تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه داروسازی | هزینه راه اندازی خط تولید دارو

طرح توجیهی داروسازی ( پیش ماده دی اتیل آمینو  )


در دنیای پزشکی برای درمان نمودن بیماری‌ها از روش‌های مختلفی همچون دارو و جراحی استفاده می‌شود که در این بین دارو درمانی از رایج‌ترین روش‌ها در سرتاسر دنیاست. این ارتباط بین مردم و بیماری موجب شده تا صنعت داروسازی یکی از فعال‌ترین صنایع حال حاضر باشد. سرانه مصرف دارو در کشورمان بسیار بالا است و این امر موجب شده تا بخشی از داروهای مورد نیاز از سایر کشورها وارد شود.

حال اگر توان تولیدی را با راه اندازی واحدهای متعدد داروسازی افزایش دهیم دیگر نیازی به وارد نمودن دارو از آن سوی مرزهای کشور نخواهیم بود. طرح توجیهی داروسازی موجب اشتغالزایی و جلوگیری از خروج ارز می‌گردد از این رو پیاده سازی آن می‌تواند منفعت اقتصادی برای جامعه به همراه داشته باشد.

 

طرح توجیهی داروسازی


طرح توجیهی مکمل دارویی
صنعت داروسازی از دسته صنایع آینده محور است و پس از صنعت نفت و پتروشیمی توانسته جایگاه دوم سودآورترین صنایع را در دنیا به خود اختصاص بدهد. کشور ما هم از پتانسیل بالایی برای پیشرفت برخوردار است طوری که در سال‌های اخیر توانسته به دستاوردهای مهمی دست پیدا کند.

در کشورمان شرکت‌های داروسازی زیادی وجود دارد که سال‌هاست در زمینه تولید دارو فعال هستند و هم اکنون حدود 97 درصد از نیاز دارویی از طریق همین شرکت‌ها تامین می‌گردد. تنوع و حجم مصرف دارو موجب شده تا طرح توجیهی مکمل دارویی برای عده‌ای از جذابیت سرمایه گذاری برخوردار باشد.

بخشی از داروی مورد نیاز به صورت واردات تامین می‌گردد که حمایت نمودن از شرکت‌های تولیدی می‌تواند به قطع واردات کمک نماید. همچنین تاثیر بسزایی در رشد صادرات به کشورهای همسایه خواهد گذاشت. با توجه به نقش این صنعت در ارزآوری، طرح توجیهی مکمل دارویی از دیدگاه اقتصادی توجیه پذیر خواهد بود. راه اندازی کارخانه داروسازی علاوه بر این که می‌تواند تامین کننده نیاز دارویی جامعه باشد و کشور را از واردات بی‌نیاز نماید با سودآوری کلان برای صاحبان کارخانه نیز همراه خواهد بود.


مجوز راه اندازی کارخانه داروسازی
شرکت‌های صنایع دارویی در مقیاس‌های صنعتی اقدام به تولید دارو می‌کنند. تولید دارو در این شرکت‌ها به صورت جامد، مایع، اسپری و پماد است. اما برای احداث و راه اندازی کارخانه داروسازی نیاز به اخذ مجوز می‌باشد. تمام مراحل مربوط به اخذ مجوز اعم از انتخاب زمین مناسب، اجرای تاسیسات، انتخاب ماشین آلات و ... با رعایت استانداردها و با توجه به ضوابط معاونت غذا و دارو اعتبار سنجی می‌گردد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین سازمان غذا و دارو از مراجع صدور پروانه تاسیس و بهره‌برداری کارخانه داروسازی هستند. به هر حال متقاضی بایستی مجوز لازم را دریافت کند در غیر این صورت در هر مرحله از راه اندازی با چالش‌هایی مواجه خواهد شد.

طرح توجیهی داروسازی


هزینه راه اندازی خط تولید دارو
خط تولیدی دارو، مانند هر شغل تولیدی دیگر مستلزم رعایت استانداردها و قوانین موجود است و چنانچه در این زمینه تخصص کافی ندارید و اطلاعات شما برای راه اندازی چندان مفید نیست پیشنهاد می‌کنیم که حتما از یک مشاور کمک بگیرید در غیر این صورت هم هزینه و هم زمان خود را از دست خواهید داد. راه اندازی خط تولید دارو به هزینه نسبتا بالایی نیاز دارد چرا که در این امر استانداردهای زیادی باید در نظر گرفته شود که همگی مستلزم استفاده از دستگاه‌های مدرن و پیشرفته می‌باشند.

هزینه‌های راه اندازی با توجه به زمینه کاری نیز متغیر است. اما به طور کلی بیشتر این هزینه‌ها صرف طراحی خط تولید می‌گردد. در طراحی با توجه به مد نظر قرار دادن ضوابط و استانداردها بایستی از به روز‌ترین دستگاه‌ها هم استفاده شود.


بایدها و نبایدهای راه اندازی خط تولید دارو
باید بگوییم که راه اندازی شرکت داروسازی کار ساده‌ای نیست و هر کسی از پس آن برنمی‌آید چرا که هم به تخصص و اطلاعات زیاد نیاز دارد و هم باید سرمایه کلانی را به آن اختصاص داد. معمولا اجرای طرح داروسازی با توجه به شرایط و همچنین محصول تولیدی انجام می‌گیرد.

از این رو تجهیزات و تاسیسات به کار رفته هم بایستی از همپوشانی لازم با نوع طرح برخودار باشند. در پیاده سازی این قبیل از طرح‌ها بایستی نهایت دقت را به عمل آورد و تمام جوانب طرح را از بعد اقتصادی و فنی مورد بررسی و ارزیابی قرار داد تا شرایطی بهینه برای تولید انواع دارو فراهم گردد.

رعایت نکردن حتی یک مورد جزیی می‌تواند دریافت مجوز را با مشکل مواجه نماید. با به کارگیری از نیروهای متخصص و استفاده از دستگاه‌های پیشرفته حتی می‌توان به تولید داروهای کمیاب دست پیدا کرد. کشور ما برای پیشرفت در صنعت داروسازی و خود اکتفایی در این صنعت به وجود شرکت‌هایی با قابلیت تولید بالا بسیار وابسته است.

 

فهرست مطالب موجود در طرح توجیهی داروسازی سال 1400 :


برآورد زمین  یا مکان مناسب طرح  داروسازی
برآورد محوطه سازی های لازم
برآورد هزینه ساخت و ساز
طرح  داروسازی
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل

برآورد تجهیزات لازم برای احداث
کارخانه داروسازی
برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی

برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل
 برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه
برآورد هزینه تولید سالیانه

برآورد قیمت تمام شده
قیمت فروش غذاها
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

 

خلاصه گزارش

1-عنوان فعاليت:

پیش ماده دی اتیل آمینو

2-ظرفيت :

240 تن در سال

3-مجري طرح:

 

4-محل اجرا :

..............

5-اشتغال طرح :

20نفر

6-سرمايه ثابت طرح :

146432.37میلیون ریال معادل چهارده میلیارد و ششصد و چهل و سه میلیون و دویست و سی و هفت هزارتومان

7-سرمايه در گردش :

32046.21میلیون ریال معادل سه میلیارد و دویست و چهار میلیون و ششصد و بیست و یک هزارتومان

8-سرمايه گذاري کل طرح :

178478.58میلیون ریال معادل هفده میلیارد و هشتصد و چهل و هفت میلیون و هشتصد و پنجاه و هشت هزارتومان

9-ميزان زمين طرح :

5000متر مربع

10-ميزان زمين بنا :

3000متر

11-ميزان تسهيلات مورد نياز :

142782.87میلیون ریال معادل چهارده میلیارد و دویست و هفتاد و هشت میلیون و دویست و هشتاد و هفت هزارتومان

12-نوع تسهيلات :

وام 5 ساله

13-نقطه سربه سر :

41.32%

14-مدت برگشت سرمايه :

5سال

15-نرخ بازدهي سرمايه :

18.18%

16-تورم :

30%

17-نرخ تنزیل :

%25

 

 

طرح آپدیت سال 1400 و دارای فایل  pdf + word است.
مطالب فهرست شده در بالا در طرح کامل آورده شده است.

 

نویسنده

سمیه ملکی
قیمت:   55000تومان

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران

دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه