تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

بهترین جیره غذایی بره های پرواری 30 راسی نگارش سال 1401

تنظیم جیره غذایی بره های پرواری

جیره ای که در این فایل تنظیم شده، برای 30 راس بره پرواری در اوزان 25، 30، 35، 40، 45 و 50 کیلوگرم بر پایه کنسانتره پرواری و علوفه با توجه به قیمت های سال  1401 می باشد. در این فایل، جیره متناسب با وزن و همچنین نیاز بدن دام متعادل سازی شده تا مواد مغذی در هر مرحله ای از رشد تامین گردد و دام بتواند به طور اصولی استعداد رشد خود را بروز دهد و به خوبی رشد نماید.

جیره بره پرواری دکتر نوریان 30 راسی

مراحل مختلف پرورش بره های پرواری

همان طور که می دانید نیاز دام از جمله بره های پرواری به مواد مغذی در هر مرحله ای از رشد متفاوت است. و دامدار برای این که بتواند از این حرفه به خوبی کسب درآمد نماید بایستی این نیازها را شناسایی و به شیوه ای کاملا اصولی در اختیار دام قرار دهد. تغذیه یکی از عوامل کلیدی در رشد دام به حساب می آید و اگر به خوبی تنظیم شده باشد می تواند تامین کننده نیاز بدن به مواد مغذی باشد. جیره بایستی بر اساس مراحل رشد متعادل گردد چرا که نیاز بدن در هر مرحله فرق دارد، به عنوان مثال در مراحل ابتدایی رشد و زمانی که بره وزن پایینی دارد معمولا میزان پروتئین در مقایسه با دوره های پایانی بیشتر در نظر گرفته می شود. این امر موجب می گردد تا دام از نظر اسکلت بندی و تشکیل عظلات وضعیت مناسب تری پیدا نماید.

بر همین اساس، در این فایل از جیره بره پرواری 30 راسی، دو مرحله رشد و پایانی در نظر گرفته شده است که در هر کدام نیاز به مواد مغذی همچون پروتئین، انرژی، مواد معدنی و ویتامینی فرق می کند.  

مواد خوراکی تشکیل دهنده جیره بره پرواری 30 راسی

جیره ای که برای بره های پرواری 30 راسی در نظر گرفته شده شامل دو بخش کنسانتره و علوفه می باشد:

  1. کنسانتره: کنسانتره در واقع اصلی ترین بخش جیره بره پرواری را تشکیل می دهد و از آنجایی که هدف از پرورش دام پرواری، تولید گوشت در کمترین زمان ممکن است، چگونه تنظیم شدن این بخش از خوراک دام نیز بسیار حائز اهمیت است و می تواند به طور مستقیم بر روی میزان کسب درآمد دامدار تاثیر بگذارد. کنسانتره معمولا از مواد دانه ای همچون جو، ذرت و ... تشکیل شده است تا به خوبی تامین کننده ریز مغذی های دام باشد.

همان طور که اشاره نمودیم جیره بایستی با توجه به مراحل رشد حیوان باشد. بدین ترتیب در فایل جیره بره پرواری 30 راسی، دو نمونه از کنسانتره پرواری در نظر گرفته شده که شامل کنسانتره دوره رشد و کنسانتره دوره پایانی می باشد. از کنسانتره مختص دوره رشد برای بره هایی با وزن 25، 30، 35 و 40 کیلوگرم و از کنسانتره پایانی نیز برای وزن های 40 کیلوگرم به بالا استفاده می گردد. اقلام خوراکی مورد استفاده در کنسانتره دوره رشد و پایانی شامل ذرت، جو، سبوس گندم، کنجاله سویا و مکمل های ویتامینی و مواد معدنی با درصدهای مختلف است تا بتوانند نیاز دام به انرژی، پروتئین و سایر ریز مغذی را به بهترین شکل ممکن تامین نمایند.

  1. مواد خشبی

در کنار کنسانتره پرواری بایستی از مواد خشبی نیز استفاده نمود. این مواد می تواند موجب سلامتی و عملکرد هر چه بهتر دستگاه گوارش در دام گردد. مواد خشبی مورد استفاده در جیره بره پرواری 30 راسی شامل یونجه و کاه گندم با درصدهای مختلف است.

 

*** این جیره برای30 راس بره پرواری در با وزن های 25، 30، 35، 40، 45 و 50 کیلوگرم بر پایه کنسانتره پرواری و علوفه  و در سال 1401 نوشته شده است.

 

طرح توجیهی پرواربندی بره 50 راسی نگارش سال 1401 | صفر تا صد پرواربندی بره

 

 

دانلود طرح توجیهی پرواربندی بره 1000 راسی نگارش سال 1401  

نویسنده

سمیه ملکی
قیمت:   50000تومان

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران

دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه