تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

طرح توجیهی گلخانه 3000 متری صیفی جات | درامد گلخانه 3000 متری 1401

طرح توجیهی گلخانه 3000 متری صیفی جات  | درامد گلخانه 3000 متری
پتانسیل بازار و فرصت های سرمایه گذاری فناوری پیشرفته فرصت سرمایه گذاری در بخش گلخانه برای تولید سبزیجات , گل ها و صیفی جات گلخانه ای را فراهم می کند.
گلخانه یا خانه سبز به فضای محدودی اشاره دارد که می تواند شرایط مناسب محیطی را برای رشد گیاهان در مناطق مختلف در فصول مختلف سال ایجاد کند.

نام محصولات محاسبه شده در طرح:
خیار گلخانه ای
کوجه فرنگی
فلفل دلمه ای رنگی
فلفل قلمی
بادمجان

 

طبق این تعریف ، از جمله عملکرد گلخانه ، ارائه شرایط لازم برای رشد یک محصول خاص است. گلخانه ها بسته به نوع مصالح ساختمانی در آنها  استفاده می شود , به انواع ثابت و متحرک تقسیم می شوند. گلخانه های ثابت گلخانه هایی هستند که در آن مصالح ساختمانی مورد استفاده از مواد پایدار و بادوام هستند. بنابراین آنها باید سالها استفاده شوند.

 

طرح توجیهی گلخانه صیفی جات 3000 متری

یک گلخانه ساختاری با دیوارها و سقف هایی است که عمدتا از مواد شفاف مانند شیشه  یا پلاستیک ساخته شده است ، که در محیط گلخانه گیاهانی که نیاز به شرایط آب و هوایی تنظیم شده دارند رشد می کنند.
اندازه این سازه ها از اندازه های کوچک تا ساختمانهای با اندازه صنعتی متغیر است. فضای داخلی یک گلخانه در معرض نور خورشید به طور قابل توجهی گرمتر از دمای خارجی می شود و محصولاتی که در گلخانه کشت می شوند از هوای سرد  بیرون محافظت می شوند.

بسیاری از گلخانه های شیشه ای تجاری که د اندازه های بالا ایجاد می شوند و به فناوری های جدید مجهز هستند برای کاشت سبزیجات ، گل ها یا میوه ها  مورد استفاده قرار می گیرند.


گلخانه های شیشه ای دارای تجهیزاتی از جمله سیستم کنترل دما ، گرمایش ، سرمایش و روشنایی است و ممکن است توسط یک کامپیوتر کنترل شود تا شرایط رشد گیاه را بهینه کند.
سپس از تکنیک های مختلف برای ارزیابی درجات بهینه و نسبت کنترلی دمای داخل  گلخانه ها ، مانند دمای هوا ، رطوبت نسبی و کسری فشار بخار استفاده می شود.

 

طرح توجیهی گلخانه هیدروپونیک صیفی جات

شرایط محیطی گلخانه ها:
هر گیاه از نظر شدت نور ، دمای روزانه ، دمای شب ، رطوبت نسبی هوا و رطوبت خاک به شرایط خاص نیاز دارد تا رشد بهینه داشته باشد.
برای تولید تجاری گیاهان با کیفیت بالا و در تمام طول سال ، شرایط بهینه محیطی باید توسط عوامل آسیب زا مانند باد ، طوفان های ویرانگر ، سرما و یخبندان و غیره کنترل شود.
محیط کنترل شده و به دلیل افزایش نیازهای بازار ، چه از نظر تولید گل و هم گیاهان زینتی و از نظر سبزیجات و خارج از فصل ، این روش تولید به یکی از سودآورترین بخش های کشاورزی امروزه تبدیل شده است ، که البته نیاز به بسیاری از سرمایه گذاری های اولیه برای احداث یک گلخانه دارد.

با توجه به سرمایه گذاری عالی در این زمینه ، عدم مدیریت مناسب در ساخت گلخانه ، انتخاب مکان ، نوع گلخانه و پوشش آن منجر به عدم بهره وری مناسب سرمایه و امکانات خواهد شد.

طرح توجیهی گلخانه 3000 متری


معرفی تقسیمات گلخانه ها بر اساس نوع آن
گلخانه ها از نظر نوع و نوع ساختار به شرح زیر انواع مختلفی دارند:

تقسیم بر اساس نوع تولید
:: گلخانه های سبزیجات شامل محصولاتی مانند گوجه فرنگی ، توت فرنگی ، فلفل  , فلفل دلمه ای، بادمجان ، طالبی ، سبزیجات و غیره است.

:: گلخانه ها گل و گیاهان زینتی تولید می کنند تا انواع گلهای  شاخه بریده شده (گل رز - گربرا - گلیول - داوودی) و گلهای آپارتمانی تولید کنند.

:: سالن های گلخانه ای  پرورش قارچ , قارچ دکمه ای و قارچ صدفی تولید می کنند.

 

گلخانه های فلزی یا مدرن

اسکلت این گلخانه ها از فلز ساخته شده است که معمولاً با پلاستیک های ضد اشعه ماوراء بنفش پوشیده شده و دارای سیستم گرمایشی و تهویه مناسب است. ارتفاع این گلخانه ها بیش از 4.5 متر است و به دلیل شرایط مناسب رشد گیاه در این ساختار ، عملکرد در واحد واحد بالاتر از گلخانه هایی با اسکلت چوبی است.

اتصال قطعات در گلخانه های فلزی با پیچ یا استفاده از جوش است. هزینه واحد گلخانه قابل حمل 15-20 ٪ بیشتر از سیستم جوش است ، اما نصب آن آسان تر است و تغییر در ساختار آسان تر است.

 

پوشش گلخانه ها
شیشه
گلخانه های شیشه ای یکی از پر هزینه ترین انواع گلخانه های صنعتی است. نیاز به یک اسکلت فلزی و همچنین استفاده از پوشش های شیشه ای و همچنین مصرف زیاد سوخت در این گلخانه ها باعث افزایش قیمت این گلخانه ها در مقایسه با پلاستیک و پلی کربنات شده است. مزایای این گلخانه ها توانایی بالایی برای عبور از گرمای نور و خورشید است که در مناطق سرد و کم نور بسیار کارآمد هستند.
گلخانه های شیشه ای همچنین در مقایسه با سایر انواع گلخانه ها ، بالاترین طول عمر را دارند که همچنین بالاتر از سایر انواع گلخانه ها است.

 

 پوشش پلی کربنات
یکی از مزایای پوشش پلی کربنات به جای شیشه ، هزینه کمتر و وزن سبک تر است. همچنین ، مقاومت بالای آن در برابر پلاستیک منجر به افزایش تقاضای آن به عنوان پوشش در صنعت گلخانه شده است.
 پوشش پلی کربنات اغلب در صورت نیاز مشتری ، قسمت های جلو ، عقب و نیم دایره ای از طرف یا طرفین و سقف گلخانه را در بر می گیرد.
ورق های پلی کربنات جایگزین خوبی برای شیشه و صرفه جویی در مصرف انرژی است. به طوری که در تابستان آنها از ورود گرما جلوگیری می کنند و در زمستان از خروج و هدر رفتن گرما در داخل جلوگیری می کنند.

 

درامد گلخانه 3000 متری
اگر می خواهید یک گلخانه راه اندازی کنید حتما کنجکاو هستید که گلخانه شما چقدر درآمد دارد؟

با توجه به  روند افزایشی مصرف گیاهان تازه و سبزیجاتی که به صورت محلی تولید می شوند، این  پیش بینی می شود که به مرور سود کار افزایش خواهد یافت. بنابراین، اگر شما یک گلخانه‌دار کوچک هستید، می‌توانید از این تقاضای فزاینده استفاده کنید.


یک کسب و کار گلخانه ای کوچک چقدر درآمد دارد؟
اگر شما به کار پرورش گل و گیاه علاقه مند هستید می توانید اشتیاق خود به باغبانی را به عنوان یک سرگرمی درآمدزا در نظر بگیرید.
 چه اهل شهریا حومه شهر و روستا باشید، یک چیز مسلم است و آن این است که در گلخانه ها سود وجود دارد. فقط  کافی است که محصول مناسب و پر تقاضای منطقه را شناسایی کرده و در صور داشتن شرایط و سرمایه برای راه اندازی گلخانه درآمد زایی خود را شروع کنید.


درآمد در یک گلخانه کوچک

یکی از مهم ترین مراحل در کسب درآمد از گلخانه، انتخاب محصول است. اگر شروع می کنید، بهتر است با محصولاتی شروع کنید که می توانند در محیط های گلخانه ای رشد کنند.

در این بخش متوجه خواهید شد که یک کسب و کار گلخانه ای کوچک با توجه به محصولات تولید شده چقدر سود می کند. اینها برخی از محصولات سودآوری هستند که می توانید آنها را پرورش دهید.

گلخانه سبزی و صیفی

 
کاهو
این گیاه برای یک گلخانه کوچک بسیارمناسب است زیرا رشد آن آسان است و می تواند در یک فضای محدود بسیار پربار باشد. همچنین از آنجایی که این محصول به آفات و بیماری ها مقاوم است، می توانید محصولات با کیفیت بالایی تولید کنید. عملکرد مزرعه کاهو بر اساس نوع و نحوه رشد آن متفاوت است.


فلفل

فلفل دلمه ای رسیده یک انتخاب محبوب برای محصولات گلخانه ای است زیرا پایدارتر و ارگانیک تر است.

خیار گلخانه ای
خیار گلخانه ای همانند گوجه فرنگی می تواند به طور مداوم میوه هایی  در طول سال به شما بدهد و برای کاشت در گلخانه ایده آل است  .

 

گوجه فرنگی ها
رشد گوجه فرنگی آسان است. گوجه فرنگی رایج ترین محصول گلخانه ای است .  از آنجایی که گلخانه دمای بهتری را فراهم می کند، به دست آوردن عملکرد خوب و محصول بیشتر در گلخانه آسان تر است.

اگر گوجه‌فرنگی ارگانیک تولید می‌کنید، می‌توان آن را با قیمت بالاتری فروخت و در نتیجه  به درآمد بالاتری دست یابید.

طرح توجیهی گلخانه 1401

 

خلاصه طرح

1-عنوان فعاليت:

گلخانه صیفی جات 3000 متر

2-ظرفيت :

3000 متر

3-مجري طرح:

.......................

4-محل اجرا :

......................

5-اشتغال طرح :

4نفر

6-سرمايه ثابت طرح :

56581.41میلیون ریال معادل پنج میلیارد و ششصد و پنجاه و هشت میلیون و یکصد و چهل و یک هزارتومان

7-سرمايه در گردش :

2425.02میلیون ریال معادل دویست و چهل و دو میلیون و پانصد و دو هزارتومان

8-سرمايه گذاري کل طرح :

59006.44میلیون ریال معادل پنج میلیارد و نهصد میلیون و ششصد و چهل و چهار هزارتومان

9-ميزان زمين طرح :

5000متر مربع

10-ميزان زمين بنا :

5419متر

11-ميزان تسهيلات مورد نياز :

47205.15میلیون ریال معادل چهار میلیارد و هفتصد و بیست میلیون و پانصد و پانزده هزارتومان

12-نوع تسهيلات :

وام 5 ساله

13-نقطه سربه سر :

42.14%

14-مدت برگشت سرمايه :

5سال

15-نرخ بازدهي سرمايه :

25.31%

16-تورم :

40%

17-نرخ تنزیل :

22%

 
طرح توجیهی احداث گلخانه 3000 متری صیفی جات

فهرست مطالب موجود در طرح توجیهی گلخانه صیفی جات 3000 متری نگارش سال 1401 :

برآورد زمین برای احداث گلخانه صیفی جات به روش هیدروپونیک
برآورد محوطه سازی
برآورد هزینه ساخت و ساز و یا تعمیر ساختمان ها
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل


برآورد مواد اولیه گلخانه صیفی جات
برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی

برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل برای احداث گلخانه صیفی جات
برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه
برآورد هزینه تولید سالیانه
برآورد قیمت تمام شده
قیمت فروش
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن


 

  طرح بسیار کامل است و همه مطالبی که در بالا گفته شد در طرح آپدیت سال 1401 است.

 

 

طرح توجیهی گلخانه فلفل دلمه ای ۱۴۰۲ + word و pdf  
طرح توجیهی احداث گلخانه صیفی جات 1100 متری 1401  
طرح توجیهی گلخانه گلهای زینتی و درختچه های آپارتمانی (آپدیت زمستان 1400)  

 

نویسنده

سمیه ملکی
قیمت:   69000تومان

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران

دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه