تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

جیره بره پرواری 200 راسی |بهترین خوراک برای بره پرواری 200 راسی1401

تنظیم جیره پرواربندی بره به ظرفیت 200 راس نگارش 1401
نقش خوراک در افزایش وزن دام
خوراک یکی از تاثیر گذارترین پارامترها در رشد و وزن گیری دام است چرا که موجب می گردد تا دام وزن گیری خوبی داشته باشد و در نهایت دامدار را به سود قابل توجهی برساند. خوراک بایستی به گونه ای تنظیم گردد که تامین کننده انرژی، پروتئین، مواد معدنی و ویتامینی باشد. اما باید این را بدانیم که هر نوع خوراکی قادر به تامین ریز مغذی مورد نیاز بدن دام نیست. برخی از اقلام خوراکی تامین کننده انرژی، برخی پروتئین و برخی نیز تامین کننده مواد معدنی و سایر ریز مغذی ها می باشند از این رو بایستی اقلام خوراکی به گونه ای در کنار هم قرار بگیرند که بتوانند تمام نیازها را تامین کنند.

خوراک برای بره پرواری 1401

اقلام خوراکی مورد استفاده در جیره بره پرواری
در جیره بره پرواری 200 راسی اقلام خوراکی به گونه ای در کنار هم قرار گرفته اند تا بتوانند تمام نیاز بدن دام به انرژی، پروتئین و ... را تامین نمایند و موجب افزایش وزن شوند. این جیره از دو بخش کنسانتره و علوفه تشکیل شده است. کنسانتره یکی از بخش های اصلی تشکیل دهنده جیره دام پرواری است. در واقع دامداری که قصد پروار نمودن بره را دارد بایستی توجه ویژه ای به این بخش نماید چرا که می تواند تمام ریز مغذی مورد نیاز دام را برآروده کند.


کنسانتره شامل مکمل های ویتامینی و معدنی به همراه مواد خوراکی دانه ای می باشد. برای جیره بره پرواری 200 راسی کنسانتره از ذرت، جو، سبوس گندم، کنجاله سویا و مکمل ساخته شده است. ذرت و جو تامین کننده انرژی و کنجاله سویا نیز پروتئین مورد نیاز را در اختیار بدن دام قرار می دهد. علوفه نیز بخش دیگری از جیره بره پرواری است که گرچه نقش چندانی در تامین ریز مغذی مورد نیاز دام را ندارد اما برای سلامت دستگاه گوارش ضروری است. درصد بالایی از این جیره را کنسانتره تشکیل می دهد و علوفه نیز به صورت روزانه با میزان کمتری در دسترس دام قرار می گیرد.


تغذیه بره پرواری در دوره های مختلف
همان طور که اشاره کردیم تغذیه یکی از آیتم های اصلی در رشد و وزن گیری بره پرواری است چون تامین کننده مواد مغذی مورد نیاز بدن می باشد. اما باید بگویم که نیاز دام در هر سن متفاوت است و حتما به هنگام تنظیم نمودن به این موارد هم باید توجه کرد. به عنوان نمونه در سنین پایین دام به میزان پروتئین بیشتری نیاز دارد تا اسکلت بندی مناسبی داشته باشد. این در حالی است که با افزایش سن بایستی جیره ای پر انرژی برای دام در نظر گرفت. بر همین اساس در جیره بره پرواری 200 راسی ما هم جیره را به دو دوره رشد و پایانی تقسیم نموده ایم که این دو دوره از نظر میزان دریافت انرژی، پروتئین و ... با هم متفاوت هستند. دوره رشد برای بره هایی به وزن 25، 30، 35 و 40 و برای دوره پایانی نیز برای بره هایی به وزن 40 تا زمان کشتار مناسب می باشد.

 

 * فایلی که در انتهای مقاله بارگذاری شده برای 200 راس بره پرواری می باشد که بر اساس نیاز دام به مواد مغذی تنظیم و تعادل سازی گردیده است. خوراندن جیره ای بالانس شده بر اساس نیاز بدن به دام کمک می کند تا به صورت اصولی رشد نماید و به وزن گیری ایده آلی در طی دوره پرورش برسد. جیره مذکور مناسب بره های نر تازه از شیر گرفته شده است.

طرح توجیهی پرواربندی بره 50 راسی نگارش سال 1401 | صفر تا صد پرواربندی بره

 

 

دانلود طرح توجیهی پرواربندی بره 1000 راسی نگارش سال 1401  

 

خوراک دام علی محمودی |خرید خوراک ارزان و با کیفیت برای دام های سبک و سنگین  

نویسنده

سمیه ملکی
قیمت:   65000تومان

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران

دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه