طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا 97- طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا pdf - word نگارش سال 97
جدید ترین ها
logo-samandehi
 

طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا 97- طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا pdf - word نگارش سال 97

طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا 97- طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا pdf - word نگارش سال 97

سود حاصل از پرورش ماهی قزل آلا  - پرورش ماهیان، سرمایه‌گذاری با سود فراوان
 
شاید همیشه برایتان سؤال بوده باشد که چرا پرورش ماهی در ایران جزو مشاغل پردرآمد به حساب می‌آید؟ یکی از دلایل موجود، کمبود منابع آبی و کمبود میزان دسترسی به آب است. از دلایل دیگر می‌توان به نیاز اکثریت جامعه به مصرف مواد پروتئینی سالم است.
عوامل مختلفی در راه‌اندازی یک مرکز پرورش ماهی وجود دارد. از جمله این عوامل می‌توان به میزان دما و غلظت شوری آب اشاره کرد. دمای استاندارد برای ماهی‌های قزل‌آلا معمولاً بین 12 درجه تا 18 درجه سانتی گراد می‌باشد و غلظت شوری مناسب آب، حدود 10 پی پی تی است با توجه به رشد کنونی جمعیت، تولید هر چه بیشتر پروتئین حیوانی از اهمیت زیادی برخوردار است، بنابراین کشت آبزیان، یکی از مؤثرترین راه‌ها برای تولید پروتئین شناخته‌شده است.


پرورش ماهی قزل آلا

  آخرین ویرایش طرح مربوط به سال 1397 است.
این طرح برای استخر پرورش ماهی با ظرفیت 10 تن نوشته شده است
لینک خرید طرح در ادامه

 

امکانات و سرمایه های لازم برای پرورش ماهی قزل آلا ( ابعاد استخر پرورش ماهی قزل آلا )
 یکی از مهم‌ترین موضوعات در رابطه با پرورش ماهی، انتخاب مکان مناسب جهت پرورش ماهی است. با توجه به این که ماهیان جزو موجوداتی هستند که به فضای زیادی جهت پرورش نیاز ندارند و می‌توانند در محیط‌ های کوچک نیز به پرورش آن‌ها پرداخت, گفته می‌شود در حوض صد متری نیز می‌توان شروع به پرورش ماهی کرد اما باید توجه داشته باشید که با رشد ماهی‌ها نیاز به استخرهای بزرگ‌تر خواهید داشت.

درحالت عادی، یک زمین استاندارد برای شروع کار پرورش ماهی ، حدود 2000 مترمربع است. روش تولید ماهی‌ها معمولاً لایه‌ای است. به این معنی که پس از یک دوره رشد، آن‌ها را غربالگری کرده و بر اساس اندازه جدا می‌کنند و در استخرهای مخصوص به خود قرار می‌دهند.


https://newbp.ir/Files/13970212636608841547272333.jpg

سود پرورش ماهی قزل آلا
مقدار سود یک کسب و کار جدید همیشه جزو مهم‌ترین دغدغه‌های کارفرمایان است. درباره پرورش ماهی قزل‌آلا با توجه به سابقه افراد باتجربه، می‌توان گفت که سود خالص حاصل از راه‌اندازی یک مرکز پرورش ماهی مناسب، بین 50 میلیون تومان تا 500 میلیون تومان است و با افزایش پرورش و توسعه کار، این مبلغ بالطبع افزایش خواهد یافت.

نحوه ساخت استخر پرورش ماهی قزل آلا
* انواع استخرهای پرورش ماهی و عمق استاندارد آن‌ها
 از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مسائل در پرورش ماهیان تهیه استخرهای مناسب برای پرورش ماهیان است. این استخرها باید دارای کیفیت مناسبی باشند تا روند پرورش و رشد ماهی‌ها با مشکل مواجه نشود.


سود پرورش ماهی قزل آلا
 
معمولاً در مراکز پرورش ماهی به طور معمول از سه نوع استخر استفاده می‌شود:
1.    استخرهایی نگهداری و پرورش بچه ماهی‌های 1 تا 3 گرمی
2.    استخرهایی برای نگهداری ماهیان پیش پرواری
3.    استخرهایی برای ماهیان پرواری

عمق استاندارد استخرهایی که برای ماهیان پرواری استفاده می‌شود، معمولاً بین 8/1 متر تا عمق 4/2 متر است. مقدار فضا برای پرورش ماهی در یک مترمربع، بین 40 تا 60 ماهی است. هر استخر به یک پمپ هوادهی مجزا نیاز دارد و به طور کلی هزینه تهیه پمپ‌های هوادهی حدود 17 میلیون تومان است. البته همان‌طوری که توضیح داده شد، در مقیاس کوچک‌تر با سرمایه‌گذاری محدود می‌توان کار را شروع کرد و در فرایند تولید در هر مرحله آن را توسعه داد؛ بنابراین می‌توان با حداقل سرمایه، 150 میلیون تومان کار را شروع کرد و با 200 الی 300 میلیون تومان آن را گسترش و توسعه داد. البته پیداست که قیمت زمین برای سرمایه‌گذاری در مناطق مختلف، حتی در شهرهای مختلف، متفاوت است و این مبالغ با توجه به این فاکتور می‌تواند تغییر یابد.

سرعت جریان آب درون استخرها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر سرعت جریان آب کم باشد، تخمک‌ها و بچه ماهی‌ها به خطر می‌افتند و اگر سرعت جریان آب زیاد باشد، ماهی‌ها انرژی‌شان را صرف مقابله با جهت آب می‌کنند و روند رشد با کندی مواجه می‌شود.


  آخرین ویرایش طرح مربوط به سال 1397 است.

استخرها پرورش ماهی
طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا با ظرفیت 10 تن
لینک خرید طرح در ادامه
ظرفیت تولید ماهی قزل آلا در سال
میزان تولید سالانه تا حد زیادی بستگی به نژاد ماهی‌ها دارد. برای مثال اگر نژاد بچه ماهی‌ها ایرانی باشد، تولید در سال تا سقف 30 تن پیش می‌رود و اگر بچه ماهی‌ها از نژاد فرانسوی باشند، تولید سالیانه تا سقف 70 تن ماهی پیش خواهد رفت.

* دانشجویان دانشگاه آزاد اهواز به مقایسه میزان تولید ماهی با دو روش یکبار کشت و دو بار کشت در سال پرداختند. نتیجه تحقیقات به این شرح بود که میزان تولیدات با روش دو بار برداشت در سال 7/9 درصد بیشتر از میزان تولید حاصل از روش یک‌بار کشت در سال است. با فرض داشتن یک هکتار محیط پرورش ماهی، میانگین تولیدات در یک سال با روش دو بار برداشت برابر با 7000 کیلوگرم است و برای روش دو بار کشت، میانگین تولید در یک سال برابر با 6500 کیلوگرم است.

 محاسن و معایب پرورش ماهی
 
پرورش ماهی نیز مانند تمام شغل‌ها دارای محاسن و معایبی است که به بررسی هرکدام از آن‌ها می‌پردازیم. ابتدا با تشریح مزایای پرورش ماهی شروع می‌کنیم. ماهی‌ها در حالت طبیعی درون محیط غذایی غوطه‌ور هستند و به همین علت، به‌راحتی به غذای موردنیازشان دسترسی دارند. از نظر بیولوژیکی، میزان جذب بدن از تغذیه انواع ماهی، بالاتر از 90 درصد است و این میزان بسیار بیشتر از درصد جذب بدن از تغذیه گوشت‌های دیگر است. چگالی بدن ماهی، تقریباً با چگالی آب برابر است و این موجب می‌شود که ماهی در آب غوطه‌ور بماند و به همین دلیل انرژی کمتری برای حرکت خود مصرف می‌کند و درنتیجه، رشد سریع‌تری دارد. گوشت ماهی از لحاظ ویتامین‌ها و مواد معدنی بسیار غنی می‌باشد و جذب بهتری دارد.

مطالعه گزارش با کارآفرینی که توانسته درآمد میلیونی با پرورش ماهی بدست آورد

درآمد ۸میلیونی در ماه با سرمایه ۳میلیونیریسک پرورش ماهی قزل آلا
حال به بررسی معایب پرورش ماهی می‌پردازیم:
از معایب این کار می‌توان به امکان آلوده شدن ماهی‌ها به‌ انواع  بیماری باشد به این صورت که اگر در طول رودخانه چندین پرورش ماهی وجود داشته باشد امکان آلوده شدن ماهی ها پایین دست 100 درصد است و این خطر ممکن است صدمات جدی را به مرکز پرورشی وارد کند. همچنین می‌توان به نیاز به تعویض مداوم آب در استخرهای پرورش ماهی اشاره کرد که این کار باید به‌صورت مکرر انجام گیرد تا آب تازه وارد استخر شود.
اگر چه در سیستم های پرورش ماهی به صورت بسته یا با آب چاه این مشکل وجود ندارد ،اما این سیستم ها هم محاسن و معایب خود را دارند که از بحث امروز ما خارج است.
زیرا این طرح مربوط به سیستم مستطیلی پرورش ماهی روی رودخانه است
پرورش ماهی قزل آلا
میزان غذای ماهی قزل آلا

معمولاً نحوه محاسبه غذای روزانه ماهی قزل آلا از بیشترین هزینه در رابطه با مدیریت یک مرکز پرورش ماهی است .
به طوری که گفته می‌شود بیش از شصت درصد سرمایه و هزینه‌ها را دربر می‌گیرد و نهادهای پرورش ماهی باید توجه ویژه‌ای نسبت به این قسمت داشته باشند. همچنین باید توجه داشت که میزان متابولیسم بدن ماهی به مقدار زیادی وابسته به دمای آب است. هر چه دمای آب بالاتر باشد، جذب و دفع مواد غذایی در بدن ماهیان با سرعت بیشتری انجام می‌گیرد و همچنین سرعت تنفس آن‌ها نیز افزایش می‌یابد.
میزان جیره غذایی ماهی ها مطابق جدول تغذیه قابل تخمین است اما این کار بیشتر به تجربه فرد بستگی دارد
به این دلیل که ماهی ها در حال رشد هستند و تخمین این موضوع که در هر حوضچه تقریبا چند ماهی وجود دارد و ماهی ها در چه سنی هستند همه باید در میزان جیره غذایی محاسبه شود و به صورت دوره ای متفاوت است.
این کلیپ را از دست ندهید
توضیحات یک پرورش دهنده ماهیان سردابی
عرضه و بازاریابی
 لازم به یادآوری است که برای احداث یک مجتمع تولیدی باید به مسائل قانونی نیز توجه داشت از جمله اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح که می‌توان به اداره آب‌های زیرزمینی، منابع طبیعی، بهداشت و محیط‌زیست و... اشاره نمود. بازاریابی و جذب مشتریان با شیوه‌های مختلف از جمله تبلیغات وسیع در شبکه‌های مجازی، همکاری با مراکز صنایع غذایی و بسته‌بندی و ارائه محصول از تولید به مصرف بدون واسطه می‌تواند مؤثر واقع باشد.

فروش ماهی قزل آلا
امروزه در برخی از مجتمع‌های تولیدی برای جذب مشتری، ماهی به‌صورت زنده صید می‌شود و به‌ صورت پاک شده ارائه می‌گردد. حتی در کنار برخی از این مراکز، رستوران طبخ ماهی باکیفیت‌های مختلف احداث‌ شده است که این امر نیز می‌تواند به فروش و عرضه محصولات رونق بیشتری بخشد.
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره پرورش ماهی و فروش و هر نوع اطلاعاتی در این زمینه میتوانید به سایت سازمان شیلات ایران مراجعه کنید


طرح بسیار کامل است و همه مطالبی که در بالا گفته شد در طرح آپدیت سال 97  است .

طرح توجيهي باشگاه بدنسازی 96 فایل ورد*** توجه : این طرح توسط شرکت الماس طرح البرز تهیه و نگارش شده است و هر گونه کپی برداری از طرح و مطالب سایت حرام و غیر قانونی است و پیگرد قانونی دارد.
 شناسنامه طرح
1-عنوان فعاليت: پرورش ماهی قزل آلا
2-ظرفيت : 10 تن
3-مجري طرح: -
4-محل اجرا : -
5-اشتغال طرح : 2نفر
6-سرمايه ثابت طرح : 2474.67میلیون ریال-247 میلیون تومان
7-سرمايه گذاري کل طرح : 2668.37میلیون ریال-266 میلیون تومان
8-ميزان زمين طرح : 1000متر مربع
9-ميزان زمين بنا : 692متر
10-ميزان تسهيلات مورد نياز : 2134.69میلیون ریال-213 میلیون تومان
11-نوع تسهيلات : وام 6 درصد
12-نقطه سربه سر توليد : 58.24%
13-مدت برگشت سرمايه : 4سال
14-نرخ بازدهي سرمايه : 20%
 

لینک خرید طرح در ادامه
*****توجه نمایید:
طرح هیچ گونه توضیحات متنی ندارد و فقط دارای 18 صفحه محاسبات مالی انجام پروژه شامل موارد زیر است


محل اجرای طرح
مشخصات متقاضیان
نوع فعالیت و محصولات تولیدی :
زمین مورد نیاز برای احداث دامداری
مشخصات متقاضیان
نوع فعالیت یا محصولات تولیدی :
ساختمان سازی

ماشین آلات و تجهیزات (مشخصات فنی آنها )

تاسیسات عمومی و تجهیزات با مشخصات فنی
وسایل حمل و نقل
محاسبه نقطه سر به سر
درصد فروش در نقطه سربه سر
محوطه سازی
سود و زیان ویژه )سود)
ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن:
مواد اولیه و بسته بندی
آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی
 برآورد هزینه ثابت
هزینه های سرمایه ای
هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
نحوه سرمایه گذاری کل
برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه :
هزینه تولید سالیانه
قیمت تمام شده
قیمت فروش
محاسبه نقطه سر به سر
درصد فروش در نقطه سربه سر
سود و زیان ویژه
ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن:
سرمایه ثابت سرانه
کل سرمایه گذاری سرانه
نرخ بازدهی سرمایه
دوره برگشت سرمایه


ویدیو بزرگترین مزرعه پرورش ماهی قزل آلا در الشتر

 


 
 
*** توجه : این طرح توسط شرکت الماس طرح البرز تهیه و نگارش شده است و هر گونه کپی برداری از طرح و مطالب سایت حرام و غیر قانونی است و پیگرد قانونی دارد.
 
خرید آنلاین
ارسال شده توسط سمیه ملکی درتاریخ  1397/09/29 

12-20-2018 12:48:31 AM


فرمت : ورد قابل ویرایش + پی دی اف
تعداد صفحات :25 صفحه
حجم فايل:
  ارسال ديدگاه    |نظر3
     |  تعداد دفعات بازديد
     |  تعداد دفعات دانلود

قيمت : 22000تومان
                 

از این طرح می‌توانید برای موارد مهمی نظیر:

1-    اخذ وام
2-    گرفتن جواز تأسیس
3-    برای گرفتن زمین از منابع طبیعی
4-    برای مطالعه مالی انجام صفرتا صد پروژه
5-    برای پی بردن به میزان درصد سود و تعداد سال بازگشت میزان سرمایه
6-    برای آشنایی با تجهیزات و وسایل وساختمان ها و قیمت دقیق تجهیزات
7-    جهت استفاده‌های دانشجویی و ارائه به دانشگاه
8-    و موارد دیگر

سفارش انواع طرح با کامفار،طرح های توسعه و طرح های کوچک و زود بازده

پشتیبانی 09369714614