تهیه طرح توجیهی ،از ضررهای هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می کند.هر ایده ای تا روی کاغذ ریز نشود قابلیت اجرا پیدا نمی کند

طرح توجیهی پرورش بز سانن 500 راسی pdf + doc سال 99

طرح توجیهی پرورش بز سانن : امروزه دامپروری یکی از مهمترین و پرسودترین صنایع بخش کشاورزی در کشورمان به حساب می آید که روز به روز به علاقه مندان این صنعت نیز افزوده می شود. پرورش بز آن هم از نوع داشتی به منظور تولید شیر به عنوان یکی از مهمترین شاخه های دامپروری،با استقبال بی نظیری از سوی دامداران و کارآفرینان همراه گردیده و دیگر به عنوان حرفه ای که در خانواده های روستایی برای امرار معاش به کارگرفته می شد تلقی نمی گردد؛ بلکه در مقایس های بزرگتر و صنتعی پرورش داده می شود. از آنجایی که هدف دامدار از این حرفه دستیابی به سود از طریق فروش هر چه بیشتر شیر است استفاده از نژادی مناسب می تواند وی را در این امر موفق نماید. بز سانن نیز یکی از نژادهای شیری ارزشمند است که از سوی دامداران سرتاسر دنیا از جمله ایران مورد توجه قرار گرفته است.

طرح توجیهی پرورش بز سانن


مزایای استفاده از طرح توجیهی بز شیری سانن
همان طور که اشاره کردیم این نژاد یکی از بهترین نژاد های حال حاضر برای پرورش و نگهداری به منظور دستیابی به بالاترین میزان تولید شیر روزانه است. نژاد های بومی کشورمان دوره شیردهی بسیار کوتاهی دارند و تولید شیر روزانه نیز بسیار اندک است به گونه ای که اگر بز ماده دارای بزغاله باشد مستقیم به مصرف بزغاله می رسد از این رو پرورش و نگهداری از آن برای فروش شیر از نظر اقتصادی توجه پذیر نمی باشد. این در حالیست که سانن روزانه می تواند بین 3 تا 8 کیلوگرم شیر تولید کند و طول دوره شیردهی آن نزدیک به یک سال است. به همین دلیل نگهداری آن می تواند برای یک دامدار کاملا به صرفه باشد.
شیر بز به دلیل این که از نظر ترکیبات شیمیایی، چربی، پروتئین و ... شباهت زیادی به شیر انسان دارد در مقایسه با شیر گاو جایگزین مناسب تری برای نوزدان است و به دلیل حساسیت کمتر، برای سالمندان توصیه می گردد، همچنین خواص بالای شیر بز عاملی شده تاافراد بسیاری آن را در سبد غذایی خود بگنجانند، این دلایل موجب بازار پسندی بالای این ماده غذایی در بین مصرف کنندگان شدهاست. از این رو یک پرورش دهنده با چالش عدم استقبال مواجه نخواهد شد و با خیال راحت می تواند محصول تولیدی خود را به فروش برساند. تولید فراورده های مختلف (ماست، پنیر، کشک و ...)، عدم نیاز به واردات، کمک به معیشت خانواده ها، اشتغال زایی جوانان و کمک به چرخیدن چرخ های اقتصادی کشور از دیگر مزایایی است که می توان به اجرای طرح پرورش بز شیری سانن اشاره نمود.


امکانات و شرایط مورد نیاز برای اجرای طرح پرورش بز سانن
بز سانن بومی کشور فرانسه است و با وجود این که خاستگاه آن آب و هوایی سرد و کوهستانی می باشد اما امروزه شاهد پرورش و نگهداری از این دام در سرتاسر دنیا با شرایط متنوع آب و هوایی هستیم که این خود سازگاری بالای بز سانن را نشانمی دهد. از مهمترین شرایط پرورش این دام توجه به دو عامل دما و همچنین رطوبت جایگاه و محیط است. محدوده دمایی که بز سانن قادر به تحمل آن می باشد 17- تا 27 درجه سانتی گراد با رطوبت حداقل 25 و حداکثر 75 درصد است. که اگر دام در محیطی بسته نگهداری شود به راحتی می توان این عوامل را با استفاده از سیستم سرمایشی، گرمایشی و تهویه کنترل نمود.
بزهای شیری سانن را می توان هم در جایگاه های بسته و کنترل شده پرورش داد و هم می توان آن ها را به مراتع برد. در هر صورت بایستی ساختمان و تاسیساتی مناسب برای آن ها در نظر گرفت. از آنجایی که این نوع از دام ها بایستی از هر گونه تنش و استرس به دور باشند جایگاه آن ها باید به گونه ای طراحی گردد که بتواند موجبات آسایش و آرامش دام را فراهم نماید. هر چه دام در آسایش قرار بگیرد بهتر می تواند استعداد ژنتیکی خود را به نمایش بگذارد و این می تواند راندمان تولید را تا درصد عمده ای بالا ببرد.


تغذیه بزهای شیری سانن
پارامتر دیگری که نقش بسیار مهمی را در اجرای طرح پرورش بز سانن ایفا می کند تغذیه و خوراکدهی است. از آنجایی که حدود 60 درصد از هزینه پرورش صرف خرید خوراک می گردد و از طرفی تنظیم اصولیو صحیح آن می تواند به طور مستقیم بر روی راندمان تولید تاثیر بگذارد یک پرورش دهنده بایستی تغذیه و خوراک دهی دام را به گونه ای مدیریت کند که ضمن اقتصادی بودن، بتواند عملکرد تولید شیر در دام را نیز ارتقا ببخشد.

طرح توجیهی پرورش بز سانن

فهرست مطالب موجود در طرح توجیهی پرورش بز سانن pdf+ doc نگارش سال 99 :

برآورد محوطه سازی
برآورد هزینه ساخت و ساز و یا تعمیر ساختمان ها
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل برآورد مواد اولیه لازم برای پرورش بز سانن
برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی
نمودار شیردهی گاو
برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل برای احداث پرورش بز سانن
برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه :
برآورد هزینه تولید سالیانه
برآورد قیمت تمام شده

قیمت فروش و درآمد طرح
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری پرورش بز سانن
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

طرح بسیار کامل است و همه مطالبی که در بالا گفته شد در طرح موجود است.  در 41 صفحه فایل ورد و پی دی اف
طرح آپدیت سال 99  است.
 

نویسنده

سمیه ملکی
قیمت:   35000تومان

جهت سفارش طرح توجیهی با خانم مهندس ملکی تماس بگیرید.(09015516984)

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

مطالب مرتبط
معرفی دوستان و همکاران