعه این طرح را حتما به شما پیشنهاد می کنیم .

طرح توجیهی احداث جایگاه CNG
احداث مکان‌هایی مناسب برای سوخت گیری وسایل نقلیه، یکی از مهمترین زیر ساخت‌ها در کشورمان به حساب می‌آید. در سالیان گذشته استفاده از گاز CNG به جای گازوئیل و بنزین چندان مرسوم نبود و مردم تمایل چندانی برای استفاده از این نوع سوخت نداشتند از این رو کمتر کسی به فکر راه اندازی مکانی برای سوختگیری گاز CNG می‌افتاد. اما امروزه به دلیل آگاهی مردم از آلایندگی کمتر گاز مایع نسبت به بنزین و گازوئیل و همچنین با توجه به سیاست اتخاذ شده دولت مبنی بر جایگزین نمودن گاز فشرده، شاهد استقبال روز افزون مردم جامعه هستیم و جایگاه‌های سوخت CNG آن طور که شایسته‌اند توانسته‌اند که جایگاه خود را پیدا نمایند و از رونق خوبی برخوردار باشند. بدین ترتیب طرح توجیهی احداث جایگاه CNG مشروط بر این که تمام شرایط احداث، از جمله مکان مناسب، مورد ارزیابی و سنجش قرار بگیرد می‌تواند برای کارآفرین اقتصادی و با سوددهی همراه باشد.

طرح توجیهی احداث جایگاه CNG


نکات مدیریتی لازم برای راه اندازی جایگاه سوخت CNG
گاز طبیعی از پرتقاضاترین انواع سوخت در کشورمان به حساب می‌آید که دلیل این امر را می‌توان در قیمت مناسب، آلایندگی کمتر و ایمنی بیشتر جستجو نمود. ورود به این عرصه شاید بتوان گفت که پرریسک است و نیاز به سرمایه کلانی دارد اما می‌تواند بسیار درآمدزا نیز باشد. از این رو فردی که قصد راه اندازی چنین کسب و کارهایی را دارد اولا می‌بایست از عهده منبع مالی آن برآید ثانیا با علم و آگاهی کامل پیش برود. همچنین متقاضی از اقتصادی بودن طرح خود مطمئن باشد. برای این امر لازم است که تمام جوانب کار به خصوص مکان جایگاه سوخت را مورد بررسی قرار دهد و اطمینان حاصل کند که منطقه مد نظر از تقاضا و گنجایش بالایی برای این نوع سوخت برخوردار است.


شرایط فنی زمین برای اجرای طرح توجیهی پمپ گاز
برای راه اندازی، انتخاب مکانی مناسب مهمترین آیتم به حساب می‌آید و در این خصوص لازم است که یکسری نکات فنی نیز رعایت گردد که از آن جمله می‌توان اشاره‌ای به موارد زیر نمود:
فاصله داشتن زمین مد نظر از فعالیت‌های گرم همچون جوشکاری، نانوایی و ...
رعایت حریم رودخانه، برق فشار قوی، لوله‌ای انتقال گاز و ...
برخوردار بودن خیابان دسترسی به جایگاه، از قابلیت مانور نفتکش
طراحی جایگاه بر اساس قوانین و ضوابط سازمان نظام مهندسی و سایر ارگان‌های مربوطه

طرح توجیهی جایگاه سوخت


وام برای احداث پمپ گاز CNG
احداث پمپ گاز از آن دسته طرح‌هایست که نیاز به سرمایه گذاری بالایی دارد و عدم تامین منابع مالی می‌تواند پروژه را با شکست مواجه نماید. پس کسی که قدم در این راه می‌گذارد می‌بایست در ابتدا به فکر تامین سرمایه باشد. با کمک طرح‌های توجیهی و با توجه به این که گستردگی و ظرفیت کار به چه صورت است می‌توان میزان سرمایه مورد نیاز را تخمین زد. متقاضی بخشی از این سرمایه را می‌تواند از طرح‌های تسهیلاتی و وام‌هایی که در سیستم بانکی کشورمان وجود دارد تامین نماید. البته این موارد نیز شرایط و ضوابط خاص خود را دارند. توجیه پذیر بودن طرح یکی از شروط اصلی دریافت وام برای احداث پمپ گاز CNG می‌باشد. یعنی مشخص شود که طرح جنبه اقتصادی دارد و می‌تواند متقاضی را به درآمدزایی برساند. مبلغ وام دریافتی نیز با توجه به این که متقاضی در کدام بانک درخواست داده و ظرفیت و گستردگی کار به چه صورت است متغیر می باشد.


درآمد جایگاه CNG
همان طور که بیان نمودیم امروزه استفاده از گاز سی ان جی در بین مردم بسیار رایج شده و به خوبی توانسته بخش عمده‌ای از سوخت مورد نیاز وسایل نقلیه به ویژه نوع سبک را تامین کند اما این بدین معنا نیست که راه اندازی جایگاه CNG با سوددهی و درآمدزایی بالایی همراه خواهد بود. درآمد جایگاه CNG تحت تاثیر پارامترهای مختلفی قرار دارد که از مهمترین آن می‌توان به احداث جایگاه در منطقه‌ای پرتقاضا اشاره نمود. جایگاه سوخت می‌بایست در مکانی مناسب و درست احداث گردد تا صاحبان این شغل دغدغه و نگرانی بابت فروش محصول خود نداشته باشند. در واقع این مطلب را می‌توان به عنوان نقطه قوت احداث پمپ گاز تلقی نمود.


هزینه احداث جایگاه CNG
هزینه احداث جایگاه CNG تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی قرار دارد که با توجه به ظرفیت کار این میزان نیز متغیر می‌باشد. اما به طور کلی پمپ گاز از آن دسته مشاغلی است که راه اندازی آن نیاز به سرمایه بالایی دارد. بیشتر این سرمایه صرف خرید تجهیزات و ماشین آلات می‌گردد. یک جایگاه سوخت CNG برای این که بتواند به مردم خدمات سوخت را ارائه بدهد نیاز به یکسری تجهیزات و ماشین آلات دارد که از مهمترین آن می‌توان اشاره‌ای به برق و ابزار دقیق، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات مکانیکی، کمپرسور گاز، توزیع کننده (دیسپنسر) و خشک کن نمود. قیمت این تجهیزات نیز متاثر از پارامترهایی همچون ظرفیت کمپرسور، نوع کمپرسور، مخازن ذخیره و فشار می‌باشد. بدین ترتیب برای راه اندازی یک پمپ گاز به پکیجی از تجهیزات نیاز است که متقاضی بایستی بخش وسیعی از منابع مالی خود را صرف خرید نماید.  

طرح توجیهی جایگاه سوخت cng

فهرست مطالب موجود در طرح توجیهی جایگاه سوخت cng سال 1401 :3 سکو

جدول خلاصه طرح

1-عنوان فعاليت:

احداث جایگاه سوخت CNG  سه سکو

2-مجري طرح:

.........................

3-محل اجرا :

........................

4-اشتغال طرح :

4نفر

5-سرمايه ثابت طرح :

88246میلیون ریال معادل هشت میلیارد و هشتصد و بیست و چهار میلیون و ششصد هزارتومان

6-سرمايه در گردش :

1808.74میلیون ریال معادل یکصد و هشتاد میلیون و هشتصد و هفتاد و چهار هزارتومان

7-سرمايه گذاري کل طرح :

90054.74میلیون ریال معادل نه میلیارد و پنج میلیون و چهارصد و هفتاد و چهار هزارتومان

8-ميزان زمين طرح :

2000متر مربع

9-ميزان زمين بنا :

130متر مربع  شامل 100 متر سایبان و 30 متر اداری -رفاهی

10-ميزان تسهيلات مورد نياز :

72043.79میلیون ریال معادل هفت میلیارد و دویست و چهار میلیون و سیصد و هفتاد و نه هزارتومان

11-نوع تسهيلات :

وام 5 ساله

12-نقطه سربه سر :

48.22%

13-مدت برگشت سرمايه :

5سال

14-نرخ بازدهي سرمايه :

22.14%

15-تورم :

20%

16-نرخ تنزیل :

20%

 


برآورد زمین  یا مکان مناسب برای جایگاه سوخت cng
برآورد محوطه سازی های لازم
برآورد هزینه ساخت و ساز و یا تعمیر سالن
جایگاه سوخت cng
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل

برآورد تجهیزات لازم برای احداث
جایگاه سوخت cng
برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی

برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل
 برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه
برآورد هزینه تولید سالیانه

برآورد قیمت تمام شده
قیمت فروش غذاها
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

 

نویسنده

سمیه ملکی
قیمت:   75000تومان

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران

دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه